Φωτογραφίες

Πλέον σκέψου κάνει παρέα με καζάκους και του κάνει μεταφράσεις στα αρχαία ο σάκης τόλης. Κάλλιο αργά παρά ποτέ

2 Likes

Εγώ θέλω το Χεβι μεταλά μου ΣΑΤΥΡΟ. Θέλω να μην έχει καμία αισθηση ηθικής ή μάλλον να πηγαίνει κόντρα στην ηθική . Θέλω επίσης να εξαιρούνται απο την νομοθεσία λόγω επαγγέλματος , πως είναι οι στρατιώτες που μπορούν να σκοτώνουν και επιβραβέβονται αν το κάνουν καλά και μαζικά με μετάλια…κάπως ετσι. Θέλω να θεπιστεί μία καρτα που να είναι crime-free με την οποία να μπορεις να κάνεις ότι θες και να δίνεται σε χεβιμεταλάδες (οκ, να δίνεται δύσκολα π.χ αν μαζέψεις 40κ κόσμο σε συναυλία κτλ.) αλλά να δίνεται. Τί Μπλακ μέταλ θα ακούγαμε απο κάποιον που όντως κάνει ανθρωποθυσίες? Σας αφήνω με αυτή τη ερώτηση…

2 Likes

Πλάκα πλάκα οι Νορβηγοί έφτασαν “κοντά” στο να δώσουν απάντηση στο ερώτημα.

Ο Αρχηγός, στα έξαλλα χρόνια της νιότης, ήτο άτακτος. Έχει πει μάλιστα ότι φταίνε οι Native - American ρίζες του, τον έκαναν “θερμόαιμο”. Κατανοώ, καίτοι δεν είμαι Ινδιάνος (βέβαια μία πρώην με είχε πει “ούφο” so that might explain it). Τώρα, στην σοφία της ώριμης ηλικίας (let’s call it “ύστερη νεότητα”) συντάχθηκε και ανοικτά με το συνεπές προλεταριακό κίνημα της εποχής του Ατσαλιού, που είναι η εποχή περάσματος στον Σοσιαλισμό. Δυσπιστείτε, ω sisters και bruhs of metsol and goth and rock and AOR and hi-tech disco postwave synth noir apocalyptic esoteric italo/euro-pop, αλλά όταν στο στούντιο ηχογράφησε το soundtrack της ταινίας Judah and the Black Messiah, και την φλέξαρε κιόλας σε συνεντέυξεις, δεν είναι λίγο πράμα. Σκληρή ταινία για το πώς στήθηκε η δολοφονία του Τιτάνιου Fred Hampton. Μην απορείτε επίσης για τις τυχόν “παπάντζες” της νιότης - ως γνήσιο τέκνο του William Blake, αλλά και under the NYC/Michael Alig influence, καθότι “της γειτονιάς”, ο Αρχηγός, ω μεγάλη η χάρη των αλαβάστρινων ανάκλιντρων που εναποθέτει τα σταφύλια της οργής μετά από πλιάτσικο στην Υπερβόρεια (err what?), ο Αρχηγός λέγω (θα το χάσω , κάτσε), μας διδάσκει, σε αρχαία ελληνικά κ άμα λάχει, πως ο Δρόμος της Υπερβολής οδηγεί στο Παλάτι της Fabulousness.

8 Likes

Διάβασα με μεγάλη προσοχή τα όσα γράφτηκαν παραπάνω, και παρότι δεν ισχυρίζομαι επ’ ουδενί ότι έχω επικοινωνία με τον Αρχηγό για να γνωρίζω, εν τούτοις, υφίστανται κάποια αντικειμενικά γεγονότα που διαφοροποιούν τις συνθήκες σε σχέση με τις προ εικοσαετίας δηλώσεις του.

Δεδομένου λοιπόν ότι ο Αρχηγός συμπληρώνει σε λίγους μήνες το εβδομηκοστό έτος, μια ηλικία που κατά κανόνα “το μεν πνεύμα πρόθυμον η δε σαρξ ασθενής”, όπως και επίσης το ότι έχει προχωρήσει στην εκμάθηση της ελληνικής γλώσσας όπως απέδειξε (και επέδειξε) ήδη από το 2011 και τον αλήστου μνήμης λόγο του στη Θεσσαλονίκη, και εσχάτως με τα κολλητηλίκια - συνεργασίες με εγχώριους ηθοποιούς, τις μεταφορές στίχων στα αρχαία ελληνικά κλπ, το πιθανότερο είναι να μην περνάει πλέον τον πολύτιμο ελεύθερο χρόνο του στις περιοδείες με “πρόθυμες” οπαδούς, αλλά (και εδώ εντοπίζεται ξανά η υπεροχή του σε σύγκριση με τον τύπο από τους Αmorphis) να παρακολουθεί ελληνικές σειρές στο ERTFLIX προκειμένου να γίνει εντελώς fluent και να μην έχει ανάγκη κανέναν να του μεταφράζει τίποτε!

5 Likes

Κωστάκη Ανάν, εσύ?

2 Likes

Οχι! αλλα I take it as a compliment, καθως και εγω και αυτος (αυτη? δεν ξερω εαν εχει γινει γνωστη η ταυτοτητα του “κωστακη”) share a sense for absurdity and surrealism. Πάντως, speaking of Βαβέλ, κανείς και τίποτα δεν φτάνει τον τρισμέγιστο και υπέρτατο EDIKA.
So thanx for the compliment, dear @Sevek

@Ian_Metalhead
Φαντάσου εκτός από ERTFLIX να βλέπει/πιάνει κάπως και Βουλή. Ντοκυμαντέρ και λοιπες βιντατζιές.

4 Likes

:+1:

1 Like


Τα πρώτα χιόνια επιτέλους

14 Likes

Μιτσικέλι;

Ε ναι

1 Like

9 Likes

15 Likes

2 Likes

Μπέος με μαλλιά (κάνει θαύματα η AI)

Δυστυχώς τα θαύματα χρειάζονται στην πραγματική ζωή αν κρίνω από αυτούς που επενδύουν τις ζωές τους στους Μπέους.

Με ή χωρίς μαλλιά, συνεχίζει να είναι για τον (μ)πεο…

1 Like

Έτσι με τη γραβατούλα θα μπορούσε να ήταν μέλος των Suicidal Tendencies αν κούμπωνε μόνο τα πάνω κουμπιά του πουκαμίσου.

2 Likes

Doom μεταλλας όταν πάει να παντρέψει τον κολλητό και βγάζει φωτό μεθυσμένος

1 Like

Ναι αλλά υπάρχουν άτομα που τον βρίσκουν χαριτωμένο και τους άρεσε το βίντεο στο τικ τοκ. Όπως η τύπισσα εδώ (η οποία αν διαβάσετε την περιγραφή της, απεχθάνεται τα άκρα και το λαϊκισμό).

1 Like