Νέες Κυκλοφορίες 2013

οχι φίλε μου, στο Manchester. Το ακριβώς αντίθετο από αυτό που λες για το πορταλ!

Δεν ασχολούμαι πλέον με το συγκρότημα αλλά η εισαγωγή μου θύμισε πολύ enter shikari.
Όπου φυσάει ο άνεμος γενικά οι bmth.

χαχαχα
καημενε παναγιωτη
εχω παρατηρησει και γω, οτι στον λονδινο τα μεταλ κλαμπς παιζουν επι το πλειστον πιο συγχρονα πραγματα. metalcore και ολα τα συναφη, με καμια τζουρα απο γνωστα κλασσικα γκρουπς (maiden,slayer,pantera)
εχε υποψη οτι τα περισσοτερα κλαμπς, διαφημιζουν το προγραμμα τους.

αραγε υπαρχει κλαμπ για τους 90ς μεταλλαδες?
γι’αυτους που δεν θελουν ουτε 80ς δηλαδη αλλα ουτε και οτι τελειωνει σε core σημερα…

Υπερβολη παντως για τους BMTH.

Ο τελευταιος τους δισκος ηταν τουλαχιστον συναρπαστικος και διέφερε παρα πολυ απο τις προηγουμενες τους δουλειες. Απο τον καινουργιο περιμενω καλα πραματα.

That being said, εξακολουθει και με εκνευριζει η περσονα του Sykes, και ναι πραγματι πιανει τον παλμο της ‘αγορας’ και κατευθυνει πολλες φορες τη μουσικη με βαση αυτην, αλλα το κανει καλα.

signal, το προηγούμενο σου κου ημουν λονδινο και πήγαμε στο hobgoblin που είναι στο camden. ΜΙΑ ΧΑΡΑ ήταν. Ακόμα και Carcass ακούσαμε. Γαμώ ήταν!

Για να μην ψαχνω που να το βαλω (goth ή punk) και επειδη προκειται για ΔΙΣΚΑΡΑ, που μπορει να την εκτιμησουν και μη φιλοι του ειδους, το βαζω εδω.


[B]Iceage - You’re Nothing[/B]

Πραγματικα, δεν περιμενα οτι εν ετει 2013 θα ακουσω τοσο καινοτομο ποστ-πανκ δισκο.

Κατι τετοιο ειχε φανει και στο εξαιρετικο ντεμπουτο τους, απλα το φετινο ειναι καπως πιο συνειδητοποιημενο.

Ακολουθουν τα μονα δειγματα του δισκου που υπαρχουν στο youtube, τα οποια δεν τα θεωρω καν απο τα κορυφαια του δισκου.

[B]Ecstasy[/B]
[B]Coalition[/B]
[B]You’re Nothing[/B] (το δευτερο)

Η αλήθεια βρίσκεται στο Everything Drifts!

Το άκουσα δύο φορές. Συνολικά μιλώντας, δεν ξέρω αν μου αρέσει περισσότερο από το ντεμπούτο, αλλά σε ορισμένα σημεία είναι όντως πολύ δυνατό. Θα δούμε με τις ακροάσεις.

Η αληθεια βρισκεται στο In Haze. 8)

http://pitchfork.com/reviews/tracks/15040-venom-hell/

άντε να βγει, περιμένουμε με το πουλί στο χέρι ναπουμε

Δώσε Chinaski :metal:

Και υπέρτατη εξωφυλλάρα:


Καλά έχει κυκλοφορήσει εδώ και 2 βδομάδες το καινουργιο The Flight Of Sleipnir και δε μιλαει κανεις?!
http://theflightofsleipnir.bandcamp.com/album/saga

πολυ ωραια ντεμπούτο βγαλαν οι Heaven’s Basement ωραια hard rockia

tsek [B]I Am Electric [/B]

Ας σηκώσουμε το μεσαίο δάχτυλο ψηλά λίγο

Coming Soon (greek releases όλα):

[B]Cut Off - Sick Of This Life LP
Conspiracy Of Denial - s/t LP
Επιθανάτιος Ρόγχος / Τελευταίος Αιώνας - Split LP
Πανδημία - Μοντέρνα Πανούκλα LP
Gutter / Dirty Wombs - Split LP[/B]

γαματοι οι heaven’s basement!!!
και ωραια φωνη!!!

ω και conspiracy!!!όλα τα περιμένω πως και πώς αλλά στη καρδιά υπάρχει μία θέση…!!!

<3<3<3:p

To conspiracy λίγα σημεία που έτυχε να ακούσω ήταν εντυπωσιακό.

Να ξέρετε πάντως ότι και τα πέντε βρίσκονται σε τελικό στάδιο!

Ααααααιντε!

πρόσθεσε και [B]Hellstorm / Panikos.[/B]

Το split E.Ρ.-Τ.Α. θα βγει τελικά; 2 χρόνια το λιβανίζουνε, νόμιζα ποτέ δε θα το βλέπαμε στην τελική του μορφή.

ναι ναι θα βγει, σύντομα λένε οι πηγές, κι εχω δει και εξώφυλλο, οπότε

Πολύ δυνατό το [I]κομμάτιον[/I] stooges ε.