Το Ποτάμι

Κάποιος θα έλεγε οτι είναι τίτλος απο κάποιο ποίημα, άλλος οτι είναι κάποιος σύλλογος…PWNED !!.
Eίναι το νέο κόμμα του Στάυρου Θεοδωράκι που έχει τρομερή απήχηση
Ταράζει τα νερά «Το Ποτάμι» του Σταύρου Θεοδωράκη

Έγω πρωσοπικά θα τον ψηφίσω, δεν έχω κάτι να χάσω, έτσι και αλλιώς τόσα χρόνια η δυναστεία των 2 δεν προσέφερε κάτι σε αυτόν τον τόπο !
Έσεις τι γνώμη έχετε ?

Υ.Γ Μια πιο μεγάλη ψηφοφορία: Θα ψηφίσετε τον Σταύρο Θεοδωράκη;

Αχ αγάπη μου…

Λοιπόν: σ’ αυτή την ενότητα λέει πάνω-πάνω “δημοψηφίσματα” αλλά δεν εννοεί δημοψήφισμα να ναι κι ότι να ναι. Ο λόγος που ο τίτλος δεν είναι “μουσικά δημοψηφίσματα” είναι ότι προφανώς κρίθηκε ότι ήταν πλεονασμός, αφού όπως βλέπεις στο πάνω μέρος της σελίδας λέει “Forum -> Μουσική -> Δημοψηφίσματα”.

Nice try πάντως :!:

Μικρό το κακό :oops:
Ας το βάλει κάποιος στην σωστή κατηγορία.

Την γνώμη δεν μας την είπες πάντως…


νομίζω τον σατυρίζει καλύτερα ο Μητσικώτας!!!
Τι να πούμε για αυτό τον άθλιο δημοσιογράφο…κουμπάρο του ΓΑΠ

Όχι με τίποτα! Διάβασα ότι κρύβεται ο Σημίτης από πίσω.

Aυτο : http://www.koutipandoras.gr/article/107844/orthi-epanalipsi

και αυτο : http://pitsirikos.net/2014/02/ξεκινάμε/

Επιτέλους οι χιπστεράδες απέκτησαν το δικό τους κόμμα.

Bασικα μονο αυτο http://www.youtube.com/watch?v=9wac1aGsYY0

Καλύτερα χιπστερας παρά λαμόγιο του κερατά

Διαβασε τα κειμενα που παρεθεσα, του Βαξεβανη και του Πιτσιρικου, για να καταλαβεις οτι μια χαρα ανεκτικοτητα της λαμογιας υπαρχει και στην περιπτωση του.

Η φαση ειναι King Of Absolute Nothing.

Άσε μας βρε φίλε με τον Βαξεβάνη την "δημοσιογραφάρα"
Είναι αυτός αντικειμενικός δημοσιογράφος ?
Όλη μέρα στο twitter να τσακώνετε με τον Μπουμπούκο και ουσία μηδέν.Ακόμα και στην εκπομπή του, την δημοσιαγραφική έρευνα την έκανε άλλο team και δεν συμμετειχε, αυτός μόνο την παρουσίαση έκανε.Και το έπαιζε ψάγμένος :? Δημοσίευσε και αλλοιωμένη την Λίστα και του δώσαν βραβείο κι όλας :?

Τώρα βλέπω κάτι άθρα στην σελίδα του που λέει οτι έκαναν απόπειρα ανθρωποκτονίας εναντίων του :lol: Σιγά ρε εχθρέ της εξουσίας :lol:
Μήπως ξές πότε θα γυρίσει τσόντα η Παπαβασιλείου ?:roll:

Τον Πιτσιρίκο δεν τον πολυ-παρακολουθώ, τέλος πάντων.

Έδω στην Ελλάδα πιστέυουμε οτι όλοι είναι μέρος του συστήματος και όλοι είναι ξεπουλημένοι…

Παραθέτω απο κουτί της πανδώρας

Διάβασα το δημοσίευμα και μου έκανε εντύπωση. Το protagon, [U]που κανένας από τους πρωταγωνιστές του δεν έχει γράψει μιαν αράδα, έστω συναδελφικά, για τις νομικές περιπέτειες που ήταν το αποτέλεσμα της αποκάλυψης της λίστας Λαγκάρντ[/U], να σπαταλά τον πολύτιμο χώρο του για να γράψει μια φανταστική ιστορία γέλιου;

Στη συνέχεια θυμήθηκα κάτι άλλο. Πως στις 8 Οκτωβρίου είναι η εκδίκαση της υπόθεσής μου για τη λίστα Λαγκάρντ. [U]Φαντάζομαι δεν θα γράψει κάτι γι? αυτό το protagon για το οποίο γράφουν ο Guardian, οι New York Times και άλλοι πολλοί, αλλά προλαβαίνει ως τότε να σπάσει λίγο πλάκα.[/U] Να εμφανίσει τον Βαξεβάνη απαξιωτικά, «σατυρικά»,πλακατζίδικα. Όχι ως αυτόν που τα βάζει με το σύστημα, αλλά ως αυτόν που είναι άξιος λόγου ως γκομενάκιας και άλλα ελαφρά.

Αν δηλαδή έγραφε κάτι το protagon όλα μέλi γάλα:lol::roll:

Ο πρωτ-Αγών μου

Μην μένεις στο ποιος έγραψε τα κείμενα, αλλα στο περιεχόμενο.

Το οποίο είναι ?

ένας τζήμερος με σακίδιο

ή με άλλα λόγια, θα ήταν ευτύχημα να είναι απλά αφελής.

Από τα πιό διασκεδαστικά θρεντς που έχουν ανοίξει στο πόντιουμ εδώ και καιρό!
Ο νέος χρήστης Κυριάκος που δεν ξέρει ακόμα πρόσωπα και πράγματα ρωτάει αυθόρμητα τον Γράκχο αν θα ψήφιζε Θεοδωράκη :lol:, διάφοροι άλλοι ποστάρουν αντικειμενικά αστεία βιντεάκια του Μητσικώστα που όμως δείχνουν αρκετά γλαφυρά τι είναι αυτό που κάνει στην τηλεόραση ο Θεοδωράκης και φυσικά κάποιοι ποστάρουν και την “ημι-επίσημη” συριζαίικη αντίδραση πανικού μέσω εντεταλμένων Μπαγκσμπάνηδων, πιτσιρίκων και unfollow:
Kρύος ιδρώτας στην Κουμουνδούρου λέμε:
“Kαι αν οι απολιτίκ νοικοκυρές και χαζογκόμενες τον βρίσκουν πιό γοητευτικό από τον Αλέξη μας;”
“Kαι αν ένα μέρος των πασόκων μας που τους τρομάζουν οι Λαφαζάνηδες ή οι Βούτσηδες τον προτιμήσει;”
“Έχει και παρτίδες με τους ρομά, θα χάσουμε και την γύφτικη ψήφο!”

Για την χιπστεράδικη ψήφο δεν το συζητάμε, την έχει ήδη καπαρωμένη όπως σωστά αναφέρθηκε.

Χαίρομαι που σ άρεσε :roll:

ΤΙ ΓΕΛΑΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ

Γιατί δηλαδή εγώ - [I]θεωρητικά πάντα[/I] - να μην ψηφίσω Θεοδωράκη.
Στο πηγάδι κατούρησα, εγώ;
Δεν είμαι γαμάτος, εγώ;
Ή μήπως δεν ξέρω να εκτιμώ τα ωραία, φωτογενή και κουλ αγόρια;
Σε λίγο θα μου πεις ότι δεν εκτιμώ τον Alexis [-X

Ο Γράκχος είναι γνωστός κρυφός θαυμαστής του Σταύρου… (τώρα το “γνωστός” και “κρυφός” στην ίδια πρόταση δεν ξέρω πως σχετίζονται… αλλά έτσι είναι ο Γράκχος!)
Αλλά η αλήθεια είναι ότι φαν του Αλέξη (του Τσίπρα τουλάχιστον, για τον Παπαχελά δεν ξέρω…) δεν τον λες :-k

Ναι. Κάτι σαν τον Halford ένα πράμα.

Σωστά μάντεψες.
Άλλη κλάση ο Παπαχελάς. Φέρνει αμερικάνικο αέρα και πολύ τα γουστάρω αυτά.
Ο άλλος ο μικρός τώρα… θέλει δουλειά, και κυρίως να το δουλέψει το αμερικάνικο στην ομιλία για να ακριβολογούμε, αλλά… he’s growing on me :smiley: