Ολική επαναφορά... φλασίες

Δεν ξέρω αν υπάρχει τέτοιο thread (πολύ αμφιβάλω πάντως) αλλά έπρεπε να το ανοίξω.

Σήμερα για κάποιο λόγο όλη μέρα σιγοτραγουδούσα το bringing on the heartbreak των Def Leppard. Οκ και που το παράξενο θα πει κανείς. Ε το τραγούδι αυτό είχα να το ακούσω χρόνια, πολλά χρόνια βασικά. Και είμαι σίγουρος πως δεν το πήρε το αυτί μου πουθενά αλλού. Έτσι ξαφνικά ήρθε η μελωδία του chorus στο μυαλό μου και κόλλησε όλη μέρα.

Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω thread για ανάλογες φλασίες με τραγούδια που τρώμε ανα περιόδους, μιας και είμαι σίγουρος πως δεν είμαι ο μόνος που το παθαίνει. Θα μπορούσε να βγει μια καλή λίστα αγαπημένων τραγουδιών έστω και αν δεν τα βάζαμε ποτέ σε ανάλογη λίστα αν καθόμασταν να την αναλύσουμε. Κάτι σαν λίστα υποσυνείδητα αγαπημένων τραγουδιών (if that makes any sense at all :stuck_out_tongue: )

http://www.youtube.com/watch?v=Vt2Y78VgfNQ

Πριν απο κατι μερες (δεν θυμαμαι ποσες) ξανακουσα το I Just Want You απο Ozzy. Παιζει να ειχα να το ακουσω 4-5 χρονακια…

Εδιτ: Ρε αφιλοτιμε Dead, θα με κανεις να ξεθαψω το διπλο best of των Leppard που εχω. Οχι ολικη επαναφορα, back from the grave θα ειναι αυτο. Ω ρε αναμνησεις…