Κύπελλο ποδοσφαίρου ω ρε

Den eida tin fasi alla kathe epafi paixth me ton antipalo termatofylaka stin MIKRH perioxh einai faoul yper tou termatofylaka. Kathe eidous parembodish symfwna me ton kanonismo.

Αυτο λεμε ρε παιδια, ΔΕΝ υπαρχει επαφη με τον τερματοφυλακα. Αυτο εγραψα και παραπανω, αν ειχε λιγο μυαλο ο Γκαλινοβιτς θα επεφτε πανω στον Γεωργιαδη να κερδισει φαουλ και να καθαρισει την φαση.

σωστά, 7ος έπρεπε να 'ταν ο βάζελος.

Eχω μιαν απορια.
Γιατι οταν ο Ολυμπιακος/ΠΑΟ/ΑΕΚ παιρνουν τιτλους βγαινουν ολοι και κραζουν γιατι βλεπουμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια και δε γινονται εκπληξεις και δεν εχει σασπενς το πρωταθλημα το κυπελλο κτλ και οταν μια μεγαλη ομαδα αποκλειεται απο μια μικρη αντι να πανηγυριζουν που περασε η μικρη καρφωνουν/κραζουν/αμφισβητουν την αξια των ΟΣΦΠ/ΑΕΚ/ΠΑΟ (μεγαλων ομαδων) που αποκλειστηκε?Μηπως δε ξερουμε τι θελουμε?Μηπως ειμαστε ολιγον τι τρομπες?Δε μαμιομαστε να κανουμε καριερα λεω εγω…

Dyingfreedom, βρε έχε χάρη που είσαι εσύ… :stuck_out_tongue:

Ευτυχώς ή δυστυχώς είμαστε εκεί που μας αξίζει. Φέτος, καταφέραμε και βγάλαμε τα μάτια μας μόνοι μας. Τώρα ας τρέχουν…

Το μόνο για το οποίο πρέπει να παλεύουν είναι για να κερδίζουν κάθε παιχνίδι και να παίζουν μια ποιοτική σχετικά μπάλα.

Το κύπελλο είναι δικό μας…

Tollki στην Ελλάδα ζούμε…δυστυχώς σε πολλούς τομείς.

Λάθος, δικό μας είναι το κύπελο… 8) 8) 8) 8) Ο Γήτας σας έχει πελάτες!!! :smiley: :smiley: :smiley:

Rudolf, τον έχουν βιάσει τον ΠΑΣ στην Β’ Εθνική. Είναι τουλάχιστον 5 ματς που ο διαιτητής σφύριζε πάρα πολύ περίεργα (είναι άλλο πράγμα οι διαιτησίες στις μικρές κατηγορίες και άλλο στην Α’ Εθνική… Δε μπορείς να φανταστείς τι θα πει στημένο ματς μέχρι να δεις αγώνα μικρής κατηγορίας :frowning: :frowning: :frowning: )

Αποκορύφωμα, ήταν 2 αγωνιστικές πριν (τότε που έδειραν και τον Κούγια για 347823η φορά) στη Βέροια. Ο ΠΑΣ έχασε 1-0 και όποιον ρωτήσεις πώς έχασε, δε θα σου απαντήσει. Θα έχει πέσει κάτω από τα γέλια!

Στο 0-0, κάνει ο αμυντικός της Βέροιας τάκλιν από πίσω με τα 2 και παίρνει παραμάζωμα τον παίκτη του ΠΑΣ. Αντί να δείξει πέναλτι και κάρτα στον αμυντικό, σφυρίζει και δίνει 2η κίτρινη στον παίκτη μας για θέατρο. Δε μιλάω για φάση, όπως προχθές με ΠΑΟΚ (Γκαλίνοβιτς Vs Γεωργιάδης), που ψάχνεις να δεις αν υπήρξε επαφή… Το τάκλιν ήταν επιπέδου Ζε Ελίας.

Να μην τα πολυλογώ, μένουμε με 10, τρώμε ένα γκολ και στο '94 μας ακυρώνουν κανονικό γκολ ως επιθετικό φάουλ. Εκτός του ότι δεν έχω ακούσει άνθρωπο μέχρι σήμερα να μη γελάει με το σφύριγμα, είμαι βέβαιος, ότι και ο τερματοφύλακας της Βέροιας να είχε τη σφυρίχτρα, τόσο θράσος να το ακυρώσει δε θα είχε…

Γενικά, τανζανιές έχουν γίνει πολλές κατά του ΠΑΣ και υπέρ συγκεκριμένων ομάδων. Είναι άθλος που έχει καταφέρει να παίζει και κύπελλο, να έχει τόσο κακές διαιτησίες στα ματς του και να διεκδικεί ακόμα την πρόκριση…

If you want it, come and get it…

:twisted:

παντως καρβου, ειλικρινα αν και ειμαι παναθηναικος, αν φτασουν στον τελικο ΠΑΟ - ΠΑΣ θα υποστηρίξω τα Γιαννενα. δε σου κανω πλάκα. εχω χρονια να παρακολουθήσω μπαλα επειδη εχω σιχαθει την κατασταση στο πρωταθλημα και γενικα τα επιπεδα των ομάδων.

το σημαντικό ειναι να κερδίσει το άθλημα…και για αυτο θα υποστηριξω τον ΠΑΣ.

ετσι το βλέπω για διαφορους λόγους που βαριέμαι να εξηγησω τωρα.

Βασικά, μη δεις μόνο αυτό τον αγώνα και μας κάψεις, όπως στο μουντομπάσκετ!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Πέρα από την πλάκα και καλά θα κάνεις να υποστηρίξεις ΠΑΣ. Γενικά, πολύ μου αρέσει που 3/4 των ομάδων είναι από επαρχία και θα χαρώ αν το πάρει μία από αυτές. Ίσως να είναι καλό και για το ελληνικό ποδόσφαιρο να ανέβουν οι ομάδες της επαρχίας. Έστω και μέσα από το κύπελλο… :wink:

(Σε έκανα και εσένα παγουρά!!!)

φυσικά και θέλω να το πάρει ο ΠΑΟ μιας και το έχει πιο πολύ ανάγκη από τις υπόλοιπες ομάδες,για τις οποίες είναι ήδη επιτυχία η μέχρι τώρα πορεία τους…
ε,με τον ΠΑΟ στους 4,αν το πάρει κάποια άλλη ομάδα,μαγκιά της :smiley: άξια.

για καρβου (=γκαντεμη) με πέρασες;;; :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

4 κλασσικές ευκαιρίες και 1 δοκάρι…άντε τώρα να τρέχεις πάλι για τη ρεβάνς…

οταν ο κωστης έβλεπε τον αγωνα του ολυμπιακου με τον ΠΑΣ, του ευχηθηκα να φανε γκολ και τελικα αποκλειστηκαν:lol:

οταν παλι τον πηρα τυχαια να δω τι κανει και ηταν στο γηπεδο και εβλεπε την εθνική με την τουρκία, φαγαμε την τεσσάρα μετα.:frowning:

γιαυτο λεπον…

παιρνω υφος αλα κωνσταντίνος μητσοτακης

[SIZE=“5”]Θέλω να ευχηθω στην Λάρισα να βάλουν ΠΟΛΛΑ γκολ και να μη δεχτεί ΚΑΝΕΝΑ η εστία τους…[/SIZE]

παιδιά, καλυτερα να μη γινει ο αγώνας. η λάρισα έχει ήδη αποκλειστεί. τα γιάννενα είναι πλέον στον τελικό. ε, πως να περάσει η Λάρισα; αφού την υποστηρίζει ο Κωστής…:lol: :lol3:

:bow2: :bow2: :bow2: :bow2:

Έτσι και περάσουν τα Γιάννενα τελικό:

α) αρχίζω να πιστεύω ότι ο ακατανόμαστος είναι από άλλο πλανήτη

β) σε κερνάω μπύρα μόλις σε πετύχω!!!:drunk:

Βγηκε το ζευγαρι του τελικου:
Παναθηναικος-Λαρισσα
στις 5 Μαιου!
Παμε παναθα να σηκωσουμε το κυπελλο τουλαχιστον.

πάμε για το κύπελλο της τιμής…

σνιφ…

κλαψ…

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Ετοιμάζω ψυχολογία για Βόλο από τώρα 8)

Προσεχε, γιατι εκει ειναι ολοι ΑΕΚτζηδες:p

Mε το που βάζει γκολ η Λάρισα λέω “θα φάει ίσα με 4 γκολ σήμερα η Λάρισα…”

Για να δούμε.