Κύπελλο ποδοσφαίρου ω ρε

Ρε σεις, σοβαρά τώρα κάθεστε και τσακώνεστε για τέτοια παιδικά πράγματα ? Μπάλα είναι. Δεν νομίζω ότι σας δίνει λεφτά κάποιος πρόεδρος για να φτάνετε σε τέτοιο σημείο υποστήριξης. Εντάξει όταν κερδίζεις αισθάνεσαι ωραία, αλλά το θέμα είναι όταν χάνεις να μην βγάζεις κακία για τις άλλες ομάδες και πόσο μάλλον για αυτούς που υποστηρίζουν αυτές τις ομάδες.

Εϊναι γεγονός πως τόσα χρόνια συνηθισμένος στους τίτλους ο Ολυμπιακός και με τα χρήματα που έχει ξοδέψει ο Κόκκαλης γι’αυτόν, έχει αποκτήσει μια άλφα προσωπικότητα. Γι΄αυτό το λόγο φέτος οι περισσότεροι πιστέυαμε ότι λόγω των πολλών αλλαγών ποδοσφαιριστών θα χανόταν αυτή η ταυτότητα. Τα αποτελέσματα δείχνουν ότι μάλλον κάναμε λάθος. Μακάρι να αποδειχτεί μια ομάδα καλύτερη και να πάρει το πρωτάθλημα ( ας είναι η ΑΕΚ, αν το αξίζει), ειδάλλως το βλέπω να πηγαίνει πάλι στον Ολυμπιακό.

Σχετικά με το Κύπελλο, νομίζω ότι ο Ολυμπιακός δεν θα δώσει βάση σε αυτό. Από τα 3 πρέπει να έχει τη λιγότερη σημασία γι’αυτόν και ίσως παίζει με αλλαγές. Μακάρι να τα πάει καλά στην Ευρώπη και να τον χαιρόμαστε όλοι σαν εκπρόσωπο του ελληνικού πρωταθλήματος. Όπως πιστεύω χαρήκαμε οι περισσότεροι με την παρουσία των Άρη, Πανιωνίου, Λάρισας στους προκριματικούς κυρίως.

Και τελευταίο και πιο σημαντικό, ένας θάνατος πιστεύω είναι πιο ουσιώδους σημασίας από ένα αποτέλεσμα, ένα κύπελλο, ένα πρωτάθλημα. Μιλάω για τη δολοφονία του 24χρονου. Έστω γι’αυτο το λόγο , σταματήστε τα υβριστικά σχόλια και τα παιδιάστικα συνθήματα. Συζητήστε για το ματς και μην παρασύρεστε. Forum είναι, μπορείς να ελέχξεις κάτι πριν το γράψεις. Δοκιμάστε το Preview Post :wink: .

μπα η πλάκα είναι πως οι μεν κατηγορούν τους δεν ως κομπλεξικούς κ.λ.π. αλλά μετά κάνουν χειρότερα … #-o #-o #-o

yep :!: :!:

Ναι ρε συ, θα παμε να σπασουμε τη Λεωφορο, να πλακωσουμε στο ξυλο τους παικτες και να κυνηγησουμε τα εγγονια του Γκουμα…

Καλα δουλευομαστε νομιζω ε? Δηλαδη τοσα χρονια για την καταντια της ομαδας ΜΑΣ φταινε οι οπαδοι που τρεχουν να τη στηριξουν παντου σαν μαλακες ενω ολα τ’αλλα ειναι αψογα ε? Η διοικηση ποιει θεαρεστο εργο που καποιοι ανεγκεφαλοι αλητες δεν την αφηνουν να το ολοκληρωσει (την πληρη απαξιωση και καταστροφη του ποδοσφαιρικου ΠΑΟ). Ελπιζω μονο να μην προλαβει να το τελειωσει…

Ποιος μιλησε για “πουλημενους”?:-k Δεν ειδα πουθενα κανενα τετοιο ποστ… Προσωπικα εγραψα πως για μενα το 4-0 ειναι κυριως θεμα συγκυριων και θα μπορουσε καλιστα να ειναι 2-1… Αυτο που δεν μπορω ομως να ανεχτω ειναι η απαθεια, η αδιαφορια. Δεν μπορει ρε φιλε επειδη εφαγες 2 απο τον Ολυμπιακο (σιγα, δεν το εχει ξαναπαθει κανεις#-o ) να καταρρεεις και να παιζεις σαν “ομαδουλα”. Εσυ αντεχες αληθεια που το εβλεπες αυτο? Σ’αρεσε να βλεπεις τον ΠΑΟ να ξεφτυλιζεται απο τον ΟΣΦΠ και κανεις τους (ισως με εξαιρεση τον Ιβανσιτς) να μην εχει τα @ρχιδι@ να παρει την ομαδα πανω του και να εμψυχωσει και τους αλλους? Εγω προσωπικα το παραδεχτηκα οτι μαλλον και γω τα ιδια σκατα αντιδραση θα ειχα γιαυτο δεν μου αξιζει να παιζω στον Παναθηναϊκο…

Οταν θα παιξει καποιος καλα θα πω μπραβο. Αν ομως μετα δειξει μια νοοτροπια που μαλλον την ξερεις πολυ καλα στον ΠΑΟ (και δεν πηγαζει απο τους οπαδους - ειπαμε, το ψαρι απο αλλου βρωμαει…) ε τοτε γιατι να μην κανω κριτικη? Δηλαδη αν καποιος κανει ΕΝΑ καλο παιχνιδι κερδιζει καποια ασυλια για τις μετεπειτα εμφανισεις του…?:-k

Προσωπικα στο γηπεδο δεν εχω βρισει ΠΟΤΕ παικτη του ΠΑΟ ουτε εχω αποδοκιμασει. Μονο συνθημα κατα της διοικησης εχω φωναξει. Οταν ξερω οτι θα παω και θα ξενερωσω με αυτα που θα δω, οτι μπορει να βρισω, δεν θα παω καθολου. Θα κατσω σπιτακι μου για το καλο και το δικο μου και της ομαδας…

Αλλα αφου το προβλημα του ΠΑΟ ειναι οι αλητες οι οπαδοι του ας κλεισουνε και τις υπολοιπες θυρες μετα τη 13 και να μαζευομαστε καθε κυριακη στο Καραϊσκακι (αφου στη Λεωφορο πλεον θα μας απαγορευεται να παμε) και να προσευχομαστε για την υγεια και μακροημερια των διοικουντων την ΠΑΕ…

δεν αναφερόμουν σε σένα,μια γραμμή διάβασα απ’το post σου:wink:

Aν στις υπολοιπες εβριζε?Κακος μοντερειτορ [-X :thumbdown:

ο μοναδικός βάζελος mod δεν υπήρχε περίπτωση να “ξεκοκκαλίσει” τα αθλητικά σήμερα:lol: :lol:

Α!!!Το ξυρισες το κεφαλι?:roll:

Παιδες ανακοινωθηκε η μπαντα για τα 100 χρονια της βαζελας

[SIZE=“7”]4[/SIZE] [SIZE=“7”]-[/SIZE] [SIZE=“7”]0[/SIZE] [SIZE=“7”]Βlondes[/SIZE]

για μια ακομα φορα αποδεικνυεις το ποσο χιουμορ εχεις8O 8O

@gigatron : αν δεν καταλβες πως το εννοουσα δε σου φταιω εγω:wink:

θα μας τρελανεις ρε φιλε??? καταρχας το πως θα παιξουμε το αποφασιζει ο προπονητης ειτε αμυντικα ειτε επιθετικα…τον μαλαρτζ τι τον εβγαλε ε? μηπως ηθελε να τον ξεκουρασει? αυτα δεν τα κανει ουτε ο λεμονης ρε γαμωτο…ο εντοι τι του φταιγε που τον εβριζε συνεχεια επειδη εκεινος του λεγε καθε δυο λεπτα να αλλαξει θεση κ εξ αρχης δεν ειχε συγκεκριμενο συστημα…τον καρα κ τον ποστιγκα τι τους βαζεις στο 3-0?γιατι αναμεσα σε φυσσα κ σεριτς διαλεγεις τον καρααμπαλο που μαρκαρει με τα ματια…μεχρι κ ο ιβανσιτς καλυτερα θα μαρκαρε…ελεος… τραγικα λαθη του πεσειρο κ κριμα γιατι ειχα σχηματισει πολυ καλη γνωμη γι αυτον

ειχε μια φαγουρα ο Πεσεϊρο για την αποψη σου…

α καλα…:-k :-k :-k μερικοι εχουν προβλημα μιλαμε…

[SIZE=“4”]OXI!!![/SIZE]

Εμένα περισσότερα με ανυσήχησε η απειθαρχία και διαμαρτυρία του Εντοι παρά το που τον έβαλε να παίξει…Προπονήτης είναι όπου θέλει βάζει τον καθένα…δεν γίνεται να διαμαρτύρεσαι αλλά να προσπαθείς να αποδώσεις τα μέγιστα εκεί που σε χρησιμοποιεί ο προπονήτης σου. Ο Καραγκούνης αν δεν κάνω λάθος ήταν τραυματισμένος και μόνο η συμμετοχή του ήταν ρίσκο…εκτός και αν ήθελες να παίξει 90λεπτό σε ντέρμπυ και να χάσει την υπόλοιπη χρονία. Ο Πόστιγγα ήρθε πριν 5 μέρες …αν θες να λέγεσαι σοβαρή ομάδα πρέπει να έχεις λύσεις στον πάγκο και όχι να βασίζεσαι σε ένα παίκτη που ήρθε 5 μέρες πρίν και δεν έχει ακόμα προλάβει να εγκλιματιστεί… Όσο για τον Σέριτς…συγνώμη αλλά ο Φυσσάς φέτος είναι άστα να πάνε…ακόμα και ο Σεριτς
λοιπόν κατά την αποψή μου είναι καλύτερος…

Το πρόβλημα με τους τρελούς είναι ότι ποτέ δεν καταλαβαίνουν την τρέλα τους… Οπότε συγχωρεσέ με…:roll:

Ρε ο ηρακλης απεκλεισε τον πανιωνιο!Μπραβο του

Στοδιαλο!!!

Τα καλυτερα χανω στο forum!

Θεριο και Βερολινο αποδειχτηκαν τρομερα γουρια, λεω να πεταχτω να δω κειθε και το ματς με Τσελσι!

Για το ματς τωρα:

Ηταν ιδιο ματς με το Ολυμπιακος - Βερντερ. Γρηγορο μακρινο γκολ και μετα σφιχτη αμυνα ωστε να κουραστει και να εκνευριστει ο αντιπαλος. Καλες αντεπιθεσεις και 2-0, αποδιοργανωση αντιπαλου και 3-0. Μετα ηρθε και η γκολαρα Νουνιες προερχομενη απο τρομερη ατομικη κουρσα και σεντρα Τασου Παντου!

Ο βαζελος ουτε εγινε ομαδαρα μετα το 1-1 ουτε ομαδουλα μετα το 4-0. Δειτε και λιγο ξενα πρωταθληματα, ξερετε τι 4αρες και 5αρες και 6αρες εχουν φαει κατα καιρους Ρεαλ, Μπαρτσα, Αρσεναλ, Λιβερπουλ, Ιντερ, Μιλαν? Τις θεωρειτε ομαδουλες? Οχι… :wink:

To θεμα ειναι η νοτροοπια της ΠΑΕ ΠΑΟ. Αντιμετωπιζει το χτισιμο της ομαδας κοντοφθαλμα και θεωρει παικτες, προπονητες κτλ, ως απλους υπαλληλους που πρεπει να εκτελουν εντολες. Εδω και χρονια φαινεται οτι ενω ο ΠΑΟ εχει καλους παικτες, κανεις τους (η, ελαχιστοι) δεν εχει διαθεση να αποδωσει παραπανω απο τα τυπικα…

Τι φλώρικο post είναι αυτό ρε Κρις; Ρε χώσε ρε, τόσα ακούσαμε :lol: :stuck_out_tongue: :smiley:

Ρε συ, εχουν περασει και τοσες μερες. Αν ημουν Αθηνα, θα ποσταρα μετα απο καθε γκολ!

ρε γμτ από τα πιο σωστά πράγματα που έχουν γραφτεί εδώ…

γίνε ΑΕΚ ρε κρισπ. χαραμίζεσαι γμτ…

ποσταρε που σου λεει θα κανεις χρονια να χαρεις σαν γαυρος ξανα