Φήμες: Καλοκαίρι 2007!

Λοιπόν, νομίζω πως ήρθε η ώρα για τη συνέχεια ενός ιστορικού topic, του περίφημου: “Φήμες: Rockwave 2006 & AC/DC”.
Για πείτε λοιπόν. Τι έχετε ακούσει για το ερχόμενο καλοκαίρι; Τι πήρε το αυτάκι του καθενός;

ΠΡΟΣΟΧΗ: Παρακαλώ το topic να μη γίνει wish list. Αν έχετε ακούσει κάτι και θέλετε να το πείτε, πείτε το! Όχι όμως, “Εγώ θέλω τους Heaven & Hell” κτλ…Ok;

Λοιπόν, τα μόνα που έχω ακούσει εγώ είναι για Muse και Manic Street Preachers…

Ειχα διαβασει σε συνεντευξη του Halford τον Φεβρουαριο οτι θα προσπαθησουν να ερθουν Ελλαδα το 2007. Το ειχε πει μαλιστα αρνουμενος πως θα ερχοταν εκεινο το καλοκαιρι, επομενως δεν ειναι η συνηθισμενη υποσχεση.

:-({|= :-({|= :-({|=

to logiko 8a htan na er8ei me priest nomizw…h oxi…kainourio disko vgazoun etsi dn einai;

ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ ΓΙΑ ROCKWAVE ΕΚΛΕΙΣΑΝ OI WASP KAI OI TWISTED SISTER???

ΚΑΛΑ, ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ… ΑΛΛΑ ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ…ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ…

Κατι εχει παρει το αυτι μου για Therion στο Μεγαρο Μουσικης

[size=1]μακαρι μακαρι μακαρι μακαρι μακαρι[/size]

Lynyrd Skynyrd με Ronnie Van Zant και τους λοιπους απο την συνθεση του “Gimme Back My Bullets”.

Van Halen με David Lee ROTH :–

  1. Halford με Priest, ναι.
  2. Αυτο που λεει ο Τολκι θα γινει στην Ρουμανια νομιζω.

Imarton re guys…

einai mono dekemrios

xekolate me to brwmorockwave…

fak

Εμένα το αυτί μου έχει πάρει πολλά (από άνθρωπα που εργάζεται στην διοργανώτρια εταιρεία)…

2 πουσουκου θα γίνει (έτσι λένε) το rockwave και έχουν προσσεγγιστεί οι παρακάτω:

Red Hot Chilli Peppers (για 7η χρονιά το ακούω)
Manic Street Preachers
Iron Maiden
Heaven And Hell (Dio, Iommi, Butler, Appice)
Ozzy Osbourne (solo)
Europe
Def Leppard

Τα δύο τελευταία μάλλον έχουν κλείσει για το φεστιβάλ…

Πάντως δεν πιστεύω τίποτα μέχρι να δω το … εισητήριο!!!

Και να το δεις δε νομιζω να λεει τιποτα.Στην Ελλαδα ειμαστε.Οι μπαντες ακυρωνουν μεχρι την τελευταια στιγμη…

[quote=“tolkki”]

Και να το δεις δε νομιζω να λεει τιποτα.Στην Ελλαδα ειμαστε.Οι μπαντες ακυρωνουν μεχρι την τελευταια στιγμη…[/quote]

Σωστός… τόσες και τόσες ακυρώσεις έχουν γίνει… ας το αλλάξω λοιπόν…

Δεν πιστεύω τίποτα μέχρι να μπω στο Terra Vibe :wink:

Οι Europe ομως ερχονται τον Ιανουαριο, δεν ειναι λιγο κουφο να ξαναρθουν και το καλοκαιρι?

Καλυτερα να μην ερθουν ποτε οι σιχαμενοι !!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Eχω διαβασει σε συνεντευξη του owens οτι θελει να ερθει με τους beyond fear.

λαθος φιλε μου!
δεν το πιστευω αν δεν τελιωσει το Live! :wink: :stuck_out_tongue:

Me 2… Όπως επίσης, αν είναι να το δούμε αυτό το εισητήριο, εύχομαι να το μάθουμε Γενάρη/Φλεβάρη για να αρχίσουμε να μαζεύουμε ευρώπουλα. Δεν θέλω να ξέρω ΣΤΗΝ περίπτωση που έρθουν οι RHCP τι εισητήριο θα βαρέσουν.

Πάντως, σχετικά με τον διακαή πόθο για συναυλία των Peppers, ο Κανελλόπουλος γράφει τα εξής στο avopolis:

Γιατί οι Peppers δεν ήρθαν στην Ελλάδα; Ιδού το πλήρες story: δύο συναυλίες έδωσαν στο Μιλάνο και για την κάθε μία από αυτές πληρώθηκαν γύρω στα 300.000. Το εγχώριο γραφείο που προσπάθησε να τους φέρει στο “Στάδιο Ειρήνης και φιλίας” έφτασε στο σημείο να προσφέρει μέχρι κι ένα εκατομμύριο Ευρώ. Και όμως το συγκρότημα αρνήθηκε. Όπως τους είπαν, προτιμούσαν να πάνε σε μία άλλη ευρωπαϊκή πόλη, παρά να έρθουν στα μέρη μας. Κάθε ημέρα στοιχίζει στο συγκρότημα γύρω στα 60.000 Ευρώ - για όλα τα έξοδα κα ιτις αμοιβές του crew. Για να έρθουν εδώ χρειάζονταν τουλάχιστον 2 μέρες μετακινήσεων, χώρια το γεγονός πως θα έπρεπε να αφαιρέσουν κάποια άλλη ημερομηνία από την περιοδεία τους. Κι έτσι, ενώ έγινε η προσπάθεια να έρθουν επιτέλους στη χώρα μας οι Peppers, τελικά αυτή δεν ευοδώθηκε. Τα σημειώνω αυτά, ως τρόπον τινά αντίλογο στα όσα συχνά-πυκνά λέμε για τα ακριβά εισιτήρια των συναυλιών στην Ελλάδα.

Δεν έχω καταλάβει για το πότε αναφέρεται χρονικά ότι έγινε η προσπάθεια - προφανώς για το καλοκαίρι του 2006; Και πότε έγινε η προσέγγιση; Γιατί δηλαδή να χρειαστεί “να αφαιρέσουν κάποια άλλη ημερομηνία απ’ την περιοδεία τους”; Αν η προσέγγιση είχε γίνει σωστά χρονικά (όταν προγραμματίζεται μια τουρ, κι όχι κατά τη διάρκειά της) δεν νομίζω να υπήρχε τέτοιο πρόβλημα.

Επίσης, αν όντως κάθε μέρα τους κοστίζει 60.000 Ευρώ και χρειάζονται 2 μέρες μετακινήσεων, 2 Χ 60.000 = 120.000 Ευρώ. Από την πρόταση του 1.000.000 Ευρώ απομένουν… πάρα πολλές εκατοντάδες χιλιάδες Ευρώ ακόμη :? Που ακριβώς είναι το πρόβλημα λοιπόν;

Κάτι πήρε το αυτί μου για ACDC :!: :!: :!:
Αλλά δεν είναι σίγουρο ακόμα…
Θα ξαναρωτήσω το μπατζανάκι του κολλητού μου,που είναι μέσα στα κουμάντα,και θα σας ενημερώσω για οτιδήποτε νεότερο.