Καλύτερες κυκλοφορίες του 2007!

Aπιστευτο outshined!
Πανω που αρχισα να γραφω για τους Riverside ειδα το μηνυμα σου και εκανα οπισθεν…
Oι blue october δεν ειναι ψιλο alternative αλλα κανονικο alternative και εκαναν μεγαλη αισθηση περσι στην Αμερικη αλλα ομολογω πως πρεπει να ακους πολυ us rock για να καταλαβεις αυτο το αλμπουμ. Μιλαμε ομως για απιστευτη ομοιοτητα του τραγουδιστη με τον fish.
Πιασε κοκκινο outshined!!!

not exactly my cup of tea το us-alternative rock. Υπάρχουν μερικά συγκροτήματα που μου κάθονται καλά (π.χ. Nickelback), ενίοτε δίσκοι ξεκάρφωτοι (π.χ. ο περσινός των Alter Bridge) ή μεμονωμένα τραγούδια (όπως το γαμάτο Diary Of Jane των Breaking Benjamin) αλλά δεν θα έλεγα πως είμαι και μεγάλος οπαδός.

Πάντως θα βγάλουν λογικά δίσκο οι περισσότεροι από αυτούς που έβγαλαν εκπληκτικές δισκάρες κατά το 2005. Riverside, Sieges Even,Bullet For My Valentine, Sonata Arctica, Kamelot και πολλοί άλλοι πέραν των ήδη αναφερόμενων.

Λοιπον ενα ενα οι Νickelback,Alterbridge,δεν ειναι us alternative ειναι us mainstream modern rock και σε αυτο το ειδος προτεινα saliva που πιστευω οτι θα σου αρεσει το καινουριο.
Περιεργο που ανεφερες breaking benjamin γιατι κανενας σε αυτο το site δεν μιλαει για αμερικανιες(οπως τις λεω). Ειχα δουλεψει μαζι τους σε μερικα gigs και μου εδωσες μια αφορμη να το αναφερω.
Λοιπον επειδη σου αρεσουν οι riverside θα σου προτεινα να ακουσεις τους Εsoterica και το παρθενικο τους the fool γιατι ο τραγουδιστης τους μοιαζει πολυ(δεν παιζουν την ιδια μουσικη-σε προειδοποιω) .

θα το κοιτάκω και θενκς

από εκεί και πέρα η διαφοροποίηση που κάνεις είναι too much για κάποιον. Πάντως αν αντιλαμβάνομαι καλά τη διαφορά μεταξύ mainstream rock και alternative προτιμώ εύκολα αυτά που εντάσσονται στην πρώτη κατηγορία.

Να σου πω. Το Phobia των Breaking Benjamin δεν ήταν κακό και για το video του Diary Of Jane πρέπει να πήραν καλό budget. Χαλάλι, είναι ωραίο κομμάτι.

Απο περιεργεια,αυτο που το ακουσες Outshined?Aν συμβανει παντως ειναι οντως περιεργο!!

Να προσθέσω ακόμη W.A.S.P - Dominator & Trouble - Simple Mind Condition (απορώ πού δεν έχει πεί τπτ μέχρι στιγμής για τo 2o o dazmaniak!)

Δικε μου εβαλες δυο ονοματα δυναμη στο τραπεζι.
Το Crimson Idol ειναι ενα πολυ αγαπημενο αλμπουμ αλλα και οι Trouble (δεν εχω σχολια) ειναι αλλη φαση. Δεν εχω ακουσει ακομα τα συγκεκριμενα ακομα. WASP θα κατεβασω πρωτα και μετα θα αγορασω (αν μου αρεσει) ενω για Τrouble (τα σχολια ειναι περιττα ) το αγορασα στην Αμερικη λιγο πριν γυρισω και το εχω φυλαξει για το τελος (εχω ακομα πολλες ακροασεις). Σε ευχαριστω που με θυμηθηκες eagleheart.
Λιγες διευκρινισεις μονο για μενα τα ειδη μουσικης που ακουω ειναι αναριθμητα (λογω προηγουμενων ενασχολησεων) , δεν τα γνωριζω ολα , δινω προτεραιοτητα σε νεα ονοματα γιατι μου προσφερουν πρωτογνωρες μουσικες εμπειριες. Τις τελευταιες μερες εχω φαει πολλες μουσικες φολες παντως.
Αυτο που εχω να πω ειναι οτι πολλα παιδια εδω μεσα ειναι πραγματικα αξιολογα καθως και ολη η συντακτικη ομαδα (μπραβο σε ολους) και γι αυτο μπαινω σε αυτο το site. Χρονια πολλα σε ολους.

to trouble - to promo einai unmastered ? sthn amerikh exei bgei ??? XM !!!

Oταν δεν εχω υπομονη παω σε καποια στεκια που μπορεις να βρεις παπαδες αγαπητε μου karja.

Και για να στο κανω πιο λιανα στα χερια των dealers ηταν αν δεν απατωμαι απο τις 10 Μαρτιου. Αυτη ηταν και η τελευταια φορα που θα ασχοληθω με την παρτη σου karja…
Φιλακια.:wink: Αυτο βεβαια αν ειρωνευεσαι γιατι δυσκολευομαι να καταλαβω τη γραφη σου…

Εγώ μέχρι στιγμής ξεχωρίζω

Of Montreal – Hissing Fauna, Are You the Destroyer?
Arcade Fire – Neon Bible
The Good The Bad And The Queen
Menomena – Friend And Foe

Rotting Christ - Theogonia
Type O Negative - Dead Again
Nightrage - A New Disease Is Born

Manes - How the World came to an End
Dodheimsgard - Supervillain Outcast
Anaal Nathrakh - Eschaton
Dimmu Borgir - In Sorte Diaboli
Watain - Sworn To The Dark
Mayhem - Ordo Ad Chao
Iperyt - Totalitarian Love Pulse
Infernal War - Redesekration
Marduk - Rom 512
Naglfar - Harvest
The Berzerker - Animosity

auta einai ola osa asxolithika fetos kai me th seira pou mou aresan.
(metal mono, den leo ki alla eidoi edo)

why???

Ρε εσύ είσαι χειρότερος κι από τον nihilist!!! :lol:

Το Eschaton κυκλοφόρησε το 2006 οπότε κακώς μπαίνει στο thread. Είναι δισκάρα με τα όλα της πάντως! Η δικιά μου λίστα:

Dodheimsgard - Supervillain Outcast
Rotting Christ - Theogonia
Watain - Sworn To The Dark
Sun Of Nothing - …In The Weak And The Wounded
Into The Gore - Bureau Of Disgust
Straighthate - Indigenous
Machine Head - The Blackening

Αυτά για αρχή. Και σκεφτείτε ότι δεν έχω ακούσει ακόμα τα νέα:Mayhem, Vital Remains, Monstrocity, Vomitory, Type O Negative και άλλα.

Η ψιλοαπογοήτευση της χρονιάς ως τώρα ήταν το νέο Dying Fetus. Κρίμα γιατί την γουστάρω πολύ αυτή την μπάντα.

giati ektos apo metal genikotera akouo kai Trance, Hip Hop, EBM / Industrial klp pou einai asxeta me to site.

kyrios black metal akouo, paliotera den hmoun katholou epilektikos, tora teleutaia akouo mono osa aksizoun apo megales bands pou ksero oti den prokeite na me apogoiteusoun toso, kai fysika oses goustaro kai theoro ego sostes. genika hremisa kai to riksa kai se alla eidoi opos eipa kai pano.

xmm ok sorry diko mou lathos, profanos ksexasa thn hmeromhnia kykloforias tou epeidi to akouo akoma synexeia.

Καλά δεν το πα για να σε μαλώσω. :stuck_out_tongue:
Απλά για να μην μπερδευτούμε. Καλά κάνεις και το ακούς ακόμα γιατί σπέρνει. Ήταν στα τοπ αγαπημένα μου της χρονιάς που πέρασε.
Όσο για τον Gigatron, απλά αστειεύεται επειδή δεν υπάρχουν χρήστες στο φόρουμ που να ακούν πολύ black και άλλα πιο ακραία είδη συστηματικά.

no problem. oso gia to poio me apogoiteuse fetos, mallon tha po Susperia - Cut From Stone. se sygkrish me ta paliotera den kanan kanena vhma mprosta. prin 2-3 xronia isos maresan ma tora oxi pia.

Mia mpoyroyxa kai mish htan to teleftaio Manowar . Me diafora oti xeirotero exoyn kykloforhsei .