Τζόγος

Μιας και περάσανε οι άγιες μέρες των γιορτών, όλοι λίγο πολύ θα πέσατε στην παγίδα του τζόγου! Ας τα βγάλουμε όλα στη φόρα!

Εγώ π.χ. έχω πρόβλημα με τα ζάρια. αμα δεν συγκρατηθώ, είμαι ικανός να τζογάρω τρελά. ευτυχώς για το καλό μου παίζω μόνο τάβλι (και θα συνεχίσω να παίζω-ακούς ryche-άκο; ακόμα περιμένω την παρτίδα :stuck_out_tongue: . στείλε κανα π.μ.)

σας φεύγουν τυχαία οι ατάκες “δικαίωμα” και “τα βλέπω” εκεί που δε το αντιλαμβάνεστε; ή μήπως κυκλοφορείτε με ένα ζευγάρι ζάρια πάντα μαζί σας;

Μπρός. :stuck_out_tongue:

Μπα τοσο πολυ οχι.Στοιχημα παιζω συχνα και που και που κανα Κινο ή Τζοκερ.

Βεβαια αν τυχει καμια φορα και πουμε να παιξουμε χαρτι(21,μπιριμπα) με λεφτα δεν θα πω οχι.Αλλα οχι τρελα λεφτα,κανα 20ευρω το πολυ ο καθενας.Μην τα κλαιμε μετα τα χαμενα!

Δεν ειμαι καθολου του τζογου, καμια ξερη καμια αγωνια και κολτσινα, ποτε ποκα κλπ. Εχω παιξει μεχρι 21 χωρις λεφτα ομως. Και δυο φορες 31 με λεφτα (σιγα τα λεφτα με ψωροδεκαρικα ειχαμε δραχμες τοτε). Ουτε τυχερα παιχνιδια παιζω, το στοιχημε το εχωψ κοψει απο τοτε που η Ζαλαηζερζεγκ νικησε τον Μαντσεστερ Γιουναιτεντ με 1-0 και εγω το ειχα παιξει 2 ημιχρονο και τελικο. Ουτε τζοκερ δεν εριξα στο τζακ ποτ με τα 14 εκατομυρια.

ΥΓ: Angmar θα ερθει το πμ μην ανησυχεις.

βασικα δεν με καλυπτει κανενα απο τα παραπανω. δηλαδη αυτος που παιζει κινο μια φορα το τριμηνο τι πρεπει να επιλεξει??

E mia fora to xrono tha tin paiksw tin 21 mou…! Prin apo 2 evdomades mazeutikame se ena diamerismataki(entaksei den pernouse kanena batsiko) kai 7 atoma paizame, 500- 600 itan stin banka!

+1.
Απο χαρτια ξερω μονο 21,ξερη και αγωνια…
Θα ηθελα ομως καποια στιγμη να παιξω ρουλετα.

Πόκερ,Μπλακ-Τζακ,Πάμε στοίχημα,Τζόκερ,Κίνο,Δίδυμο-Φορκαστ…Οσο μας επιτρέπουν τα οικονομικά τζογάρουμε… 8)

έτσι, έτσι. :twisted: :twisted:

για όσους δε σας καλύπτουν οι επιλογές, γιαυτό έβαλα το “κ.τ.λ.” :slight_smile: