Χατζηγιάννης

re seis…to mono atomo pagosmiws apo to xwro ths mousikhs pou antipa8w kai sixainomai tromera einai ayto to ili8io plasma o xatzigiannis…mhn perimenete (epi tou parontws) na 8apsw me epixeirhmata…apla ton sixainomai…einai h megaliterh psonara (ali8inh psonara) ths ellinikhs mousikhs koloxaraktiras apo ti kserw enw to paizei kalo paidi, antipa8eis se mena, kai vgazei kai a8lia mousikh…f8hnh nomizw(pamf8inh dld…)akous ekei…h ypertath kseftila gia th mousikh: na vgazeis tragoudia (kai na ta kykloforeis ws kallitexnhmata) gia na diafimizeis epixeirhseis…ka8e toso vgazei kai apo ena tragoudi me tetoio tropo pou na tairiazei k me to concept mias diafimisis…kai einai k ola ta mlkismena na mou fwnazoun mixaaaaaaaaliiiiiii!! ou re laki

Έχω μάθει ότι έχει κάνει πολλές σπουδές πάνω στη μουσική και κατέχει πολλά πτυχία (ακόμα και βυζαντινής μουσικής…).
Ε, με τόσα πτυχία και σπουδές θα έπρεπε να αξιοποιήσει αλλιώς το ταλέντο που υποτίθεται ότι έχει και όχι να κυκλοφορεί ηλίθιους ελληνικούς “έντεχνους” mainstream δίσκους (τρομάρα μας…) με σκοπό τα κέρδη από ένα ηλίθιο πια ελληνικό κοινό.

edexnous;;;; edexnous;;;;mhn tou peis ayth th leksh ksana tou paidiou mas…to ka8ikaki phre mia xronia to papariwn gia kalytero edexno disko nomizw(!!!)kai mou vkike panw me to anoixto poukamisaki to xamogelaki to kalo ta efxaristw to en to allo ta glypsimata ta filakia to ‘‘eimai o kalyteros style’’ kai meta apo ligo kairo mou vgainei sthn eley8erotypia kai na mou leei to edexno dn yparxei den yphrkse shmantiko dn prosefere ktl tetoia wraia!!!to vraviaki to weraio to mtspose kala ypokrith…kai vgainei pou les o katsimixas me apadisi sto idio entypo kai tou ta leei kanonika…to fxaristi8hka…eipe poly swsta prammata k me swsto tropo…

O Kατσιμίχας τον έσκισε πραγματικά στην απάντηση. ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ. Ο Χατζημαλάκας είναι γλοιώδης όσο δεν πάει

Φιλε rocking_monster σ’αγαπω. Ο Χατζηγιαννης πρεπει να συλληφθει αυριο, να του τρυπησουν τ’αρχιδια με τσιγγελι, να δεσουν ενα σκοινι στην αλλη ακρη του τσιγγελιου και να το δεσουν στον κοτσαδορο αγωνιστικου αυτοκινητου το οποιο να τον σερνει σε κατσικοδρομο επαρχιας. :stuck_out_tongue: Ειναι οτι πιο σιχαμερο εχω ακουσει.

Mη λερωνετε το φορουμ με τετοιου ειδους ανδρεικελα.Αυτο που θα πω τωρα θα γραφτει στην ιστορια…Ειναι μακραν χειροτερος κι απο τους HIM!!!

+1

Πολυ χαλαρα λεμε!!
+1000

Τα λεφτα του τα βγαζει? Κανει καριερα? Μπορει να μην ειχε ουτε εμπνευση αλλα ουτε και διαθεση να τα αξιοποιησει αλλιως. Και οποιος εχει πτυχια δεν σημαινει απαραιτητα οτι μπορει να γινει και σπουδιαιος συνθετης.Ενταξει για το στυλ του (δεν ειναι “εντεχνο”) μια χαρα κομματια γραφει.

+1

Θα ακολουθήσω μια πιο μετριοπαθή στάση. Ούτε εμένα μ’αρέσει αλλά για συγκεκριμένους λόγους. Έχει μεν ωραία και γεμάτη φωνή, αλλά του λείπει το πάθος. Είναι τελείως ξενέρωτος τραγουδιστής. Ακούγεται καλά, απλά “δεν το έχει” μέσα του. Δε βγάζει συναίσθημα. Και αυτά τα έχω παρατηρήσει κι από κοντά μιας και πριν από 3 χρόνια είχα πάει με παρέα στο μαγαζί που τραγουδούσε (Μη βαράτε, δεν ήταν δική μου πρόταση!). Για το είδος του πρέπει να παραδεχτούμε πως όντως είναι καλός και έχει 1-2 καλές και έξυπνες εμπορικά ιδέες. Τα γούστα μου απέχουν δραματικά από τη μουσική του, όμως μπορώ να εκτιμήσω κάποιες στιγμές της δουλειάς του. Προφανώς και δεν είναι έντεχνο αυτό που τραγουδάει, αν και με αυτόν τον όρο (του εντέχνου) ποτέ δε συμφώνησα. Και βασικά ποτέ δεν κατάλαβα και τα όριά του.

Αυτο

Eμένα κάποια τραγούδια του μου άρεσαν,πχ.το Κανείς…
Κατά τα άλλα ψιλοαδιάφορος μου είναι,αλλά ρε παιδιά έχει καλή φωνή!Είχε έρθει μια φορά Πέυκη και ήταν καλός!

Ρε tolkki γιατί πάντα (μα πάντα)το γυρνάς το θέμα στους ΗΙΜ???

έχει φοβερή φωνή αλλά ως εκεί…με τέτοια φωνή θα μπορούσε να κάνει περισσότερα πράγματα αλλά αρκείται στα hitάκια και πλέον στα λαϊκά χιτάκια…ο καθένας με τις επιλογές του

Moυ φαινεται οτι ο tolkki ψιλογουσταρει ΗΙΜ… :roll:

Σιγα τη φωνη που εχει ρε, δεν εχω ακουσει πιο μονοδιαστατη.

Αυτο που ειπε ο cozy.Δεν εχει παθος. Δεν νομιζω ομως οτι “αρκειται”. Με τα hitκια ειναι που κανει καριερα. Αν δοκιμαζε σε ενα αλλο στυλ μπορει και να μην του ταιριαζε, δεν σημαινει οτι θα τα πηγαινε καλυτερα.

fthno bareto ksenerwto pop. klapsa.

+1

Moυ φαινεται οτι ο tolkki ψιλογουσταρει ΗΙΜ… :roll:[/quote]

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

[size=2]Κι εγώ αυτό αρχίζω και πιστέυω…[/size]