Πείτε ένα τραγούδι που

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Βelieve in nothing-Nevermore (καλα δεν κλαιω κιολας απλα συγκινουμαι)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Cowboys from Hell-PANTERA

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Seek and Destroy-Metallica

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: πολλα…πχ Blackened-Metallica,Dark Saga-Iced Earth

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Sweating Bullets-MEGADETH

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Wind of change-scorpions

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Ever Dream-Nightwish

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Smells like teen spirit-Nirvana

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Ενα του οποιου δεν θυμαμαι κ τον τιτλο τωρα.

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Love Bites-Def Leppard

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: jingle bells

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Tokio Hotel κυριως αλλα και πολλα αλλα

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Τhis Love-PANTERA

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Know your Enemy-Rage Against The Machine, Love buzz(Aπο Nirvana,γιατι το κανονικο δεν μ αρεσει)

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: The river dragon has come-Nevermore…

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Fade to black-Metallica(το κουρασα,το ξερω)

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Tην αδερφη μου να ουρλιαζει γιατι ξυπνησε κ αυτη μαζι…και μετα ακουσα Killing in the name-Rage Against The Machine

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Walk-Pantera

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Ι don’t wanna miss a thing-Aerosmith(αν και δεν ακουω Aerosmith…δεν ξερω πως μου ρχεται)

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Fade to black-Metallica(again) και Dead boy’s poem-Nightwish(αν και δεν ειμαι boy)

Ζητησατε να σας παιξουν λαιβ? : Otherside- RHCP

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Breaking the silence - Queensryche, When the crowds are gone - Savatage
  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: AC/DC - Highway to hell, W.A.S.P. - Arena Of Pleasure
  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Anthrax - Caught in a mosh
  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Queensryche - Eyes of a stranger
  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Good Charlotte - Dance Floor Anthem
    6)Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Κατι σε blues ηταν νομιζω…:smiley:
  6. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Soul Cages - Impressions, Aerosmith - Dream On
    8)Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Jet - Are you gonna be my girl
  7. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Κανενα…
  8. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Love bites - Def Leppard
  9. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Δεν ξερω να παιζω κανενα μουσικο οργανο…
  10. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Tokio Hotel/σκυλαδικα…
  11. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Queensryche - Queen of the reich
  12. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Ozzy Osbourne - I just want you
  13. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Riot - Bloodstreets
  14. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Yngwie Malmsteen - You don’t remember I will never forget
    18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Vicious Rumors - Don’t wait for me
  15. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: The Connels - 74-75
  16. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Beatles - Yellow Submarine :stuck_out_tongue:
  17. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Requiem for a dream…

Φυσικα υπαρχουν πααααααρα πολλες επιλογες που θα μπορουσα να βαλω…

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Comfortably numb - Pink Floyd (καλα δεν κλαιω, συγκινουμαι)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: We will rise - Arch Enemy

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Paranoid - Black Sabbath (και αλλα φυσικαα)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: πολλα…παρα πολλαα :!:

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Don’t worry, be happy :stuck_out_tongue: nothing else matters - metallica

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): [-X

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: the rain song - led zeppelin

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Alma mater - Moonspell

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: ολα τα βρισκω εγω…:wink:

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): δεν ξερω… εξαρτατε απο την περισταση:-k harvest- opeth

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: καλαντα :stuck_out_tongue: :-s

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: ουφ… πολλαα… τις περισσοτερες φορες… ειδικα οταν ειναι σκυλαδικα, και Κωσταντινος χριστοφορου:?:?:?

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Nymphetamine - Cradle of Filth

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: δεν εχω αγαπημενο:D

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε Finistera -Moonspell

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: don’t cry - gun n roses

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: like a rolling stone - bob dylan

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: stoned immaculate - morrison

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): born to be wild (δεν ξερω ρε… πολλαα)

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): εμ. my last sunrise the end - doors, black rose immortal

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Δεν κλαίω, αλλά αν έχω κοντέψει, είναι με το back together των babybird και το vermilion pt 2 by slipknot

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Είμαι λίγο “κότα” για να πάω πάνω από 120km αλλά τότε ακούω ένα δισκάκι με stones… Gimme Shelter…

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Kasabian - Club foot

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: πολλά… αγαπημένο στιχουργικά το “True Love Waits” των Radiohead

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Δεν μπορούν να μου την αλλάξουν… Μπορούν να τη συνοδεύσουν. Αν είμαι χάλια και βάλω κάτι να μου φτιάξει τη διάθεση, συνήθως μου τη σπάει και το αλλάζω σε κάτι gloomy :stuck_out_tongue: Αν νιώσω από μόνη μου καλύτερα, μπορεί να βάλω κάτι τραγικά αισιόδοξο, μέχρι άσχετο…

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Που να θυμάμαι… Το τελευταίο που χόρεψα όμως ήταν the carpenters - can’t smile without you

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Porcupine tree - Where we would be

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Carly Simon - You’re so vain, είμαι κορίτσι σας θυμίζω :stuck_out_tongue:

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: μια instrumental έκδοση του blue bell knoll με ελαφρώς πιο αργό ρυθμό & το weak (as i am) σε live των k’s choice με τη Skin…

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Εξαρτάται από το άτομο/ τη “φάση” του ψησίματος/ το τί θέλω εκείνη τη στιγμή… Αλλά μου λένε συνήθως ότι οι μουσικές μου επιλογές πάσχουν… :stuck_out_tongue: θα έβαζα trip hop, το i would die for you των garbage κλπ κλπ κλπ

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: όποιο έκατσα να βγάλω… :stuck_out_tongue: πχ εισαγωγή στο newborn των muse, λίγο coldplay λίγο oasis από το don’t believe the truth που έχει λίγα πλήκτρα… anything goes… αλλά σκούριασα φέτος έχω 6μηνο να παίξω.

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Until June - Sleeplesss. Δεν το κλείνω, αλλάζω σταθμό.

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: The Cure - Watching me fall

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Porcupine tree - Sleep together

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: χμμμ Muse - Stockholm Syndrome

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Δεν ξέρω… Ξέρω μόνο ποιά να αποφεύγω… πχ G’n’R - Don’t cry/

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: δε θυμάμαι… :frowning: πρέπει να ανησυχήσω? :stuck_out_tongue:

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Paul Oakenfold - Ready Steady Go (όχι ολόκληρο, τα πρώτα 15 sec, να μπούμε στην εκπομπή και κάποτε)… το σημείο με όπου μπαίνουν τα κρουστά στο mind circus… για πιο ροκ εκπομπή… χμμμ… όσα μου έρχονται στο μυαλό είναι τόσο γνωστά που όλο και κάποιος θα τα χρησιμοποιεί… :frowning: EDIT: το βρήκα! andy mckee… africa…

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Όποιο μου έχει κολλήσει εκείνη τη μέρα. Αν και τραγουδάω κυρίως εκτός μπάνιου…

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…: Always look on the bright side of life… Θέλω να γελάσουν λίγο, όχι να είναι μίζεροι… Αλλά χτυπήστε και λίγο ξύλο… Μακριά από 'μας :stuck_out_tongue:

Nαι οντως, κανεις δεν ακουει Τοτο :stuck_out_tongue:

Θεος ομως ο Andy, τον εχω αναφερει πολλακις

Rylynn (L)


Listening to: Rise Against - Audience Of One
via FoxyTunes

πόσες φορές άκουσες andy mckee στο ραδιόφωνο όμως; :wink: γιατί εγώ δεν εχω πετύχει ποτέ… και αν σου αρέσει ο mckee τσέκαρε antoine durfour :wink:

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Dream Theater - Eve

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Monster Magnet - Powertrip

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Pantera - I’m Broken στα βαριά σεκλέτια

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Dream Theater - The Spirit Carries On (τι cheesy φανμποης είμαι:D)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Sigur Ros - Innκ mΓr syngur vitleysingur

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): E κανένα των Scorpions πρέπει να ήταν-μπλιάχ

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: Μarillion - Fantasic Place

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Dropkick Murphys - State of Massachusetts, ότι ναναι μουρθε

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Ε θα τοχα βρει…

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Eξαρτάται από τη φάση…Από Coltrane μέχρι Ιnertia Creeps - Μassive Attack

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Άστο καλύτερα…:stuck_out_tongue:

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: ξέρω γω κάτι από Kelly Clarkson, Avril Lavigne…

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Ε πολλά…

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στην αγαπημένη σας: Luciano Pavarotti - Una Furtiva Lagrima

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: δεν το’χω:p

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: το Blonde on Blonde…όλο

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: RHCP-Snow (Hey oh) καλό ξύπνημα, αισιόδοξο

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Οzric Tentacles - Spyroid

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Δεν τραγουδάω στο μπάνιο…

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Ένα εκ των Beatles - The Long and Winding Road και Lisa Gerrard - Sanvean, αλλά επειδή δεν θέλω να βαλαντώσουν πολύ ίσως θα προτιμούσα το We’ll Meet Again απτο Αmerican IV του Johnny Cash:lol:

θελετε να παιχτει στην κηδεια σας => i love the dead - alice cooper

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως:smoke on the water efi thodh remix!(απ’τα γελια)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: the wolf is loose-mastodon

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: soad-toxicity

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: trigger-in flames

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο:that’s what you get-paramore

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): δεν εχω χορεψει ποτε σε τετοια φαση

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε:forsaken-dream theater

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε:sick of it all-take the night off

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: μμμ…δγ/δα

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): wire to wire-razorlight

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: κανενα:cry:

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: δεν ακουω ραδιο

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: hatebreed-defeatist

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας:δεν τα παω καλα μ’αυτα

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε:rock’n’roll-motorhead

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: die die my darling:lol:

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: δε θυμαμαι

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: soad-toxicity

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): master of puppets(και γενικοτερα παντου!)

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό):μμμ…sky is over-serj tankian

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Freebird (Lynyrd Skynyrd)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Cripple God (Burst)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Blood & Thunder (Mastodon)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Speak (Queensryche)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Hopeless case of a kind in denial (Hellacopters)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Everything I do (Bryan Adams)

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: More Than A Feeling (Boston)

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Walking On Sunshine (Katrina & the waves)

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: μάλλον κανένα

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): Kiss (Prince)

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: Nice n sleazy (The Stranglers)[COLOR=darkred]

[/COLOR] 13) Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Revelation’s day (Lucky Jim)

  1. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Lack of Comprehension (Death)

  2. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/-η σας: Show me how to live (Audioslave)

  3. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: On a plain (Nirvana)

  4. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Take this bottle (Faith No more)

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Μexican Radio (Celtic Frost)

19) Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Giant (Poem)

  1. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Halo ( Machine Head)

  2. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Cemetary Gates (Pantera)

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: 'ντακς…δεν με πιανει παντα…Gnossienne No1 (Erik Satie)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Poison was the cure (Megadeth)

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Suicide note pt2 (Pantera)

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: Stay with me (Rod Stewart & the faces)

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: La fiesta (Chick Corea)

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Everything I do (Bryan Adams)

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: De labore Solis (Eloy)

8 ) Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: I wanna be your dog (the Stooges)

  1. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: ενα lounge κομματι που το επαιζε σε διαφημιση του Yaris …το εχω ακουσει αμετρητες φορες αλλα οταν ρωταω…κανεις δεν ξερει!

  2. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): I Don’t Trust Myself (With Loving You) (John Mayer)

  3. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: οτιδηποτε! (anyone!)

  4. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Right here waiting (Richard Marx)

  5. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Lifeless dead (Mad season)

  6. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/-η σας: Boys of Summer (Don Henley)

  7. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Hocus Pocus (Focus)

  8. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: Shake the disease (Depeche mode)

18 ) Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Omen (Prodigy)

  1. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Crushind day (Joe Satriani)

  2. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Lady (Whitesnake)

  3. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Your lies become you (Monster magnet)

καλα, δεν εχω λογια. ο satie ειναι ο αγαπημενος μου. μαλιστα επαιζε κ χτες στο μετρο στο συνταγμα. …εντυπωσιαστηκα.

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: Angelica [Anathema](νταξ δεν κλαίω με μαύρο δάκρυ αλλά μια φόρτιση υπάρχει)

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: Animal I Have Become [Three Days Grace]

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: Αρκετά τραγούδια αλλά ας πω το Black Ark [Cavalera Conspiracy]

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του:Fragile Dreams [Anathema] (Εδώ το τραγούδαγα ενώ ήμουν τύφλα:p]

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο:Tobacco Island [Flogging Molly]

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): -

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε:-

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Barroom Hero [Dropkick Merphys] (και γενικά όλα αυτά)

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: Πολλά τραγούδια

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική):Another Time [Edguy]

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο:-

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Δεν ακούω ράδιο:smiley:

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: Αν μπορούσα όλα!

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας:-

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Barroom Hero [Dropkick Merphys]

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: -

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Black Ark [Cavalera Conspiracy]

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: Mysteria [Edguy]

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): Έχω το κινητό γι αυτή την δουλειά:D

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Αρκεί να είναι Anathema


Now playing: Shinedown - Some Day
via FoxyTunes

  1. Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: κανενα

  2. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: rollin-limp bizkit

  3. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: serious- scars on broadway

  4. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: basket case-green day

  5. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: american idiot-green day

  6. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): Δεν…

  7. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: ονειρευομαι μονο οταν κοιμαμαι

  8. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: enemy-scars on brodway

  9. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: δεν ξερω τον τιτλο του

  10. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): lips like morhine kill hannah

  11. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: κανενα

  12. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: βισσοβανδοταμτοζηνες

  13. Ακούτε με τέρμα την ένταση: stoner hate-scars on broadway

  14. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Δεν…

  15. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: leave out all the rest-linkin park

  16. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: βρε δεν πας να γα…να γαπηθεις με αλλον!

  17. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: Μarriage to millions-cute is what we aim for

  18. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: i’m not okay(i promise)-my chemical romance

  19. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): statues without eyes-kill hannah

  20. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): Dead!-my chemical romance για να φτιαξει καπως η διαθεση των παρευρισκομενων

αυτα ειναι ενδεικτικα μονο θα επιστρεψω…ναι αυτο ειναι απειλη

…ναι,ειναι οντως εντυπωσιακο το τι μπορει να ακουσει κανεις στο μετρο… :stuck_out_tongue:

πριν μερικους μηνες, ειχα ακουσει το “Sketches of Spain” στα Πατησια!

χαχα ελα??! ντειβις στα πατισσσαα??? μια αλλη φορα ακουσα παλι στο συνταγμα το soundtrack apo thn tainiara OLDBOY

ειμαστε εκτος τοπικιου!

) Όταν το ακούτε, κλαίτε αμέσως: ΚΑΝΕΝΑ πια.

  1. Θέλετε να ακούτε στην εθνική με 150Km: The kids are on highstreet - Madrugada

  2. Όταν το ακούτε χτυπιέστε/“τη βρίσκετε” αμέσως: I believe in miracles - Ramones [ Ramones να ναι…]

  3. Τραγουδάτε όλα τα λόγια του: F*ck you - Archive [όχι τυχαία]

  4. Σας αλλάζει τη διάθεση προς το καλύτερο: Austronaut - Amanda Palmer

  5. Χορέψατε πρώτη φορά με συνοδό (μπαλάντα): θέλω να το ξεχάσω :-s

  6. Όταν κλείνετε τα ματιά και το ακούτε ονειρεύεστε: So real - Jeff Buckley [δε μου συμβαίνει συχνά]

  7. Θέλετε να χοροπηδάτε/χορεύετε όταν το ακούτε: Sweet child o’ mine -Guns n Roses

  8. Το ψάχνετε εναγωνίως και δεν το έχετε βρει ακόμα…: exm…

  9. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): I want you - Elvis Costello [κορυφαίο λαβ σονγκ]

  10. Ξέρετε να παίζετε καλά σε οποιοδήποτε μουσικό όργανο: exm…

  11. Κλείνετε το ράδιο μόλις το ακούτε: Σκυλιά.

  12. Ακούτε με τέρμα την ένταση: All I need - Radiohead

  13. Θα αφιερώνατε τώρα στον αγαπημένο/ -η σας: Thinking about you - Radiohead

  14. Ακούσατε πρώτη φορά και δεν σας άρεσε και όταν το ακούσατε ξανά το λατρέψατε: Do you love me? - Nick Cave

  15. Σας συντρόφευσε ύστερα από έναν χωρισμό…: exm…

  16. Ακούσατε σήμερα με το που ξυπνήσατε: δε θυμάμαι

  17. Θα αποτελούσε σήμα αρχής σε μια δικιά σας ραδιοφωνική εκπομπή: με προλάβανε, δεν έχω κάποιο ξεχωριστό…

  18. Σας αρέσει να τραγουδάτε όταν κάνετε μπάνιο(!): δε τραγουδώ στο μπάνιο

  19. Θα θέλατε να παίξει στη κηδεία σας…(μακάβριο αυτό): ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ??? [As I sat sadly by her side - Nick Cave]

  1. Θα βάζατε για να κάνατε ατμόσφαιρα (ερωτική): I want you - Elvis Costello [κορυφαίο λαβ σονγκ]

όντως… Τραγουδάρα… Και ας επαναλαμβάνεται το ίδιο μοτίβο όλη την ώρα…