Το βζζζζζζζν

Ένα γαμημένο δεν με άφησε να κοιμηθώ όλο τα βράδυ χτες!

Που διάολο εμφανίστηκε τέτοια εποχή?

Άσε που ήταν και ταχύ και γρήγορο (όπως λέει ο Αναστόπουλος).

Προβλέπω νέα μάχη σήμερα το βράδυ. Θα πάρω το αίμα μου πίσω.

κυριολεκτικά…

Tο φαρμακο ειναι ενα … να κοιμαστε μαζι με την σχεση σας , τη γυναικα σας whatever … απλα ολα μα ολα τα κουνουπια θα βζζζζζζιμπανε αυτην … και εσεις θα κοιμαστε ησυχοι … :stuck_out_tongue:
Αποδεδειγμενο και αλανθαστο !!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Eλα που και πάλι εμάς τσιμπάνε τα άτιμα. :lol: Λοιπόν 2 λύσεις ή spiral ή καίτε ελληνικό καφέ σε κάθε γωνιά του σπιτιού.Και ύστερα κοιμηθείτε ήσυχα και χωρίς σκοτούρες στο κεφάλι σας. 8)

Μια απλή κουνουπιέρα…

το μόνο που έχεις να κάνεις είναι μία τρύπα στο ταβάνι !!

:wink: :wink:

Καινούργιο αυτό ? Εγώ για το ξίδι ήξερα… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

αυτά είναι φλώρικα…σκότωμα ρε !!! το αίμα ξεπλένεται με αίμα…

Το χειρότερο ήταν μία φορά, που αφού είχα περάσει 1,5 ώρα στο κρεβάτι με το μάτι γαρίδα και ήθελα ακόμα 30 δευτερόλεπτα για να κοιμηθώ επιτέλους, αρχίζει ένα κωλοκούνουπο το εκνευριστικό βζζζζζζζν πάνω από το αυτί μου. Τελείως ασυναίσθητα (είπαμε, 30 δεύτερα πριν την REM ήμουν…) κουνάω το χέρι στον αέρα για να το διώξω από το FIR του αυτιού μου.

Το κακό έγινε, το σκότωσα (ήταν και αίμα μου το άτιμο…) και το χέρι μου γέμισε με πολτό κουνουπιού ανανεμιγμένο με κόκκινο φρέσκο και ζεστό αίμα (αηδία!!!). Να μη τα πολυλογώ, αναγκάστηκα να σηκωθώ να πάω να πλύνω το χέρι μου, ξύπνησα τελείως και μετά πέρασα άλλο ένα δίωρο προσπαθώντας να κοιμηθώ…

To δικό μου best:

Πριν μερικά χρόνια κλείνουμε διήμερο στις Σπέτσες, στην “Βίλα Κουνουπίτσα”. Μου φάνηκε ελαφρώς ύποπτο το όνομα, αλλά με καθησύχασαν ότι έχει το όνομα της περιοχής. Παρέα 6 ατόμων, βγαίνουμε κι επιστρέφουμε στο δωμάτιο. Σε περίπου 3 λεπτά είμασταν όρθιοι οι 5 (ο 6ος είχε ταβλιαστεί απ’το ούζο!) και ξεκινήσαμε να μαχόμαστε με ότι είχαμε πρόχειρο (πετσέτες, παντόφλες, σαγιονάρες, σταυρόλεξα) για περίπου 2.5 ώρες. Οι τοίχοι των δωματίων γέμισαν αίματα (τεραστίων διαστάσεων και καλοθρεμμένα όλα τους) και πάνω που πέφτουμε να κοιμηθούμε εξουθενωμένοι απ’τον ανελέητο πόλεμο με τα τέρατα, ακούω το μισητό “βζνννν” στ’αυτί μου!

Ο πόλεμος συνεχίστηκε μέχρι το πρωί με νικητή το κουνούπι! Δεν καταφέραμε να το βρούμε ποτέ (σίγουρα επρόκειτο για φάντασμα!) και κάθε φορά που σβήναμε τα φώτα ερχόταν στ’αυτί μας και μας την έπεφτε. Ξυπνήσαμε όλοι (το μεσημέρι φυσικά!) κατατσιμπημένοι εκτός απ’αυτόν που είχε πιει τα ούζα και δεν κατάλαβε τίποτα απ’όσα διαδραματίστηκαν. Καταλήξαμε όλοι να κυνηγάμε αυτόν λοιπόν με τις παντόφλες για να ξεσπάσουμε για την φριχτή αδικία!

Τέλος.

Εμενα παντως δεν θα με καθησυχαζε καθολου η εξηγηση οτι εχει το ονομα της περιοχης…Φαντασου περιοχη δηλαδη…τιγκα στα ιπταμενα φτερωτα μισητα εντομα…
Θα προτιμουσα ενα μερος που θα το λεγαν Κουνουπιερα παρα Κουνουπιτσα.

Ευτυχως μαζι με το καλοκαιρι φυγαν και τα κουνουπια…

[quote=“WhiteWolf”]

Εμενα παντως δεν θα με καθησυχαζε καθολου η εξηγηση οτι εχει το ονομα της περιοχης…Φαντασου περιοχη δηλαδη…τιγκα στα ιπταμενα φτερωτα μισητα εντομα…
Θα προτιμουσα ενα μερος που θα το λεγαν Κουνουπιερα παρα Κουνουπιτσα.

Ευτυχως μαζι με το καλοκαιρι φυγαν και τα κουνουπια…[/quote]

Που να πας και στο Κουνουπέλλι δηλαδή. 8) Κουνούπια με το κιλό λέμε… :stuck_out_tongue:

Εμενα παντως δεν θα με καθησυχαζε καθολου η εξηγηση οτι εχει το ονομα της περιοχης…Φαντασου περιοχη δηλαδη…τιγκα στα ιπταμενα φτερωτα μισητα εντομα…
Θα προτιμουσα ενα μερος που θα το λεγαν Κουνουπιερα παρα Κουνουπιτσα.

Ευτυχως μαζι με το καλοκαιρι φυγαν και τα κουνουπια…[/quote]

Που να πας και στο Κουνουπέλλι δηλαδή. 8) Κουνούπια με το κιλό λέμε… :P[/quote]

Ειναι απλο…Δεν θα πας… 8)

Πληροφοριακά το Κουνουπέλλι είναι μια γαμάτη παραλία στα σύνορα Αχαιας-Ηλείας.

a, μα δεν το ξέρεις?!?!

είναι η γνωστη ιστορία τις Lady Μosquito…

e, η ιστορία λίγο πολύ γνωστη, ερωτεύθηκε την Lady Brassica, ο πατέρας τις δεν άντεξε αυτόν τον δεσμό, μαγείρεψε την Brassica και η όλοι οι υπόλοιποι πέθαναν από την μυρωδιά!

Από τότε το μη γαληνεμένο πνεύμα τις Lady στοιχειώνει την περιοχή και ψάχνει το τσουκάλι που μαγειρεύτηκε η ερωμένη της…

αχ, τι ιστορίες αγάπης είναι αυτές… :lol:

Οταν κοιμαμαι και ερχεται ενα απο αυτα τα γλυκιτατα εντομα μεσα στο αυτι μου με ξετιναζουν τοσο που χανω τον υπνο μου…
Ασε που εχω και αλλεργιες και εξαπλωνονται σαν την λεπρα…

Λεπόν, πρώτη μου καλοκαιρινή εξόρμηση αυτό το σ/κ, στο σπίτι της μάνας μου στον εξωτικό Κάλαμο Αττικής.
Μου λέει η άμοιρη: “Άναψε καμιά παστίλια, όχι ότι έχει πολλά κουνούπια, αλλά έτσι για να’σαι καλυμένος”. Ανάβω κι εγώ ο καψερός την παστίλια, και πέφτω ήσυχος για νάνι. Απολογισμός:

11 τσιμπήματα μόνο στο κεφάλι μου, από 8 σε κάθε χέρι, 6 στην πλάτη, ενώ ένα κουνουπο-κομμάντο αυτοκτονίας έφτασε μέχρι τα περήφανα καμπανέλια μου!!!

Τα κουνούπια δεν είναι πρόβλημα. Είναι μάστιγα. Είναι ο Μεγάλος Εχθρός.

Καταθέστε κι εσείς τις μαρτυρίες σας για την ύπαρξη του αντίχριστου στη γη.

Να πανε να γαμηθουνε ολα τους.

Α να το θρεντ μου. Με κυνηγάνε, με τσιμπάνε μέχρι και το χειμώνα που εξαφανίζονται. Με μισούν. Θέλουν να μου πιουν το αίμα.

Τα μισώ κι εγώ.

Το εκνευριστικότερο όμως, πέρα απο το τσίμπημα και τη φαγούρα του, είναι το βββζζζζζζζνννν, μπζζζζνννν…

Δηλαδή να θες να κοιμηθείς και να το έχεις πάνω από το κεφάλι σου, θάνατος βασανιστικός. Ψόφος κακός.

1000 φορές να με κάνουν σουρωτήρι, παρά αυτό το εκνευριστικό “ζζζζζζζζζ” στο αυτί.

εγώ εχτές ψέκασα ότι χημικο έχω στο σπίτι και την πάλεψα το βραδάκι! :smiley:

Bleedin History
Απολογισμός:

11 τσιμπήματα μόνο στο κεφάλι μου, από 8 σε κάθε χέρι, 6 στην πλάτη, ενώ ένα κουνουπο-κομμάντο αυτοκτονίας έφτασε μέχρι τα περήφανα καμπανέλια μου!!!

μαν…

Σε ποιο ελος εχετε εξοχικο?:lol: