Ερχεται το καρναβαλι!..αν και για καποιους ηταν ηδη εδω

:o Βρε τι ωραια που τα λεμε εδω!Παντελως οφτοπικ κ προμηνυονται κ τσακωμοι οπως βλεπω!Ντροπη!Και συ vedder πιπερι!Τι λεξεις ειναι αυτες? 8O Φτου κακα!

Anyway,πειτε τις αποψεις σας για το ποιος ειναι ΓΙΑ ΣΑΣ ο μεγας καρναβαλος κ μερικοι καλα θα κανουν να παραδεχτουν οτι καπιοι ειναι οντως καρναβαλια κ καπιοι καλοι τραγουδιστες…Αυτο δεν βγαζει πουθενα,γιατι αν ολοι γουσταραν π.χ. manowar,τοτε μονο αναλογη μουσικη θα παιζοταν.Δεν βρισκω παραλογο το γεγονος οτι καπιοι ειναι μεγαλοι φαν της μπαντας,εφοσον :arrow: ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ…Ελεος…εσυ ΜΑΙDEN1979 Tο παιζεις μεγαλος κ παρολαυτα δεν ηρεμεις παρα ψαρωνεις με τις προσβολες κ το τραβας…Εσυ εισαι (κατα την ταπεινη μου γνωμη) αυτος που θα επρεπε να υποδειξει οτι ο φανατισμος ειναι ακυρο συναισθημα…Αντ αυτου ενοχλεισαι κ συνεχιζεις κατι ενω θα επρεπε να μην σε ενοχλει καθολου…Εθιξαν τους manowar…?SO WHAT?Εσυ τους ακους κ εσενα θα επρεπε να ενδιαφερει ο καλλιτεχνισμος τους αδιαφορωντας για τα σχολια των αλλων…Καθεσαι δηλαδη κ ασχολεισαι με ανθρωπους που δεν εχουν αναλογα γουστα με σενα κ αντι να πεις απλα ενα "Οκ ρε παιδια παντως εμενα μου αρεσουν κ τους σεβομαι."κ να δωσεις τελεια προσπαθεις να τους αλλαξεις γνωμη…Sorry που θα στο πω παππουλη αλλα πιστευω οτι ο καθε ροκας κ μεταλας εχει μια ιδιοτροπια…γουσταρει να ειναι ελευθερος. 8) ΑΥΘΕΝΤΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ. 8)
KAI KANEIΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ Κ ΤΙ ΛΑΘΟΣ.
Απλα δεν θα σε παρει σοβαρα…αλλο η γνωση κ αλλο η εμπειρια…

Α!Κ κατι τελευταιο…Εχει τελικα τοση σημασια η ηλικια?Πρεπει να ξερεις την ιστορια μιας μπαντας για να ξερεις αν αξιζει να την ακουσεις?Εγω ενα ξερω…
Την ιστορια δεν τη γουσταρα ποτε…Η μουσικη με γεννησε ομως,γιαυτο κ εμπιστευομαι τα αυτια μου παρα γραπτα κ αηδιες :wink:

Αυτα τα ολιγα(ηθελα να πω κ αλλα!σοβαρα!)απο μενα…Τωρα βγειτε εκει εξω κ βριξτε με! 8)

…αν είχες διαβάσει προσεκτικά τα παράπανω post, το ακριβώς αντίθετο λέω…:wink:

ΠΡΕΠΕΙ να έχεις ακούσεις την δισκογραφία μιας μπάντας (ή έστω σε ένα μεγάλο ποσοστό τουλάχιστον), ώστε να μπορείς να έχεις γνώμη για αυτή και ο άλλος να σε πάρει στα σοβαρά…

Το αν είμαστε off topic, είναι άλλο θέμα! :?

Πάντως υπενθυμίζω αυτό που είχα γράψει προχτές:

Sorry, αλλά δεν μπορώ απλά να πώ αυτό που προτείνεις: “Οκ ρε παιδια παντως εμενα μου αρεσουν κ τους σεβομαι.”…
ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ… :wink:

Και τι ακριβώς εννοούμε καρναβάλια; Αυτούς που δε μας κάνουν κλικ εμφανισιακά; Ή τα “ποζέρια”; Γιατί αν είναι έτσι θα έπρεπε να συμπεριληφθεί η μισή hard σκηνή.

Κοιτα η απαντηση στον bluzlick ηταν μπηχτη,αν κ κατα τη γνωμη μου κ ο ιδιος πεταξε μπηχτες…δεν θελω να παρεξηγηθουμε απλα να καταλαβει ο καθενας οτι δεν ειναι κατι εξυπνο να κραζεις τοσο ασχημα κατι που σε αλλους αρεσει,θελοντας να δειξεις(ετσι πιστευω)κατι…Το κανεις μια για πλακα,το κανεις δυο οκ…Απο κει κ περα κατανταει αηδια κ πανω στο συγκεκριμενο θεμα οφειλω να πω πως εχεις δικιο Maiden1979…Τωρα το βουλωνω γιατι ειστε κ οι δυο μεγαλυτεροι μου(20 χρονων πιτσιρικας ειμαι :? ) κ εσεις ξερετε καλυτερα…

kourou:

Οτι βλεπει ο καθενας καρναβαλι φιλε…Γιαυτο δεν εβαλα λιστα,για να βαλει ο καθενας οτι του φαινεται καρναβαλι… :wink:

Τώρα μάλιστα. Όταν υπάρχει σεβασμός (γενικότερα) μπορεί να εξελιχθεί πολύ πιο ομαλά μια συζήτηση 8)

ξεχαστετα ολα! παμε για χιππικο ερωτα! :wink:

that’s the spirit!

Χμμμμμμ

H.I.M.
Metalica
S.O.A.D.

  1. You are damn right and you got the blues 8)