Καλύτερες Κυκλοφορίες 2013

Make love, not war :!:

Τι είναι αυτά που λες σε έναν ερωτικό; :stuck_out_tongue:

Με τα doom/sludge/stoner να έχουν ξεκινήσει άθλια, με κυκλοφορίες που περίμενα πως και πως να με έχουν ψιλό ή χοντροαπογοητεύσει, όπως Intronaut, Moss (γι΄αυτά τα δύο σύντομα θα τα πούμε αναλυτικά στην κεντρική) και Cult Of Luna, η αρχή του '13 ανήκει στο grind σχεδόν καθολικά, με λίγο από μπλακ.

Μέχρι στιγμής γαμάνε ασύστολα:

Blockheads - This World Is Dead
Nails - Abandon All Life
Cloud Rat - Moksha
Rorcal - Vilagvege

Και ακολουθούν, ένα κλικ πιο κάτω:

Terra Tenebrosa - The Purging
VUYVR - Eiskalt

Επίσης, τo Iron Lung μπαίνει πολύ καβλωμένα.

Προφανως και οχι, αλλα αν δεν γκρινιαζε καποιος πως θα γινοταν κουβεντα. ;p Εχει πεσει περισσοτερη δουλεια στο συνθετικο κομματι, ο ηχος ειναι πιο γεματος (κατι που ελειπε απ’ το προηγουμενο) και εχει το Exodus που αν και δεν πλησιαζει Low End, In A Glance και Broken Wings ειναι δυνατο κομματι απο μονο του. Ο δισκος ακομα κι ετσι στεκεται στα καλυτερα φετινα προς το παρον, απλα εγω ειμαι βλαμμενος και περιμενα υπερδισκαρα.

Είναι ωραίο γιατί μπορείς κάθε τόσο να κάνεις απντεητ στη λίστα σου μέχρι το τέλος της χρονιάς, όταν και θα είναι μαζεμένες όλες οι τελικές λίστες των χρηστών.

Η πραγματική σημασία όμως είναι για να κοιτάμε τι έχουν ξεχωρίσει μέχρι στιγμής οι άλλοι, να επηρεάζουμε τους άλλους που κοιτούν εμάς και στο τέλος να δημιουργούμε ροκινγκ ΧΑΗΠ για κάποιους δίσκους στη μικροκοινότητά μας.

αυτό το άκουσα χθες τυχαία. Δεν τους ήξερα καν. Τυπικό goth μου φάνηκε με μια πρώτη αυτιά, θα επανέλθω

soror dolorosa οντωσ κατωτερο του blind scenes αλλα παρ’ολα αυτα αρκετα καλο ακουγεται ευχαριστα

Πανδημία

χωρίς να το έχω ακούσει. καλύτερο άλμπουμ της χρονιάς.

πες τα!

Με ψήσατε, ρε αρκουδέιδες, και τους τσέκαρα κι εγώ. Ξεχωρίζουν εύκολα, ωραίο ήχο πέτυχαν, και παλιομοδίτικες, νοσταλγικές μελωδίες.

Μόνο αυτά τα διάσπαρτα κομμάτια υπάρχουν ή έχουν βγάλει ήδη κάπου το δίσκο τους;

Όπως τα λες λεπερ, πέτυχαν απίστευτο ήχο, βγάζουν νοσταλγικά feelings αλλά έχουν και δικιά τους άποψη. Αυτά υπάρχουν, το άλμπουμ βγαίνει μέσα στον επόμενο μήνα.

Περιμένω πως και πως το δίσκο. Ότι εχω ακόυσει ειναι άκρως καλό.
Εντωμεταξύ πολυ καλη φάση ειναι οτι κυκλοφορεί απο διάφορα ελληνικά label οπως Scarecrow, Eye5, Imminent Destruction, We Don’t Fight It, Punk .gr,Scull Crasher.

Άνετα στα καλύτερα της χρονιάς από το πρώτο άκουσμα.

Update:

[SIZE=“5”]BIFFY’S BEARD HURTS THE CLUTCH[/SIZE]

Εδιτ: Είμαστε καλά από αριθμό, μέσα Μαρτίου είμαστε.

ναι. και κλατς και γουιλσον και όλα μέσα.
αλλά απο χθες το βράδυ λεω μπας και μπει και αυτο εδω μεσα στο τελος


Απορώ που δεν έχει πει κανείς τίποτα γι’ αυτό. Υπάρχει κριτική βέβαια στο site.

Είναι το πρώτο ολόκληρο δείγμα που ακούω από Grayceon (έχω ακούσει Giant Squid) και το βρήκα πάρα πολύ καλό. Το μόνο αρνητικό ότι είναι EP και έχει 2 κομμάτια.

μόλις σε λάτρεψα :smiley:

άκου και τα τρία ολοκληρωμένα, με έμφαση στο All We Destroy (προσωπικά ένα από τα 5-6 αγαπημένα άλμπουμ των τελευταίων χρόνων)

*α, έχομε και [U]ίντερβιου[/U], αμέ

Χαμός από γαμάτες κυκλοφορίες, μέχρι στιγμής στην κορυφή ξεχωρίζω:

Cloud Rat - Moksha
Terra Tenebrosa - The Purging
Cult Of Luna - Vertikal
Clutch - Earth Rocker
Blockheads - This World Is Dead

7άρι της χρονιάς.

[B][U]The source[/U][/B]

Πανκ/κραστ/δεμενοιάζειπωστολένε τραγούδι και βίντεο της χρονιάς. Απλούστατα.

Ως τωρα:

Head Of The Demon - S/T

Terra Tenebrosa - The Purging

Vorum - Poisoned Void

Enshadowed - Magic Chaos Psychedelia

Holy Grail - Ride The Void

In Vain - Aenigma

Το περιμένω όπου να 'ναι με τον ταχυδρόμο. Ελπίζω να μη με απογοητεύσει.