Φήμες: Καλοκαίρι 2007!

hm. πολυ σωστος. για να δουμε ομως.

και για Mastodon πλιζ μη γκρινιαζετε.:stuck_out_tongue:

α. ειναι νεο επιτυχημενο φρεσκο ονομα στα πάνω του

β. μια ζωη ο Ελληνας γκρινιάζει οτι δεν ερχονται νεα ονοματα, αλλα οταν ερθουν τα κραζει επειδη δε του αρεσουν.

ελεος δηλαδη…

Πες τα ρε Γιάννη! Γκρινιάζουν ότι δεν έρχεται φρέσκο αίμα και όταν έρθει κράζουν.
Γκρινιάζουν ότι βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια, αλλά είναι έτοιμοι να τα σκάσουν για χιλιοστή φορά σε Anathema, Paradise Lost, Scorpions κλπ.
Η βλακεία του Έλληνα είναι απερίγραπτη!

www.didimusic.gr

Placebo
Ayo
Jethro Tull

Jethro Tull ρεεεεεεε!!Εεεεεετσι!:bow2: =D> =D>

λοιπον μου την εχει δωσει ο καθενας εδω περα λεει οτι του κατεβει και οποιο ονομα γουσταρει και επειδη το thread απο φημες 2007 εχει καταντησει πιπες 2007,αμα δεν εχετε σιγουρες πληροφοριες για καποιο ονομα απλα μην λετε κουβεντα και αφηστε τις μαλακιες…ειναι δυνατον να δουμε το καλοκαιρι:europe,rush,aerosmith,red hot chilli pepers,rolling stones,metallica,slayer,motorhead,ozzy ozbourneheaven and hell,scorpions και γενικως ολα τα μεγαλα ονοματα μαζι??εννοειτε πως οχι…

Πάλι θα χώσω στη DiDi, με προκαλεί… [-X
Μεγάλες ανακοινώσεις υπόσχονταν για σήμερα, και μου λένε για Placebo και Jethro Tull?

Γουστάρω τρελά και τους δύο, αλλά όταν κάτι το βλέπεις live σχεδόν ΚΑΘΕ χρόνο (ειδικά με τους Placebo, το “σχεδόν” παραλείπεται) παύει να θεωρείται “μεγάλη” ανακοίνωση ή κάνω λάθος;

Δηλαδή ανάθεμα κι αν καταλαβαίνω το τρόπο που λειτουργούν τα μυαλά τους. Τι να κάνουμε φέτος; Χμμμ, δεν φέρνουμε τους Placebo που μας κάνουν πια και φιλική χρέωση τώρα που κοντεύουμε και να συμπεθεριάσουμε; [SIZE=“6”]ΕΛΕΟΣ!!![/SIZE]

Δεν χαλαρώνεις λιγάκι; :thumbdown:

To topic λέγεται “Φήμες: Καλοκαίρι 2007!” και όχι “Επιβεβαιωμένες Συναυλίες: Καλοκαίρι 2007!” [-X

  • 100 εις το άπειρον. και αγαπητε φίλε, πρέπει να παραδεχτείς ότι στο φόρουμ έχουν δωθει πληροφορίες για αρκετά λαιβ πριν την επίσημη ανακοίνωση.:wink:

π.χ., οταν εκανα το τοπικ απο τις πληροφορίες που είχα για metallica, 5 μέρες πριν την επίσημη ανακοίνωση, το τόνισα ότι δεν ειναι official. μετά μάλιστα όταν εγινε γεγονος, αλλάξαμε και τον τιτλο που πριν ήταν “Metallica live In Athens???”

πρεπει να ξέρεις ότι πολλές φορές κλείνουν γκρουπ, αλλά για διάφορους λόγους ακυρώνουν. πχ οι Aerosmith ειχα ακούσει από άτομα του χώρου ότι ηταν σίγουρο να ερθουν.

ο καλύτερος τρόπος για να ξεχωρίζεις τις ‘φημες’ από τις ‘μπαρούφες’ ειναι:

α. αν δεις ότι το λεει συντακτης του rocking.

β. αν το λέει κάποια ‘παλια καραβάνα’ user του forum, επειδη κατά καιρούς γράφουν και διάφοροι που όντως έχουν κάποια σχετική ιδιοτητα στον μεταλλικο χώρο

τις μουφες ευκολα τις βλεπουμε. αν πχ ενας νεος μπει και πει κατι το κουλο φάση ‘παιδια, πρωτοχρονιά οι AC/DC μαζι με TOOL’, :lol3: και δε το υποστηριξει κανεις, τοτε κανει μπαμ.:stuck_out_tongue:

αυτα τα λεω και για τους άλλους users προς αποφυγην παρεξηγησεων…

Εχεις απολυτο δικιο…:slight_smile:

Εσυ ακομα μεγαλυτερο…:slight_smile:

Θα διαφωνήσω κι εγώ με όσους γκρινιάζουν, πέραν της Φωτεινής.
Καταρχάς για τους Jethro Tull οι ίδιοι είχαν βάλει αφίσα στους Tool και το διαφήμιζαν. Πριν από 3 μήνες!!! Και τώρα το θεωρούν “νέο”;
Όσο για τους Placebo…τι να πω, τους έχω δει 2 φορές, καλοί ήταν αλλά δύσκολα θα ξαναπήγαινα. Δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική τους φέρνουν δεύτερη φορά μέσα σε ούτε ένα χρόνο και χωρίς να έχουν βγάλει νέο δίσκο. Το ίδιο είχα κάνει και το '03-'04. Είχαν έρθει Σεπτέμβρη και μετά Ιούνιο στο Rockwave.
Τη βλέπω να πηγαίνει άκλαυτη αυτή τη συναυλία…Ας τους πήγαιναν μόνο Θεσσαλονίκη τουλάχιστον!

ok χαλαρωνω απλα μου την εδωσε που ο καθενας πεταγε οτι ονομα του ερχονταν στο κεφαλι…καλο θα ητανε να ελεγχουμε λιγακι τις <<πληροφοριες>> μας…:-k :-k

Οπως ειπαν και παραπανω, το topic ονομαζεται “φημες”. Οι φημες δεν χρειαζονται επιβεβαιωση ξερεις. Αν ηταν κατι 100% βεβαιο θα ανοιγαμε για καθε συναυλια ξεχωριστο topic. Οσον αφορα την πάρτη μου, τα ονοματα που αναφερω ΔΕΝ ειναι αυτα που μου ερχονται στο κεφαλι, αλλα οσα ξερω οτι τουλαχιστον γινονται συζητησεις. Ενα απο αυτα ειναι και οι RUSH. Ναι, ΕΓΙΝΑΝ κινησεις να ερθουν και παρολο που ανακοινωθηκε το tour και δεν ειμαστε μεσα, τιποτα δεν εχει τελειωσει ακομα. Οπως εγιναν και για Aerosmith, KISS, Def Leppard κλπ. Καποιοι ζητησαν πολλα, καποιοι τελικα δεν βγαινουν περιοδεια και ούτω καθ’ εξής!

Τωρα που το ειπες παω να ξαναναψω το καντηλακι στο εικονισμα του Lifeson…[-o<

Den einai dinaton na rthoun oi rush!mhn trefete froudes elpides
tha erthoun sthn ellada gia 4-5000 kosmo enw sto exwteriko pezoun se sold out arenes 10000 kai panw?
to programma ths periodias exei vgei kai h ellada den einai mesa.pote den allazoun oi rush to programma pote
GI AYTO KATALAVETE
OXI RUSH
OXI AEROSMITH
OXI DEF LEPPARD
OXI KISS!
OXI OZZY
OXI ACDC!
OXI
NAI SE POBERT PLANT(OXI SE ROCKWAVE)
PATTI SMITH(OXI SE ROCKWAVE)
MAllon NAI SE EUROPE
MOTORHEAD

APO IAMATIKH PIGI MESW TIS MOUSIKHS TWN DIDIDWN

geia sas paidia. eimai kainouria edw alla eida kati pou me sugkinhse polu kai eipa na sas to pw. prin ligo hmoun sthn selida tou PLANT kai eixe anakoinwsei thn periodia tou gia to kalokairi tou 2007. analutikotera elege:
ATHENS, Rockwave Festival
29th June 2007[/B][/B]30/06/2007 THESSALONIKA, Moni Lagonista (old monastery)
03/07/2007 ANATALYA, Open Air Theatre
04/07/2007 ISTANBUL Jazz Festival
06/07/2007 KAVARNA Football Stadium
08/07/2007 BUCHAREST Roman Arena
10/07/2007 BUDAPEST Petofi Csarnock
12/07/2007 BELGRADE, Exit Festival
13/07/2007 SPLIT, Prokurative
15/07/2007 SICILY, Taormina WOMAD
18/07/2007 MALTA Blues Festival
20/07/2007 ROME, Roma Fiesta ? Ippodromo Delle Capanelle
21/07/2007 IGNANO SABBIADORO, Arena Alpe Adria (Udine)
23/07/2007 GRAZ, Kasemelte
27/07/2007 CARCASSONNE Le Chateau
29/07/2007 MADRID, Conde Duque
30/07/2007 SPAIN TBC
01/08/2007 MONTE CARLO, Sporting Club
18/08/2007 WALES, Green Man Festival

den kserw ti allo na pw, apla elpizw na isxyei…

:yahoo: :yes: :thumbup:

http://www.robertplant.com/tour.php?l1=10&l2=0&l3=0&rt=TR :yes:

Άντε τώρα να επιβεβαιώσουν και οι Europe για να τελειώνουμε…:roll:

Ναι ρε πουστη μου, επιτελους θα δω Πλαντ. Και στη Θεσσαλονικη κιολας. Φακ ροκγουεϊβ.

Μάλιστα! Και θα είμαστε η πρώτη στάση της περιοδείας ( ; ) Άρα δεν το αποφεύγω το Terra Vibe… :lol:

φιλε δεν αμφιβαλλω αλλα καλυτερα να ελεγες αυτα απο την αρχη και οχι “Θα ερθει μεγαλο ονομα και θα το πω αυριο κλπ”…