Ηλιθια θεωρια περι τραγουδιστων

Χμ, εχω την εξης αποψη. Μπορουμε να κατηγοριοποιησουμε τους τραγουδιστες σε δυο κατηγοριες. Σ’αυτους που απλα ερμηνευουν ενα κομματι, απαγγελωντας μελωδικα τους στιχους του και σ’αυτους που χρησιμοποιουν την φωνη τους ως ενα ακομα οργανο. Κι επειδη εχω πηξει απο μια bloody εργασια και δεν μπορω να το εξηγησω καλυτερα με λογια, παρτε παραδειγμα. Στην πρωτη κατηγορια κατατασσω τραγουδιστες οπως Dickinson ή Ozzy ενω στη δευτερη Plant, Mercury, Morrisson. (οι οποιοι καποιες φορες “συμμετεχουν” και σε σολο ακολουθωντας το παιξιμο της κιθαρας π.χ. Plant-Whole lotta love) Ποια η αποψη σας? Οσοι συμφωνειτε, ποια απο τις δυο κατηγοριες θεωρειτε πιο σημαντικη? Μπλα μπλα. Οταν ειμαι κουρασμενος γραφω πιο ακατανοητα και αναρχα κι απ’τον Φατουρο. :frowning:

και γω συμφωνω και πιστευω πως η 2η κατηγορια ειναι σιγουρα πιο σημαντικη, αν και δεν θα ελεγα οτι ο Dickinson ανηκει στην 1η, τελος παντων.

Νομιζω οτι οι περισσοτεροι εχουν τραγουδησει κ στις δυο “κατηγοριες”.Προσωπικα μου αρεσει περισσοτερο η φωνη να εχει ααλλη μελωδια κ να μην συνοδευει το ριφ.
Λατρευω το στυλ που ειχε ο dio μεχρι το “dream evil” πραγματικα θεος!

εξαρτάται το κομμάτι και τις δυνατότητες του τραγουδιστή…για παράδειγμα ο freddie στο invisible man δεν κάνει τίποτα το ιδιαίτερο…

ο Vliman ειναι σε μια δικια του κατηγορια στην οποια ο τραγουδιστης(που λεει ο λογος)
ΝΟΜΙΖΕΙ οτι ξερει να τραγουδαει ενω στην πραγματικοτιτα ακουγετε σαν μια γρια γατα που της πατανε την ουρα…

8O

Για μενα σημαντικο ειναι να νιωθουν αυτο που τραγουδανε…

Συφμωνώ με τον από πάνω… αρκεί να εννοούν τον κάθε στίχο… φυσικά μπορεί και να υπάρξει αυτή η κατάταξη σε αυτέσ τις ομάδες, αλλά τι σημασία έχει… το ίδιο είναι σκέψου το λίγο…

+1…

~Daniel Gildenlow~
~Buddy Lackey~