Πώς να ξεφορτωθώ την γειτόνισα;

Πρόσφατα πήρα edrums. Έβαλα και μια 2πλη μοκέτα. Χτες έπαιζα από τις 18:30 μέχρις τις 20:30 και έρχεται η γειτόνισα 2 ορόφους παρακάτω να μου κάνει παρατήρηση. Μου λέει δεν είναι πολύ δυνατά αλλά την ενοχλεί ο επαναλαμβανόμενος χτύπος της μπότας. Είναι λέει εκνευριστικός. Τις λέω έτσι ΠΡΕΠΕΙ να είναι. Μπορείτε να μου προτείνετε τρόπους να την ξεφορτωθώ;

Εγώ θα της έλεγα να πάει να γα**θεί… 8)
Τώρα για να την ξεφορτωθείς βάλ’ της 3-4 ποντίκια να χεστεί επάνω της και να τρέχει σαν τρελή…

    1. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :roll: :roll: :wink: :stuck_out_tongue:

Xε Χε σωστός!!!

1)Συλοτέιπ στο κουδούνι , :twisted:

2)Πινέζες στο χαλάκι , :twisted:

3)Μουτζούρες στην πόρτα , :twisted:

4)Στέλνε κάθε βράδυ {αργά!} φίλους σου να ρωτήσουν
“Μήπως έχετε ζάχαρη???” :twisted:

5)Κάνε της παρατήρηση για οποιοδήποτε θόρυβο κάνει… 8)

ε!κ στην χειρότερη περίπτωση προσλαμβάνεις κάποιον να την “καθαρίσει” !!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ελπίζω να σε βοήθησα … . … . . . χαχαχχαχαχαχχαχαχα

:wink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nα σαι καλά!!!

Γιατί δε της κάνεις δώρο ωτοασπίδες? Βάλε και τίποτα έξτρα κάτω από τη μπότα…

Ρώτα την και τι βλέπει στη τηλεόραση και πρότεινε της να το ακούει δυνατά. Εκείνες τις ώρες θα κάνεις εξάσκηση. Μόλις τελειώνει η “Βέρα στο δεξί” (για παράδειγμα), σταματάς και εσύ…

Ακραία λύση, να βρεις το γαμπρό της (αυτή θα είναι πεθερά του δηλαδή) και να ακολουθήσεις την τακτική “Ο άγνωστος του Εξπρές” :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

τα edrums δεν παιρνουν και ακουστικα?

σκότωσε την ρε

Δες το SAW και πράξε αναλόγως (η το HOSTEL) 8)

Aκουστικά χρησιμοποιώ. Γάμησέ τα. Δεν ξέρω τι συντονισμοί γίνονται στο κτίριο. Πάντως λέει ότι δεν είναι δυνατά αλλά επειδή έχει σταθερό ρυθμό την ενοχλεί. Λέτε να αρχίζω να παίζω σε άλλους ρυθμούς;; Θα την γράψω (ξέρετε που) ούτως ή άλλως. Και αν επιμείνει πολύ θα πάω να πάρω ένα κανονικό set να δει την γλύκα

Aκουστικά χρησιμοποιώ. Γάμησέ τα. Δεν ξέρω τι συντονισμοί γίνονται στο κτίριο. Πάντως λέει ότι δεν είναι δυνατά αλλά επειδή έχει σταθερό ρυθμό την ενοχλεί. Λέτε να αρχίζω να παίζω σε άλλους ρυθμούς;; Θα την γράψω (ξέρετε που) ούτως ή άλλως. Και αν επιμείνει πολύ θα πάω να πάρω ένα κανονικό set να δει την γλύκα[/quote]
Πες της οτι οπου να ναι θα εισαι ενας πολυεπιπεδος ντραμερ και θα εναλλασεις περισσοτερους ρυθμους γρηγοροτερα οποτε να κανει λιγη υπομονη.

ξέρεις κάτι; δεν είναι ωρα κοινής ησυχίας. αυτο να της πεις με ωραίο και ευγενικό τρόπο. εγώ δηλαδή τι να πώ που διάβαζα για εξεταστική και σε 2 (!) σπιτια στη πολυκατοικια βαράγαν τρυπάνια και κομπρεσερ;άμα πια! ο κάθε περίεργος και κομπλεξικος λέει ότι του κατέβει!

θυμηθηκα τα ζορια που τράβαγα και μετα ετρεχα σε βιβλιοθήκες και οι βλακειες που λεει η γειτονισσα σου μου φαίνονται κομπλεξισμοι. αμα πια! τσαντιστηκα!

(σκεψου να το λέγαν σε μένα αυτο πλακα πλακα…θα χε γίνει ο 5ος παγκόσμιος…επειδη οι αλλοι δυο έχουν ήδη γίνει… :roll: )

Να υποθεσω οτι μετα τους 2 γνωστους εχεις κανει κι αλλους 2 που δεν τους εχει παρει κανεις ομως χαμπαρι? :roll: :roll: :roll: :roll: Ειχαν πολλα θυματα οι αλλοι 2? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

ρε τράβα σκότωσέ τη

Βλεπω οτι δεν εισαι για πολλα πολλα εσυ…βγαζεις μια βαρβατιλα και μ’αρεσει
χαχαχαχαχαχαχαχαχα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Να υποθεσω οτι μετα τους 2 γνωστους εχεις κανει κι αλλους 2 που δεν τους εχει παρει κανεις ομως χαμπαρι? :roll: :roll: :roll: :roll: Ειχαν πολλα θυματα οι αλλοι 2? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

ασφαλώς και έχουν γίνει κι αλλοι δυο.άλλα δε μπορω να σου πω. θα πρεπει να σε σκοτωσω μετα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

μαστορα, αλήθεια, πόσο χρονών είναι η γειτόνισσα;αμα είναι νεα και ωραια, θα κάνεις τον greek lover και θα λυθει το προβλημα :stuck_out_tongue:

αν πάλι είναι γρια και άσχημη…τοτε δε σε βλέπω καλα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Μέχρι το 2004, είχα σε απόσταση 4 στενών από το σπίτι μου 3 μεγάλα εργοτάξια (2 σταθμούς μετρό και Αττική οδό). Όλα τα φορτηγά και οι μπουλντόζες πέρναγαν μπροστά από το σπίτι μου. Μέσα σε όλα κάποια στιγμή στη Τρίτη Λυκείου, ξεκίνησαν και τα έργα αλλαγής των σωλήνων (για το φυσικό αέριο) στο δρόμο μπροστά στο σπίτι μου. Αποτέλεσμα; Κάθε μέρα στις 8 το πρωί γινόταν τόσος πανικός, που παρόλο τα διπλά τζάμια ξύπναγαν και αρκούδα σε χειμερία νάρκη.

Το χειρότερο ήταν όταν αποφάσιζαν να μετακινήσουν και το Μετροπόντικα, όπου έτρεμαν όλα τα σπίτια της γειτονιάς και έκαναν τη μεταφορά στις 4 τα ξημερώματα 8O για να μην έχουν κίνηση οι δρόμοι.

Πες της το δράμα που πέρναγα και θα καταλάβει ότι υπάρχουν και χειρότερα… :stuck_out_tongue:

Πάντως, αν το θέμα είναι κάποιος περίεργος συντονισμός, όπως λες, τότε λύνεται εύκολα το θέμα. Βάλε κάτι λαστιχένιο κάτω από τη μπότα (τότε βέβαια, δε θα έχεις μπότα αλλά γαλότσα!!! :D/ :D/ :D/ - Κρύο ε? :stuck_out_tongue: )

ε,μα δε βρίσκεις άκρη με τέτοια πράγματα…το match point το έχεις δει? τράβα καθάρισε την

Καντεις δώρο ένα ρολόι εκκρεμές…

Πως και δεν εγινες serial-killer??? Φετος τελη Μαιου αρχιζουν κατι επισκευες απεναντι απο το σπιτι μου και κοπαναγανε ολο το απογευμα καθε μερα, αυτο απο μονο του δεν ηταν προβλημα, το προβλημα ηταν οτι το εκαναν μεσα στις πανελληνιες και τοτε εγω διαβαζα κλασμενος απο το αγχος και αυτοι τοτε βρηκαν να επισκευασουν για να ανοιξουν το μαγαζι τους δεν βρηκαν να το κανουν 2 βδομαδες πριν ή μετα???