9η Τεχνη!

Εγώ πάλι είμαι μόνο του μπάτμαν-ακόμα. Λίγα γύρω τριγύρω έχω διαβάσει κι αυτά από τα πολύ γνωστά. Πολύ καλά όλα αυτά που αναφέρεις. Long Halloween έχεις διαβάσει υποθέτω;

@Lupin, ενδιαφέρον, θα τσεκαριστεί.

Μπα οχι, μπαίνει και αυτό στην λίστα to-read.

όχι με τη σειρά που τα έγραψες όμως, ξεκίνα από killing joke :wink:

Για Λαβκραφτιανούς πολύ καλό κόμικ είναι αυτό εδώ:

The Haunter Of the Dark. Το είχα πετύχει μόνο του κάποτε στον Παπασωτηρίου μετά από πετυχημένο Library check και έχασα κάνα δυο sanity points. Φοβερό ασπρόμαυρο artwork αρκετά κοντά στην ατμόσφαιρα του παλιού κλασσικού rpg της Chaosium για όσους γνωρίζουν, αλλά και με πιό surreal προεκτάσεις.

γαμά στεγνά το αποπάνω… :slight_smile:

Το είχα διαβάσει και γω (credits στη Neniel που μου το δάνεισε) σε κάποια φάση, άψογη μεταφορά. Όσο αφορά το σχέδιο, τι να πω, οι εικόνες μιλάνε από μόνες τους.

[I]αχεμ-χεμ-χεμμμ…[/I]
ΜΟΛΙΣ κυκλοφόρησε! Αρχικά θα διανέμεται στα εξειδικευμένα κομιξάδικα ([I]π.χ. solaris -tilt- comicon shop.[/I]…)και ιδωμεν…

έχω φάει φλασιά τώρα, στο ελληνικό mad μήπως έκανες ένα κόμικ που έλεγε πώς να γλιτώνεις τις αγγαρείες στο στρατό;

Οχι.

Με το θέμα “στρατός” ως κομικ-στορυ ασχολήθηκα μονάχα 1 φορά: [I]περίπτωση κακομοίρη ζουμπά που καθάριζε πατάτες και’ τρωγε τα καψόνια της ζωής του από μια κλίκα-ντουλάπες τύποι[/I]…

Παιδιά, στη Θεσσ/νίκη υπάρχει κανένα μαγαζί εξειδικευμένο σε comics; Ήξερα για το Comics Cave στην Ιπποδρομίου, αλλά πέρασα και έχει κλείσει.

Γνωρίζει κάποιος κανένα άλλο; Βασικά ψάχνω το ‘‘Products of love and chaos’’ της Μαρίας-Ηλέκτρας Ζογλοπίτου, εάν είναι κανείς σχετικός…

αυτό το είχαν βγάλει τα παιδιά από τη Σπηλιά των Κόμικς που όπως είπες έχει κλείσει. πριν καιρό το eshop τους λειτουργούσε ακόμα, δοκίμασε να στείλεις ένα μέιλ εδώ:
orders@comicscave.gr
info@comicscave.gr

επίσης, θυμάμαι ότι σίγουρα το είχα δει στο πάμπλικ, στο ράφι με τα ελληνικά κόμικς, εκεί που είναι όλα μαζί χωρίς καμία σειρά και τάξη σαν πανέρι σε λαϊκή. πήγαινε ψάξε και ίσως φανείς τυχερός

εντιτ, όχι, δεν υπάρχει άλλο μαγαζί για κόμικς. btw αν κάποιος ξέρει τι απέγινε η γλυκύτατη πωλήτρια του comicon στην Ικτίνου ας μου στείλει ένα πμ, ευχαριστώ. για κάτι κόμικς θέλω να την ρωτήσω. για έναν φίλο μου, όχι για μένα.

OK, thx!

υπαρχει και το υπογειο του metropolis, τσιμισκη και Παυλου μελα γωνια

απλα θελει λιγο ψαξιμο να βρεις το μαγαζι και ακομα παραπανω να ψαξεις το στοκ του:p

[SPOILER]

ANΔΡΙΛΑ:!:[/SPOILER]

και πουσαι ακομα:!:

Ρε παίδες ξέρετε αν η Dark Horse έχει σταματήσει να τα βγάζει; Πρέπει να αποκτήσω τα 11,12,13 χάνω την έκλειψη γαμώ :blow:

σε κομιξαδικο καιρο εχω να τα πετυχω, public εχω πεσει πανω τους καμποσες φορες

ΕΠΙΔΡΟΜΗ ΣΤΑ PUBLIC ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!!

Τhanks for the info m8 :slight_smile:

Σελίδα φτιαγμένη με μεράκι για τους φίλους των comics.
Εδώ θα βρείτε πολλά comics (1000+) που μπορείτε να
ξεφυλλίσετε και να διαβάσετε ολόκληρο το κάθε τεύχος.

http://users.sch.gr/vasanagno/comics.html

πολυ καλη δουλεια μπραβο στα παιδια!!!