Πρόβλημα με το ασύρματο πληκτρολόγιό μου

Ο φίλος που με συντρόφευε αρκετό καιρό, τα 'παιξε.
Μπορεί να φταίω και εγώ, καθώς μου έπεσε μία σταγόνα νερό πάνω του.
Το πρόβλημα είναι ότι τώρα το πληκτρολόγιο δεν είναι καλά.
Θα έλεγα πως έχει απορρυθμιστεί καθώς, όταν πατάω το “φ”, αντί για “φ” κάνει εναλλαγή στα παράθυρα. Όταν πατάω το “Enter” κάνει “Delete”.Όταν πατάω το “q” βγάζει το “*”. Όταν πατάω το “ω” γράφει “ω”, αλλά ταυτόχρονα δέχεται εντολή για το αριστερό βέλος…

Το ζήτημα είναι ότι σε πρώτη φάση είχε περισσότερα πλήκτρα των οποίων οι εντολές είχαν μπερδευτεί. Μετά από λίγο καιρό απορρυθμίστηκαν άλλα που ήταν μια χαρά και έφτιαξαν τα προηγούμενα. Οπότε, αν δε χάλασαν οριστικά οι ρυθμίσεις, υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Windows XP έχω…

Μη γελάσεις αλλά προσπάθησε να το στεγνώσεις με κανα πιστολάκι.
Μπορεί να έχει εγκλωβιστεί υγρασία. Λέω γω τώρα…

^^

Ισχύει. Ένας γνωστός είχε πάθει κάτι παρόμοιο επειδή του είχε χυθεί νερό στο πληκτρολόγιο του λάπτοπ. Μόλις στέγνωσε άρχισε το πληκτρολόγιο να λειτουργεί κανονικά

Και πιστολάκι έχω βάλει, όπως επίσης το είχα αφήσει και στο καλοριφέρ. Τίποτα…:frowning:

Να το λιωσεις ηθελες?

Όχι ρε. να το σώσω ήθελα…

καθησατε να μιλησετε τα δυο σας?

Αη χεητ του μπι δατ γκαη,μπατ [SPOILER]σε βλεπω για καινουριο…:([/SPOILER]

Με το πληκτρολόγιο να μιλήσω;

Κατάρα στους εφοριακούς, γαμωτο…Μάλλον θα μείνω με το πληκτρολόγιο του πισιού…

Start -> Accessories -> Ease of Access -> On - screen Keyboard

Άνοιξε και κλείσε το On Screen Keyboard και δες αν συνεχίζει το πρόβλημα.

Δυστυχώς,ναι…

Μπαταρίες καινούργιες έχει;

Έχει. Απ’όλα έχει. Το διασταύρωσα. Δε γίνεται τίποτα. Πρέπει να το αποχωριστώ, εκτός και αν δουλέψει σε κάνα άλλο πισι, οπότε, το δίνω όπου βρω. Πήρα ένα φτηνό ενσύρματο της πλάκας με καλώδιο 2 μέτρα για να κάνω -όσο μπορώ- τη δουλειά μου.
Σιγά-σιγά το αποχωρίζομαι…:frowning:

για ηλεκτρονικα που βρεχονται γενικοτερα κρατηστε στο μυαλο σας το ρυζι…εσωσα κινητο ετσι.εγινε μουσκεμα και το βαλα σε ενα μπολ με ρυζι να ρουφηξει υγρασια και απο κει που δεν ανοιγε δουλευε κανονικα.

Εκτός από καφέ, πρόσφατα έπεσε ένα ολόκληρο ποτήρι νερό στο λαπτοπ μου. Προφανώς και σκέφτηκα ότι τελείωσε αλλά το άνοιξα λίγο από μπροστά και το στέγνωσα με το πιστολάκι. Το γύρισα ανάποδα, το κουνούσα, το έπαιζα κτλ. Την επόμενη μέρα απλά το άνοιξα και δούλευε κανονικά. Καλό αυτό με το ρύζι. Έπρεπε να το ήξερα νωρίτερα. Τα φασόλια πάντως παίζει να τραβάνε πιο εύκολα το νερό.

ναι αλλα οταν θα πατας μετα το backspace θα κλανει α χα καλο ε

με πόνεσε το στομάχι από τα γέλια.πωπω.