Δωρικός Τρόπος με φυσαρμόνικα

Ο Δωρικός d είναι D μινόρε (είναι μινόρε αφού έχει 3η μικρή) όμως με ΟΛΕΣ τις νότες φυσικές.
Ο Δωρικός Τρόπος λέγεται και ??Κιουρντί??
Ο ήχος στις μελωδίες σ? αυτούς τους τρόπους έχει κάτι το θεσπέσιο Επίσης να αναφέρω ότι ΟΛΑ τα modes παίζονται με τη Χρωματική Φυσαρμόνικα Χωρίς όμως καθόλου της χρήσης του μοχλού (slider)
Δείτε εδώ το δικό μου video

Με τις παρακάτω μελωδίες:

  1. Σαράντα παλικάρια
  2. ??Γλυκοχαράζει η χαραυγή??
  3. ?? Ήλιε μου σε παρακαλώ?? .
  4. ??Τη Ρωμιοσύνη μην την κλαίς??
  5. ?Παλιό σήμα ειδήσεων της ΕΡΤ??
  6. ?? Scarborough Fair??

Ντέκαρντ ντέκαρντ, είσαι δω?

πρώτον να ρωτήσω κάτι για να μπουν τα πράγματα στην θέση τους. Το σήμα της ΕΡΤ που θα διασκευαστεί θα είναι επί ΠΑΣΟΚ? και αν ναι γιατί δεν είναι μέσα στη λίστα το “καλημέρα ήλιε”?

στο Scarborough Fair θα συμμετέχει ημίγυμνος ο Geoff Tate με δολάρια να κρέμονται στο μποξεράκι του?

Σε γενικές γραμμές πάντως είμαι μαζί σας
απλά απέριττα δωρικά
ελπίζω να το κάνετε από χόπμυ
αυτά

Ευχαριστώ

p.s. προσωπικά αν ερχόταν η Σίντι Κρόφορτν και μου στηνόταν θα εκσπερμάτωνα πάνω της. Εσείς?

re ti glwssa milate edw


Sent from my MapaTalk

Τνέκαρτν, δηλαδή δε θα δωρίσεις το σπέρμα σου στη φιλοσοφία? :frowning:

Συγνώμη δεσποινίς ποιά είστε; που γνωριστήκαμε γιατί δεν θα σας πολύθυμάμαι; πείτε μου λίγο πώς είστε, για να σας θυμηθώ

…θα το συνέχιζα, αλλά λέω να σεβαστώ την επιθυμία ενός σπουδαίου ανθρώπου…

Όχι άλλο συνεχόμενο σπαμ και ενόχληση των χρηστών.

Μιας και η κουβέντα στράφηκε προς το σπέρμα, ας έχουμε στο μυαλό μας και την αμερικάνικη παραλλαγή της συγκεκριμένης τεχνοτροπίας.

Λέγεται προεδ(ω)ρικός τρόπος με φύσα-μόνικα (blow, Monica!) και υπόσχεται ασύγκριτα πιο ευχάριστα αποτελέσματα αρκεί να μην γίνονται άσκοποι λεκέδες.

ήταν πάντα του πνευστού ο μπιλάρας είναι η αλήθεια