ΚΙΘΑΡΙΣΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΙ8ΑΡΑ ΜΕ ACTIVE PICKUPS EMG ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Ν ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΑ ΠΕΤΑΛΙ ΤΗΣ MXR ANALOG DISTORTION.ΤΟ ΠΕΤΑΛΙ ΘΑ ΑΠΟΔΙΔΕΙ ΣΩΣΤΑ ΜΕ ΤΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ Η ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ Κ Ν ΑΣΧΟΛΙΘΩ ΜΕ DIGITAL;;;;;;;;;;;;;:!::!:

μπα δε νομιζω να εχει προβλημα…

δοκιμασε το αν μπορεις…

Γενικά τα ψηφιακά πετάλια (και οι τρανζίστορ ενισχυτές) δε δένουν καλά με τους EMG.

Θεωρητικά, αν έχω καταλάβει καλά, το όλο point του active μαγνήτη είναι να πάρει την προενίσχυση ενός λαμπάτου ενισχυτή και να την οδηγήσει λίγο πιο πέρα, σαν overdrive ένα πράμα. Φαντάζομαι ότι αυτή η αρχή ισχύει και για τα πετάλια.

Πρακτικά, οι δικοί μου (emg 81) σίγουρα ακούγονται καλύτερα σε λαμπάτο ενισχυτή, ακόμα κι αν δεν είναι high gain.

Πρώτα δοκιμάζουμε εμεις . Δεν τον αφήνεις σε καμια περίπτωση να κάτσει να σου δείξει το ένα και το αλλο. Καταλαβαίνεις . Κάθεσαι , παίρνεις την ωρα σου και κανεις αυτο που θα έκανες αν το είχες και στο σπίτι . Εγω πάντως με Emg δεν είχα θέμα , αν και πρόσφατα πήγα σε Seymour Duncan για περισσότερο ελαστικό και γεμάτο ήχο . Μιλάω παντα απο λάμπα όχι τρανσιστορ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τί ενισχυτή έχεις?