Καλύτερες ατάκες που έχετε ακούσει ή πει!

Ξυπνα!Διαβασε με προσοχη και Σκεψου!Ειναι μεταφορικο και εμπεριεχει νοημα,το οποιο εσυ δεν καταλαβες.Δεν πειραζει next time:)

Το καταλαβα το “νοημα”. Εσυ ξυπνα, αν δεν ειχες ερωτευτει τον εναν θα ειχες ερωτευτει τον αλλον. Ειμαστε γεννημενοι για σεξ οχι για ερωτες

Μιλάει με σοφία το παιδί…
Πες μου, όλες αυτές τις γνώσεις τις αντλείς από εμπειρίες που είχες χάρις στο μεγάλο σου τσουτσούνι?

Τις ειρωνιες να τις κανεις σε κανεναν μικροτσουτσουνο!

Γιατί, στους μεγαλοτσούτσουνους δεν μπορώ?

Φυσικα και οχι!

τι τσουτσουνοσυζητηση ειναι αυτη>>

Τότε κάνω πίσω.
End of spam.

Όπως είχε πει ένα ακόμα πιο φιλοσοφημένο άτομο

“Bred not, but born to love”

.

Ποιο ατομο ειναι αυτο?

ναι… ενα αλλο φιλοσοφημενο ατομο(εγω δηλ:lol: ) κατοπιν ωριμου σκεψεως και αναλογου εμπειριας λεει:μετα απο εναν επιπονο χωρισμο στο απεναντι πεζοδρομιο περναει κλα;σσικα ενας μαλακας ,τον οποιο μεσ την απελπισια σου τον βλεπεις πολυ γουαου,του καθεσαι και καθως περναει ο καιρος διαπιστωνεις τον βατραχο που φιλουσες για πριγκιπα…Ωραια η αισιοδοξια αλλα ενα μετρο βρε παιδι μου!!!.leave that pink cloud…

Επίσης αυτός που περνάει στο απέναντι πεζοδρόμιο μπορεί να είναι μανιακός δολοφόνος. Η βιαστής. Αναλόγως το πως το βλέπει ο καθένας… :stuck_out_tongue:
Συμπέρασμα: ΜΗ ΧΩΡΙΖΕΤΕ. :roll:

Μεχρι στιγμης,κανεις δεν το καταλαβε:roll: Λοιπον το νοημα ειναι οτι (ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΒΕΒΑΙΑ)δεν θα πρεπει για τη δικη μας ψυχικη προστασια να αναλωνουμε τη σκεψη μας και τα αισθηματα μας στο παρελθον(που εχει ληξει) διοτι με αυτον τον τροπο ζωης καταδικαζουμε και το μελλον το οποιο μπορει να αποδειχτει πολυ καλυτερο απο το παρον.Σιγουρα ειναι θεωρητικο αυτο.Αλλα δεν στερειται αισιοδοξιας,την οποια πρεπει να εχουμε,αν θελουμε να συνεχισουμε να ζουμε…:wink:

Περναω με το λεωφορειο σημερα εξω απο τη Φιγκαρο και συζητανε δυο τυποι.
-Η Φιγκαρο…
-Ναι, γνωστο ονομα αυτο.
-Ναι.
-Πρεπει να τραγουδουσε η Στανιση εκει…

Μου ρθε να του φτυσω την τσιχλα στη μουρη.

Μπέζος στο “Άκρως οικογενειακόν”:

Ζητάει ο Μπεγνής χαρτζηλίκι από τον Μπέζο και λέει: “50 ευρώ minimum”

Απαντάει ο Μπέζος: “Με 30 ευρώ είσαι καλυμμένος, πάρε 20”

:lol3: :lol3: :lol3:

χαχαχαχαχαχα. ναι το θυμαμαι. απο αποψη ατακων παιζει να ειναι η καλυτερη ελληνικη σειρα εβερ!

οταν θυμηθω κι αλλες θα ποσταρω!

Γενικά ο Μπέζος ρίχνει ΤΙΣ ατάκες. Είναι και το στυλ που τις πετάει!

θυμάμαι μια ατάκα από την καλύτερη σειρά που έχει παιχτεί στην ελληνική τηλεόραση, το “Εκείνες κ Εγώ”, οπού μετά από ένα ντελίριο εγωισμού και αυταρέσκειας λέει:

“Μην νομίζεις Δεβόρα παιδί μου, δεν τα λέω αυτά επειδή είμαι μπροστά. Και όταν λείπω τα ίδια λέω για τον εαυτό μου.”

Θεός. Θα μπορούσε να είναι ο Μοντεχρίστος του Αρκά.

Ψαχτε youtube απο Εκεινες κι εγω!

Η αλλη που ειναι μια χαζοφατσα στον καναπε του και πινει πορτοκαλαδα και του λεει ο δογκανος:

Πηγαινει κι εσυ αγορι μου στη δουλεια σου να χαρεις, και κανει ο αλλος μπααα…και κανει ο δογκανος αι τσακισου ρε που χεις πιει μια πορτοκαλια.χαχαχαχ

http://youtube.com/watch?v=cZfFxcweHKQ

[SIZE=“6”]ΠΑΤΗΣΤΕ ΔΕΙΤΕ ΛΙΩΣΤΕ!![/SIZE]