Τόπος καταγωγής

[quote=“hommer”]

Έτσι το λέμε τώρα…"ανώτερη για να συγκριθεί με τους υπόλοιπους"?
Εγώ ένα έχω να πω…ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ…[/quote]

Ρε φιλαράκο… Εσείς τη δικιά μας φέτα την έχετε???

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

λοιπόν … ο πατέρας μου είναι από Aρτα , η μητέρα μου από Kάλυμνο , αλλα μεγάλωσα στην Aμφισσα…

Οποτε μπορεί κάποιος να με βοηθήσει ???

τι να ψηφίσω … ???

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Έτσι κι αλλιώς την Ήπειρο, την έχουν εκτός λίστας…

Ξέρεις τι λένε… Όσο πιο μακριά ο τόπος καταγωγής των γονιών, τόσο πιο έξυπνα τα παιδιά!!! 8) 8) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πελοποννησος φυσικα…αν και την εχετε σκοτωσει σαν λεξη ρε παιδες…Τουλαχιστον η Μακεδονια (whitewolf) ξερει καλυτερη ορθογραφια… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

έτσι … έτσι…

xaxaxaxax 8) 8) 8)

Ελα ολοι εντιτ τα ποστ να μην φαινομαστε και ανορθογραφοι!!!

Αν και εγω εκανα ενα λαθος που δεν το προσεξες, αλλα τι να κανω πρωι πρωι με την τσιμπλα στο ματι ημουν.

Βrazil! που ψηφίζω? :?

Μαζι με τους Πακιστανους και τους υπολοιπους εκτος ΕΕ

Μαζι με τους Πακιστανους και τους υπολοιπους εκτοσ ΕΕ[/quote]
εεεε όχι και πακισταν η βραζιλία… μπαν στον κυριο

Μακεδονια ρε χαμουτζηδες!

Κι ομως δεν βαλατε την επιλογη “Αλλο”.

Εγω λοιπον καταγομαι απο ενα νησακι που ανηκει στον νομο Λεσβου (οχι δεν υποννοω κατι :stuck_out_tongue: ) το οποιο βρισκεται (αν ανοιξετε τον χαρτη) βορειοδυτικα της Μυτιληνης.Λεγεται Αγ.Ευστρατιος, λαικιστη “Αη Στρατης” lol και προσωπικα δεν μου αρεσει και πολυ.Εχει 200 μονιμους κατοικους, η πλειοψηφια αυτων ειναι ανω των 50, οποτε καταλαβαινετε για τι κατασταση σας ομιλω… :stuck_out_tongue:

βασικά οι ρίζες της οικογένειας είναι απο κεφαλλονια, αλλά θεωρούμαι πελοποννήσιος λόγω των τελευταίων γενεών…παρόλα αυτά τρέφω εκτίμηση γι αυτο το νησι…

σας φαγαμε οι πελοποννησιοι ρεεεε!!!πάρτε το χαμπάρι!

ναι,εσείς και οι εβραίοι… 8)

εμενα η μανα μου ειναι απο Καβαλα και ειναι 100% ποντια(ειμαι περηφανος γι’αυτο αντιθετα με κατι αλλους) και ο πατερας μου ειναι απο Νικαια οποτε και γω δεν ξερω τι να ψηφισω. θα ψηφισω μαλλον Μακεδονια γιατι μ’αρεσει πιο πολυ :slight_smile:

:roll: Επειδη για μενα πηγαινε αυτο μαλλον, κι εγω ειμαι περηφανη(μεχρι και ποντιακα ξερω,αμε) και οφειλω να παραδεχτω οτι στην Βορεια Ελλαδα οι ανθρωποι ειναι πιο ζεστοι και φιλοξενοι… :smiley:

Και φαγαδες! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:roll: Επειδη για μενα πηγαινε αυτο μαλλον, κι εγω ειμαι περηφανη(μεχρι και ποντιακα ξερω,αμε) και οφειλω να παραδεχτω οτι στην Βορεια Ελλαδα οι ανθρωποι ειναι πιο ζεστοι και φιλοξενοι… :smiley:

Και φαγαδες! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

ηταν και για σενα αλλα και για πολλους αλλους(εκτος forum) που για ηλιθιους λογους που εχουν να κανουν συνηθως με ανεκδοτα το κρυβουν.

:roll: Επειδη για μενα πηγαινε αυτο μαλλον, κι εγω ειμαι περηφανη(μεχρι και ποντιακα ξερω,αμε) και οφειλω να παραδεχτω οτι στην Βορεια Ελλαδα οι ανθρωποι ειναι πιο ζεστοι και φιλοξενοι… :smiley:

Και φαγαδες! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :P[/quote]

ηταν και για σενα αλλα και για πολλους αλλους(εκτος forum) που για ηλιθιους λογους που εχουν να κανουν συνηθως με ανεκδοτα το κρυβουν.[/quote]

ευκαιρία να πω ένα ανέκδοτο…

μια φορά και έναν καιρο ήταν ο γιωρίκας και ο κωστίκας… :stuck_out_tongue:

ασφαλώς κάνω πλάκα…δε πρέπει βασικά κανείς να ντρέπεται για την καταγωγή του…η νοοτροπία και τα μυαλά που κουβαλα ο καθένας τον κάνουν αυτο που είναι και όχι η καταγωγη…

πίσω στο θέμα μας…

πελοποννήσιοι ρε! :stuck_out_tongue:

Οι Ποντιοι ειναι και γαμω τα ατομα…

Makedonia ofcourse! To oti oloi oi katoikoi Makedonias h’ h pleiopshfia tous toulaxiston einai Pontioi mono san anakrives borei na thewrithei…

ρε παιδιά τόπος καταγωγής είναι από την πλευρά του πατέρα!

εκτος κι αν είσαι αγνωστου πατρός [σαν την κόρη μου] που παίρνεις την καταγωγή σου από την μάνα.

άρα μην ακούω χαζά, πως δεν ξέρω τι να ψηφίσω… καλά όταν φτιάχνεται τα χαρτιά σας τι τους λέτε: “μισό λεπτό να σκεφτώ?”

τελοσπάντων, καταγωγή από θεσσαλία [Βόλος γαρ!σαρακατσάνα και βλάχα χάχα] αλλα δεν ψηφίζω γιατί είμαι άπατρις!