Ζειτε εκει που ονειρευεστε;

hello guys!
ειμαι ξανα εδω κοντα σας.
ξερετε κατι; ολοι μας ηρθαμε στον κοσμο αυτο χωρις να το θελουμε. οι γονεις μας αποφασισαν να κανουν παιδια, εμας ομως δε μας ρωτησαν. και να θελαν δηλαδη…ουτε μας ρωτησαν αν θελουμε να εχουμε αυτο το ονομα, αυτο το επιθετο, αυτα τα χαρακτηριστικα προσωπου κτλ…
επισης, δε μας ρωτησαν αν θελουμε να γεννηθουμε στην ταδε χωρα και στην ταδε πολη/χωριο κτλ. εκει θελω να εστιασω. μπορει λοιπον να μη διαλεξαμε να γεννηθουμε και να μεγαλωσουμε στην καβαλα, στην κωλοπετινιτσα, στην αθηνα, στην τηνο, στην ναξο, στην ευβοια κτλ αλλα εχουμε θεωρητικα την επιλογη μετα απο καποια ηλικια και αφου εχουμε το δικο μας ρευστο ή με το ρευστο των γονιων, να παμε να κατοικησουμε σε αλλο μερος. το μερος που αγαπαμε πραγματικα, που μας εκφραζει, που θελουμε να γινει το λιμανι μας. που γουσταρουμε να ξυπναμε και να ξερουμε οτι θα περπατησουμε στους δρομους του, που μας κανει να θελουμε να ανακαλυψουμε τις κρυμμενες ομορφιες του, να ανακαλυψουμε τα μαγαζια του, να γνωρισουμε τους ανθρωπους του, να αποκτησουμε εμπειριες.
αυτο ειναι κατι που εμενα προσωπικα μου δινει ελπιδα και θαρρος να συνεχισω και να αντεξω την βαρετη καθημερινοτητα μου στο μερος αυτο που επελεξαν οι γονεις μου να με φερουν στον κοσμο…δε λεω εχει και τα καλα του, σιγουρα, και δεν ειναι και ο,τι χειροτερο…αλλα δεν ειναι το μερος που ονειρευομαι να μεινω.
σημερα λοιπον, επεσα σε 2 πραγματα στο ιντερνετ που με εβαλαν σε τουτες τις σκεψεις εμενα και που μου εδωσαν θαρρος.
το πρωτο ειναι ενας ελληνας συγγραφεας που αποφασισε να μεινει για παντα στην κωνσταντινουπολη. http://www.lifo.gr/mag/features/4229
και το δευτερο ειναι ενα πελατακι της αννιτας στο αννιτα sos, μια τυπισσα απο αυστρια που στα 17 της αποφασισε να ερθει να ζησει για παντα στην ελλαδα. και εμεινε 17 χρονια και ειχε δικο της καφε-μπαρ. και θελει να γραψει και την αυτοβιογραφια της!

εσεις ζειτε εκει που ονειρευεστε; εχετε βρει το λιμανακι σας; σας αρεσει το μερος που ζειτε τωρα και μεγαλωσατε ή ευχεστε να ζουσατε αλλου και να ειχατε γεννηθει αλλου;

βλεπετε αννιτα sos;

θελετε να γραψετε την αυτοβιογραφια σας;

Όχι.

Πάρε πούλο επιτέλους.

Μην τον ακούς defactoguy, έχει νεύρα επειδή δε ζει εκεί που ονειρεύεται

μαλακα. γελασα.

δεν ξερω αν ζω εκει που ονειρευομαι αλλα σιγουρα ονειρευομαι εκει που ζω

το ξερω. κι επειδη με ζηλευει.

Δε ζω ούτε ονειρεύομαι.:expressionless:

και τι κανεις;

και τι και αν αυτο που ζουμε δεν ειναι παρα ενα ονειρο μεσα στο ονειρο.
anisixe?

^ Α ρε να ταν η ζήλια ψώρα

Συνέχισε παντού την αναζήτησή σου, ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σκάσει η ανακάλυψη…

[SPOILER][/SPOILER]

Στο “βλέπετε ανιτα σοσ” λόγισα.

λόγισες;

Γράκχε: ονει-ρεύεσαι, άρα ζεις.

εσυ μπορεις να ζησεις χωρις να ρωτας τους αλλους?

Το auto correction του κινητού φταίει :stuck_out_tongue:

Aπαντηση στην ερωτηση:Παιζεις με τον πονο μας??? :evil::evil:

[B]αράζω = άρα ζω[/B]

οχι. μονο με το δικο μου.

τι εκανες εσυ;

Λύγισα