Ερχεται το καρναβαλι!..αν και για καποιους ηταν ηδη εδω

Gwar
Lordi
Twisted Sister
Slipknot
Manowar
Axl Rose

Σωστα!Ωστοσο η ερωτηση ισχυει για συνηδειτους κ ασυνειδητους καρναβαλους,οποτε η ψηφος μετραει…!

Και να τους καψουν δεν θα καταλαβουν τιποτα.Ειναι αθανατοι.
KINGS OF METAL ΡΕ!
:twisted:[/quote]

Πέστα ρε μεγάλε!
…πολλοί αντι-Manowarάδες έχουν μαζευτεί σε αυτό το topic… :evil:

Μάλλον δεν “αντέχουν” το HEAVY METAL!!!

Και να τους καψουν δεν θα καταλαβουν τιποτα.Ειναι αθανατοι.
KINGS OF METAL ΡΕ!
:twisted:[/quote]

Πέστα ρε μεγάλε!
…πολλοί αντι-Manowarάδες έχουν μαζευτεί σε αυτό το topic… :evil:

Μάλλον δεν “αντέχουν” το HEAVY METAL!!![/quote]

XAXA…OXI K ETSI…EDAKSI DEN EIMAI K TOSO ANTIMANOWAR…KALH MOUSIKI PAIZOUN ALLA EINAI POLY GRAFIKOI KAI OI PERISSOTERES APOPSEIS ME APO8OUN LIGO…ALLA EINAI K POLY METAL H MOUSIKH TOUS ONTWS

Και να τους καψουν δεν θα καταλαβουν τιποτα.Ειναι αθανατοι.
KINGS OF METAL ΡΕ!
:twisted:[/quote]

Πέστα ρε μεγάλε!
…πολλοί αντι-Manowarάδες έχουν μαζευτεί σε αυτό το topic… :evil:

Μάλλον δεν “αντέχουν” το HEAVY METAL!!![/quote]

Σιγά μην σκίσουν καμιά προβιά απ το πολύ μέταλλο! :lol: :lol: :lol: :lol:

Και να τους καψουν δεν θα καταλαβουν τιποτα.Ειναι αθανατοι.
KINGS OF METAL ΡΕ!
:twisted:[/quote]

Πέστα ρε μεγάλε!
…πολλοί αντι-Manowarάδες έχουν μαζευτεί σε αυτό το topic… :evil:

Μάλλον δεν “αντέχουν” το HEAVY METAL!!![/quote]

Σιγά μην σκίσουν καμιά προβιά απ το πολύ μέταλλο! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Αγαπητά μου παιδάκια (καμία διάθεση ειρωνίας, απλά οι περισσοτέροι εδώ μέσα είστε μικρότεροί μου), ό,τι και να λέτε για τους Θεούς το γεγονός παραμένει:
Οι Manowar είναι ένα από τα μεγαλύτερα, σημαντικότερα και πιο ιστορικά groups του HEAVY METAL. Δεν μιλάω ούτε ούτε για black, ούτε για death και λοιπούς θορύβους… Μιλάω για ανόθευτο και αυθεντικό Heavy Metal!
Ο καθένας φυσικά μπορεί να λέει ότι θέλει γι’ αυτούς και δεν ξεχνάω ότι αυτή τη στιγμή γράφω στο rocking.gr, δηλαδή σε ένα site που οι επισκέπτες του είναι κυρίως οπαδοί του rock, άντε και του hard rock και πολύ λιγότερο του metal. Συνεπώς δεν περιμένω ούτε αντίστοιχες γνώσεις, ούτε σεβασμό σε μπάντες σαν τους Manowar.
Απλά, δεν μπορώ να βλέπω κάποιους να κάνουν party θάβοντας ασύστολα τέτοιο μεγαθήριο…

+1

Και να τους καψουν δεν θα καταλαβουν τιποτα.Ειναι αθανατοι.
KINGS OF METAL ΡΕ!
:twisted:[/quote]

Πέστα ρε μεγάλε!
…πολλοί αντι-Manowarάδες έχουν μαζευτεί σε αυτό το topic… :evil:

Μάλλον δεν “αντέχουν” το HEAVY METAL!!![/quote]

Σιγά μην σκίσουν καμιά προβιά απ το πολύ μέταλλο! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Αγαπητά μου παιδάκια (καμία διάθεση ειρωνίας, απλά οι περισσοτέροι εδώ μέσα είστε μικρότεροί μου), ό,τι και να λέτε για τους Θεούς το γεγονός παραμένει:
Οι Manowar είναι ένα από τα μεγαλύτερα, σημαντικότερα και πιο ιστορικά groups του HEAVY METAL. Δεν μιλάω ούτε ούτε για black, ούτε για death και λοιπούς θορύβους… Μιλάω για ανόθευτο και αυθεντικό Heavy Metal!
Ο καθένας φυσικά μπορεί να λέει ότι θέλει γι’ αυτούς και δεν ξεχνάω ότι αυτή τη στιγμή γράφω στο rocking.gr, δηλαδή σε ένα site που οι επισκέπτες του είναι κυρίως οπαδοί του rock, άντε και του hard rock και πολύ λιγότερο του metal. Συνεπώς δεν περιμένω ούτε αντίστοιχες γνώσεις, ούτε σεβασμό σε μπάντες σαν τους Manowar.
Απλά, δεν μπορώ να βλέπω κάποιους να κάνουν party θάβοντας ασύστολα τέτοιο μεγαθήριο…[/quote]

Απ ότι είδα στο blog σου είσαι όντως μεγαλύτερος μου, αλλά και εγώ δεν είμαι τόσο μικρός ώστε να μην έχω μια στοιχειώδη (έστω) άποψη για τα rock/metal τεκταινόμενα. Μπορώ να σε διαβεβαιώσω ότι δεν είμαι φαν ούτε του rock ούτε του hard rock, ούτε του “ανόθευτου και αυθεντικού Heavy Metal” θα λεγα, αλλά κυρίως των “θορύβων” που λες παραπάνω. Και δεν βλέπω γιατί πρέπει να σεβαστώ μια μπάντα που που επαναλαμβάνει εαυτόν τα τελευταία 20 χρόνια, μουσικά και στιχουργικά, που έχει δεκαετία και βάλε να γράψει κάτι αξιόλογο (όχι ότι μου αρέσουν οι πρώτοι τους δίσκοι) και κυρίως ντύνονται σαν καρνάβαλοι και ασχολούνται μόνο με την πόζα τους στο φακό. Πως να βγάλουν περισσότερα φράγκα δηλαδή. Πολύ true attitude πραγματικά! :lol: :lol: :lol:

Και μονο ενα secrets of steel που εχουν γραψει προσκυναω. Τα πρωτα τους album ειναι αυτα που μπορουν να μεταδωσουν αυτο που λεμε Heavy metal feeling. Απο κει και περα ειναι μονο για φανς.

Φίλε μου, ξέρω τι ακούς (μπαίνω στο rocking.gr από αρχές του 2004).
Μου αρέσουν και μένα κάποια από αυτά.
Αλλά δεν μπορώ να τα έχω στο ίδιο επίπεδο με κάτι που διαθέτει ΘΕΕΙΚΗ φωνή, επικό συναίσθημα και μεγαλιώδεις συνθέσεις…

Ναι, το Battle Hymns είναι ίδιο μουσικά με το Sign Of The Hammer, το Kings Of Metal με το Louder Than Hell ή το Triumph Of Steel με το Warriors Of The World…
Στιχουργικά, αυτοί οι στίχοι τους εκφράζουν, αυτoύς γράφουν! Πού είναι το πρόβλημα;

Είναι άποψη σου, ρώτα και κανένα οπαδό τους αν γράφουν αξιόλογα…
Τα δερμάτινα είναι ντύσιμο καρνάβαλου; Προσωπικά είναι και το δικό μου αγαπημένο ντύσιμο. Τι δεν σου αρέσει εδώ π.χ.;

http://www.manowar.nl/20Bandwhite.jpg

Μήπως τα έχετε μπερδέψει λίγο; Οι photos με τις προβιές είναι περιόδου 1982-1983! Από το 1984 και μετά δεν ντύνοταν έτσι!
Αλλά δεν πειράζει! Από τις αρχές των 90s που τους ακούω εγώ, ο κάθε ημιμαθής έλεγε το “παπατζιλίκι” του, τώρα θα αλλάξει;

Δεν είπε κανένας ότι δεν είναι ποζεράδες, αλλά όχι ό,τι το κάνουν για τα λεφτά, αν έιναι δυνατόν! Οι βλακείες που κάνουν στη σκηνή (γιατί κάνουν βλακείες) τους κάνουν ζημιά (εμπορική) και το ξέρουν, αλλά δεν τους νοιάζει! Το έχω συζητήσει με τον DeMaio προσωπικά, γι’ αυτό το λέω.
Και στο κάτω κάτω ο ορισμός της πόζας και της “και καλά” κακίας είναι φαινόμενο κυρίως του black, δυστυχώς ή ευτυχώς…

δε βλεπω το λογο γιατι να αλλαξουν οι Manowar τη μουσικη και τους στιχους τους, αφου παιζουν καθαρο Heavy Metal και αυτο δεν αλλαζει. δηλαδη ειναι υποχρεωτικο, και Heavy Metal να μην παιζει κανεις, να αλλαζει ηχο και θεματολογια καθε φορα? και το οτι παραμενουν πιστοι σ’αυτο το ειδος στις μερες μας και δεν αλλαζουν για χαρη περισσοτερων χρηματων ειναι πιστευω ενας καλος λογος για να τους σεβομαστε, κι ας ειναι και τιγκα poseria…

+7 8)[/quote]

+8

αγαπητε μπαμπα (καμία διάθεση ειρωνίας, απλά εισαι μεγαλυτερος μου), ό,τι και να λές για τους Θεούς(χαχαχα) το γεγονός παραμένει:
οτι ειναι για τα καρναβαλια…
ευτιχως δεν εχω τις γνωσεις σου για το ανόθευτο και αυθεντικό Heavy Metal!
ακουω μονο μπομπες! :stuck_out_tongue:

[quote=“bluezlick”]

αγαπητε μπαμπα (καμία διάθεση ειρωνίας, απλά εισαι μεγαλυτερος μου), ό,τι και να λές για τους Θεούς(χαχαχα) το γεγονός παραμένει:
οτι ειναι για τα καρναβαλια…
ευτιχως δεν εχω τις γνωσεις σου για το ανόθευτο και αυθεντικό Heavy Metal!
ακουω μονο μπομπες! :P[/quote]

Μικρό μου παιδί, ευτυχώς που δεν ακούς τους Θεούς! Δεν είναι για σένα… Θα ματώσουν τα ευαίσθητα αυτάκια σου!!! :twisted:
Εσύ μπορείς να ακούς τα πραγματικά χίππικα (φτού! λέρωσα το στόμα μου…) καρναβάλια με τα χαϊμαλιά κα τα σανδάλια!!! :lol: :lol: :lol:

ναι, ακουμε (τουλαχιστον εγω), περισσοτερο rock παρα “καθαρο” και " ανοθευτο" heavy metal! αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχουμε τις γνωσεις για να τεκμηριωσουμε την αποψη μας πανω στο οτι οι manowar ειναι για τον π@@τσο. οι υπολοιποι εδω μεσα που θεωρουν τους manowar καραγκιοζιδες σιγουρα μπορουν να σου δωσουν περισσοτερα επιχειρηματα απ’ οτι εγω για να το στηριξουν.

οι χιππιδες τουλαχιστον ειχαν οραμα κ ιδεες! αγωνιστικαν κατα του πολεμου κ απο αυτους που επαιζησαν(γιατι η CIA τους εφαγε ασχημα) δημιουργησαν μια απο τις μεγαλυτερες οργανωσεις την Greenpeace…

εσεις φορεστε τα γουνακια σας κ παρτε τα βουνα…

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

αυτη η συζητηση με κανει να θελω να ανοιξω topic για τους manowar στην black list.

Αυτό δεν είναι κάπως αντιφατικό; Εάν μπορείς να το τεκμηριώσεις κάνε το και άσε τους άλλους.

repect σε χιπιδες και μανογουορ για να τα παμε καλα. :stuck_out_tongue: