Βλεπετε Πεδρο Αλμοδοβαρ?

εγω με ανυπομονησια περιμενω την τελευταια του ταινια , το “γυρνα πισω”. ειναι για μενα κορυφαιος σκηνοθετης.

την κατεβασα αλλα δεν την εχω δει ακομη

apo pu thn katevases???
please send me the link!!!
plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :smiley:

απο e-mule. υποτιτλους δεν βρηκα ελληνικους αλλα αμα ψαξεις θα βρεις

έλεος είναι ο άνθρωπος ρε!!! Βλέπω το όνομα και τρέχω! (προς την αντίθετη κατεύθυνση)

Ax,ωραίο ήταν το volver!Nα το δείς!

Ποιος είναι ο κύριος? :lol:

1.eleos einai h antilhpsh kapoiwn g thn texnh…OXI H IDIA H TEXNH!
2,asxeta an enai to styl su h oxi, o almodovar einai koryfaios skhno8eths k exei shmadepsei ton eyrwpaiko kinhmatografo me th zwh k to ergo tu.
gyrize paranoma tainies sthn ispania me th boh8eia ligwn filwn epi diktatorias tu franco.epishs proballei mia nea ais8htikh stis tainies tu…einai kati to poly ksexwristo…aplws apaitei na exeis dei k ligo mponuel , vim venders , jim jarmus, etsi wste na exeis syneidhtopisei pws yparxun kai alla styl sto cinema ektos apo to klasiko xazoamerikania-ais8hmatiko-kwmwdiula-8riler g emeto…
epishs apaitei wrimothta g na niwseis ti 8elei na pei…(o poihths) k na mhn yparxun parexhghseis!gt sthn telikh o realismos einai poihsh.
ELEOS kopse to poly hollywood…gt ws gnwston to poli to taka taka kanei to paidi m… :lol: :lol: :lol:

Το Σινεμα αυτου του μηνα εχει DVD το Κακη Εκπαιδευση, αμα δεν το εχετε δει παρτε το μετραει.

Σπουδαίος σκηνοθέτης. Ακόμα δεν το είδα το Volver έχω δει όμως όλες τις άλλες

skhnotheths ? xm - metrios. oti dialegei kapoies - oti nanai istories sthn alpha periodo - kai sygkynisio aderfistikes mpourdes sthn 2i - den ton kanoun kalo SKHNOTHETH, apla tou dinoun mia apopsh. to idio o tarantinos - kalos skhnotheths - PATATES YPOTHESEIS - gia typous pou goustaroun ligo aimataki - gia na anapsoun ta aimata. ta pastitsia allwn tainiwn einai FTHNA !

apo almodo - m aresoun kika kai to anwmales kalogries, ante koi to gynaikes sta prothyra, kathw kai i kayth victoria abril… w th myth ein auth !!!

1.eleos einai h antilhpsh kapoiwn g thn texnh…OXI H IDIA H TEXNH!
2,asxeta an enai to styl su h oxi, o almodovar einai koryfaios skhno8eths k exei shmadepsei ton eyrwpaiko kinhmatografo me th zwh k to ergo tu.
gyrize paranoma tainies sthn ispania me th boh8eia ligwn filwn epi diktatorias tu franco.epishs proballei mia nea ais8htikh stis tainies tu…einai kati to poly ksexwristo…aplws apaitei na exeis dei k ligo mponuel , vim venders , jim jarmus, etsi wste na exeis syneidhtopisei pws yparxun kai alla styl sto cinema ektos apo to klasiko xazoamerikania-ais8hmatiko-kwmwdiula-8riler g emeto…
epishs apaitei wrimothta g na niwseis ti 8elei na pei…(o poihths) k na mhn yparxun parexhghseis!gt sthn telikh o realismos einai poihsh.
ELEOS kopse to poly hollywood…gt ws gnwston to poli to taka taka kanei to paidi m… :lol: :lol: :lol:[/quote]

Γουστάρω τις ταινίες του ευρωπαϊκού κινηματογράφου. Αλλά για το στυλ Αλμοδοβαρ δεν μπορώ να πω ότι είμαι έτοιμη. Ίσως με τον χρόνο αλλάξω στάση… Ίσως και όχι… Δεν αρνούμαι ότι έχω παράξενο τρόπο να ξεχωρίζω ταινίες ως “καλές” και “κακές”… :slight_smile: :slight_smile:
Μέχρι να αλλάξω γούστα… Πες με παιδί του Ηollywood αν θες. Πες με ρηχή, χωρίς προσωπικότητα, θύμα του καταναλωτισμού και του Αμερικάνικου προτύπου αν θες. :smiley:
Γούστα είναι αυτά…
Κρίσεις είναι αυτές.

το εχω δει 2 φορες!αλλα θα το παρω :wink: ευχαριστω γ την πληροφορια

δεν ειναι καθολου μετριος ισα ισα.ο αλμοδοβαρ μετα την πτωση του φρανκο καταφερε μαζι με αλλους καλλιτεχνες την ανανεωση της ισπανικης κουλτουρας, μεσω ενος καλλιτεχνικου κινηματος που λεγονταν moliva. τεσπα, οι ταινιες του βγαζουν μια αληθεια…δεν εχουν καμια σχεση με τις…μ…ιες του ταραντινο! και η συγκριση αυτη ειναι το λιγοτερο γελοια. τεσπα ασχετα αν σου αρεσει η οχι, ειναι εξαιρετικος και αμφιλεγομενος ομως πανω απ ολα αληθινος, ρεαλιστης και δε φοβαται να εκτεθει.στις ταινιες του (που δεν ειναι καθολου αδερφιστικες απλως καταρριπτουν ταμπου κ ηλιθιοτητες ) ανοιγει πραγματικα την καρδια του, τις σκεψεις του, τον εαυτο του…η δουλεια του αντικατοπτριζει το παθος του ιδιου γ το σινεμα, τη ζωη, και τον ανθρωπο οπως αλλοι δεν τολμουν να δειξουν γτ δεν τους βολευει να κοιταξουν …

η αγαπημενη μου σκηνη ειναι η τελευταια στο γυναικες στα προθυρα νευρικης κρισης, και στο μιλα της… οταν βλεπουμε την ηρωιδα με τις πατεριτσες ξανα ζωντανη…δεν ειναι συγκλονιστικο?

Ελα ντε…Παιζει σε καμια γνωστη ταινια??

Ελα ντε…Παιζει σε καμια γνωστη ταινια??[/quote]

A Σ Χ Ο Λ Ι Α Σ Τ Ο ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ελα ντε…Παιζει σε καμια γνωστη ταινια??[/quote]

A Σ Χ Ο Λ Ι Α Σ Τ Ο ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Καθολου.Οταν δεν ασχολεισαι με τηλεοραση και κινηματογραφο τπτ δεν ειναι ασχολιαστο

ειδα χτες το volver. πολυ ωραία ταινια, εβγαζε μια αληθεια…
ο αλμοδοβαρ εχεις ως κεντρικες ηρωιδες γυναικες, και τις παρουσιαζει με το δικο του ευαισθητο αλλα απολυτως αληθινο τροπο. σε κανει να ταυτιζεσαι με τα παθη τους… ωστοσο, το ‘‘γυναικες στα προθυρα νευρικης κρισης’’ ηταν ισως πιο αντιπροσωπευτικο και το ‘‘μιλα της’’ ισως περισσοτερο συγκινητικο.εινιγουει 8)

Ελα ντε…Παιζει σε καμια γνωστη ταινια??[/quote]

A Σ Χ Ο Λ Ι Α Σ Τ Ο ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Καθολου.Οταν δεν ασχολεισαι με τηλεοραση και κινηματογραφο τπτ δεν ειναι ασχολιαστο[/quote]

και με τι ασχολεισαι ντιαρ? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: 8) οχι ρε συ, σοβαρα τωρα, δεν πας καθολου σινεμα? η εστω οταν ανοιγεις κανα περιοδικο/εφημεριδα δεν κοιτας τις κριτικες ταινιων?