ΗΠΑ: ο 53ος θανατοποινίτης

Και συνεχιζουμε να εμπιστευομαστε την διασκεδαση μας σε αυτο το μερος; Απαπαπαπα δεν ξαναπαω εκει…Κριμα, ειχε γινει ωραιο μετα την ανακαινιση!!!Κι ελεγα να παω την Κυριακη αλλα με αυτα που μαθαινω αστο καλυτερα,λεω να κατσω σπιτι μου :roll: :roll: :roll:[/quote]
ΑΑΑΑΑ! ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ!!! Αυτη εχει βαλει σκοπο να με τρελανει σε ολα τα Topics!!! 8O 8O

Ειλικρινα δεν μπορω να σε καταλαβω…Σου εχω ξαναμιλησει εγω σημερα?
Ποια χαπια παιρνεις τετοια ωρα,γιατι σιγουρα κατι δεν παει καλα…Τα μπλε η τα ροζ? :roll: :roll: :roll:

Η θανατοινη ποινη(περαν ολων των αλλων λογων που την καθιστουν απαραδεκτη) νομιζω εχει εφαρμοστει και σε καποιους οι οποιοι στην συνεχεια(μετα θανατον δηλαδη) αποδειχθηκαν αθωοι…Αυτο και μονο σαν σκεψη ειναι απιστευτο…
Εκτος αυτου ομως, και περαν του γνωστου “κανενας δεν εχει το δικαιωμα να αφαιρει ζωη” κ.τ.λ. πιστευω οτι ειναι τουλαχιστον ηλιθιο και αφελες να περιμενει κανεις να μειωθει η εγκληματικοτητα και η τρομοκρατια σε μια χωρα, οταν το ιδιο το κρατος και η δικαιοσυνη προαγουν την "δολοφονια’…

Etsi akrivws einai opws ta les kai isws kai xeirotera se merikes politeies opws Arizona, Idaho, Missouri, Alabama, Arkansas, Texas k.a. Oi anthrwpoi einai 100 xronia pisw. Osoi lene gia emas den exoun idea ti apolitistos kosmos zei ekei.

Βάζεις μέσα και την Λιάνα Κανέλλη?? :roll:

Οπου ισχύει η θανατική ποινή ομως αυτοί είναι που την επιβάλουν!!![/quote]

εχετε ακούσει την βουλευτική ασυλία?..

Νομιζω εχει συμβει αυτο στις ΗΠΑ, ειναι φριχτο μονο που το σκεφτεσαι.

όχι μόνο αυτό αλλά έχει αποδειχθεί πως αν κάνει το πρότο φόνο μετα στη σκεπσι της θανατικησ πινης αντί να σε αποτρέψει κάνεισ κι αλλόυς με τη λογική “αφου θα με εκτελέσουν τι με νοιάζει” κ.λ.π.

Νομιζω εχει συμβει αυτο στις ΗΠΑ, ειναι φριχτο μονο που το σκεφτεσαι.[/quote]
'εχει συμβεί και στην μικρή μας χώρα…

απ’οτι βλεπω πολλοι ειστε κατα της θανατικης ποινης αλλα δεν ειστε λιγοι που στην ερωτηση για το τι θα κανατε στον δολοφονο ενος αγαπημενου σας προσωπου απαντησατε πως θα τον σκοτωνατε…

εσύ είσαι υπέρ η κατά?
θα σκοτωνες αυτόν που θα σκοτωνε καποιον που αγαπάς ή οχι?
για πές μας και ΄μας…

Σωστή παρατήρηση…

Μην ανησυχείς όμως. Αυτοί που υποστηρίζουν ότι κινούνται πάντα με γνώμονα τη λογική είναι αυτοί που παρασύρονται περισσότερο από τα συναισθήματα τους. Η δήλωση ότι θα τον σκότωναν είναι μία έμμεση ομολογία φόβου ότι θα παρασυρθούν από τα συναισθήματα τους. Τέτοιου είδους αυτοκριτικές είναι καλό όταν γίνονται.

(Το 60+% των Ελλήνων θα δήλωναν ότι θα ήθελαν εκδίκηση κι όμως, οι αυτοδικίες στη Ελλάδα έχουν περιορισθεί αισθητά, γιατί σχεδόν όλοι ξέρουν τι είναι το σωστό…)

εσύ είσαι υπέρ η κατά?
θα σκοτωνες αυτόν που θα σκοτωνε καποιον που αγαπάς ή οχι?
για πές μας και ΄μας…[/quote]

εγω ειμαι μαλλον κατα της ποινης αυτης αν και το “οφθαλμος αντι οφθαλμου” παντα μου φαινοτανε σωστο. οπως ειπα θα σκοτωνα ενα προσωπο που θα αγαπουσε ο αλλος και οχι τον ιδιο.

Αυτο που λες ειναι λαθος.

Αγαπουσε ειναι το σωστο

εχεις δικιο.

Και το προσωπο που αγαπουσε ο αλλος τι σου φταιει???

Και το προσωπο που αγαπουσε ο αλλος τι σου φταιει???[/quote]

αυτό λέγεται βεντετα και ποτε δε βγάζει σε τιποτα…Είναι φαύλος κύκλος αυτού του τύπου η εκδίκηση

Mπα την βεντετα την αποφευγεις (τους σκωτονεις ολους απλα)

Ναι αλλα μετά απο 5 γενιες!!! :smiley:

και μετά αντιμετωπίζεις την θανατική ποινή ώς serial killer… :twisted: