Βιβλία...διαβάζουμε?

Σήμερα ξεκίνησα το: Η ιστορία του Blues, του Πωλ Όλιβερ.

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟ ΛΥΚΟΦΩΣ ΤΩΝ ΘΕΩΝ!

Τελειωσα το “Ο κανονας των τεσσαρων”.Πολυ δυσκολο βιβλιο αλλα πολυ ενδιαφερον αν και με αφησε με το πουλι στο χερι στο τελος…Αντε να δουμε αν γυριστει σε ταινια θα εχει alternate ending? 8)

Και ξεκινησα το “Ο Τελευταιος Ναϊτης” του Michael Jecks

πολύ καλο!

εγω διαβαζω το “βυζί” του φιλιπ ροθ

Λέω να ξεκινήσω σήμερα το πράσινο μίλι.(Stephen King)

ετσί κάνε με υπερήφανη!

ετσί κάνε με υπερήφανη![/quote]

:wink: :wink: 8)

Απλά αριστουργηματικό: “Τα Πάθη Του Νεαρού Βέρθερου”, του Goethe.
Πραγματικά η πιο συγκλονιστική περιγραφή του έρωτα και της αγάπης.

Τελειωσα το Riftwar Trilogy tou Raymond Feist.Αριστουργηματικο και ακρως επικο με τρομερες περιγραφες.Τωρα αρχισα τη ματωμενη εκστρατεια του Πρεσφιλντ.Ενδιαφερον φαινεται ως τωρα,θα δειξει!

Μολις τελειωσα το Αρωμα του Ζισκιντ και οφειλω να ομολογησω οτι μαλλον ειμαι ο μονος που δεν κατουρηθηκε πανω του μ’αυτο το βιβλιο. Επεται Λογισμος ΙΙΙ, Αναλυτικη Γεωμετρια ΙΙ και Θεωρια Αριθμων γιατι η εξεταστικη ειναι πολυ κοντα…

Τελείωσα την Ιστορία του Μπλούζ και ξεκίνησα το " Εξερευνώντας το άγνωστο" της Jane Goldman.

H Τριλογια “Αρχοντας των Δαχτυλιδιων” του Τολκιν ειναι τα αγαπημενα μου βιβλια. Μ’ αρεσει αρκετα ο Στιβεν Κινγκ και ειδικα το “Σαλεμς Λοτ”.

Ωχ, τι μου θύμισες τώρα; Το είχα διαβάσει όταν είχε πρωτοβγεί. Πριν καμιά 10αριά χρόνια! Τι πώρωση με τα X-Files τότε; Όλα τα βιβλία, όλα τα κόμικ, τα πάντα. Ωραίες εποχές :smiley:

διαβάζω την εκτέλεση του Φρέντυ Γερμανού…φοβερό

Ωχ, τι μου θύμισες τώρα; Το είχα διαβάσει όταν είχε πρωτοβγεί. Πριν καμιά 10αριά χρόνια! Τι πώρωση με τα X-Files τότε; Όλα τα βιβλία, όλα τα κόμικ, τα πάντα. Ωραίες εποχές :D[/quote]

Me too. Αν και το ειχα το βιβλίο 6 χρόνια τώρα το διαβάζω! Μου άρεσε που ξεκίνησαν να βγάζουν τον πρώτο κύκλο της σειράς σε βιβλίο επεισόδιο-επισόδειο αλλά μόλις είδαν ότι θα κρατήσει πολύ το σταμάτησαν. Όπως και τα κόμικ ήταν ωραία από την Modern Times αλλά τα σταμάτησαν. :cry:

Γιατί??

Ε, προφανώς δεν πουλούσαν. Εγώ τα έχω όλα πάντως της Modern Times :smiley:

Διάβασα τον Θνητό Αθάνατο (The Mortal Immortal), διήγημα της Mary Shelley, συγγραφέας του Φρανκεστάιν.
Μου άρεσε. Είχε ενδιαφέρον. Μακάρι να μην είχε τέτοιο τέλος:cry:

Πριν λιγο καιρο τελειωσα το “Η ασπιδα της Σπαρτης” του Βαλέριο Μανφρέντι.Πραγματικα πολυ καλο βιβλιο στα επιπεδα του Πυλες της Φωτιας

την “ασπίδα” την είχα αρχίσει κάποτε αλλά το παράτησα…πιστεύω ότι αξίζει να το ξαναπιάσω…
τελευταίο που διάβασα είναι οι “υγρές νύχτες” του Φρέντυ Γερμανού…πολύ καλό