ΒΡΑΖΙΛΙΑ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΛΟ 2014

…και των απίστευτων ανεξαρτήτως ηλικίας που ακόμα λένε το πέναλτι “μπέναλτι”, “πέναλντι” ή ακόμα και “πέναντι” :lol:

Νάτος κι άλλος ένας στο τρένο της Αλμπισελέστε!
Το ξερα ότι δε θα μπορούσες να κλαις μια ζωή για την Αγγλία μαν <3 <3 <3

λάθος μου δεν θα ξαναγίνει κύριε μπαμπινιώτη.

Οπως πχ μπαοκ :stuck_out_tongue:

Alemania ρε! :metal:

Δεν πειράζει παιδί μου, λάθη είμαστε, ανθρώπους κάνουμε

Ηταν ξεκαθαρο οτι στοχευουμε στο Euro του '16 :stuck_out_tongue:

Περα απο την πλακα, υπερτατη καυλα να το σηκωσουν οι αληταραδες εκει μεσα. (αν και ουτε εναν μαλλια ρε παιδια?)
Αλλα οπως ειπαμε το χει παρει η Μερκελ σπιτι της

η αλήθεια είναι οτι λείπουν από την αργεντινή οι “αληταράδες” στύλ σιμεόνε,σορίν κλπ.

ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΩΣ.ΣΤΟ.ΔΙΑΟΛΟ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ.

Ok, ήθελα Ολλανδία γιατί 1) πρέπει να το πάρουν κάποτε γαμώτο (αν και οκ, αυτοί είναι τέτοιοι που θα κατάφερναν να χάσουν μάλλον ;p), 2) θεωρώ ότι θα μπορούσαν να κοντράρουν καλύτερα τους οξαποδώ και 3) έπρεπε να δικαιωθεί ο αποκλεισμός της Μεξικάρας νταμν ιτ!

Τώρα βέβαια, Vamos Argentina με τρέλα! Θα είναι έπος επών εάν το πάρουν και νομίζω θα θέλω να κλαίω βλέποντας τον Μέσσι να κρατάει την κούπα. Αλλά η Γερμανία είναι τόσο… Γερμανία και υπερσοβαρότατη ομάδα και γενικά μου φαίνεται απίθανο.

ps: Γράκχε, όποια ομάδα έχω υποστηρίξει μέχρι στιγμής πλην της Αργενινής και της Ολλανδίας στα προημιτελικά έχει χάσει. Συγγνώμη από τώρα. :stuck_out_tongue:

Σχετικά με το αποπάνω ποστ: original, οι Αργεντίνοι μπορεί να μην έχουν πια τρίχες αλλά ψυχή και κοχόνες θα έχουν μέχρι τη Δευτέρα Παρουσία - αμήν.

Που το θυμηθηκες αυτο ρε? Ηταν οταν επαιζαν για τα προκριματικα του μουντιαλ του 2002.
Γερμανια-Λιβερπουλ ηταν βασικα :stuck_out_tongue: με χατ τρικ του Οουεν

Τευτονικό ατσάλι. Τα πάντζερ είναι όπως οι Accept. Λίγα πράγματα, safe αλλά στο τέλος καυλάντα και κυριαρχία. Κάνουν και τις κοιλιές τους αλλά πάλι με χρόνια με καιρούς πάλι δικά τους είναι.

Αυτό με την Αργεντινή και τους μαλλιάδες είναι τεράστια αλήθεια ειδικά για όσους μας θυμούνται αμυδρά και σε τρυφερή ηλικία τον τιτάνα Μπατιστούτα. Δε θέλω καν να σκέφτομαι τους μεγαλύτερους που πρόλαβαν όλες τις χαίτες μαζεμένες…

Διαβαζω απο κατι δημοσιογραφους της πουτσας οτι ο Μεσι ηταν τραγικος και αναρωτιεμαι αν ξερουν για ποιο αθλημα αρθρογραφουν και με τι ασχολουνται.

Κατα τα αλλα,η Αργεντιναρα τελικο μετα απο ποσα χρονια,ηγετες Μεσι και κυριως Μασερανο,τεραστια καρδια και τεραστια καρυδια απο τον τελευταιο,ο πραγματικος προπονητης αυτης της Αργεντινης.Εγω το ματς δεν το θεωρω τοσο κακο,παθος και ενταση ειχε,καλη τακτικη ειχε,μεγαλες προσωπικοτητες σαν τον Χαβιε βγηκαν μπροστα,η ανυπαρξια της Ολανδιας ισως το χαλασε,αλλα προτιμω χιλιες φορες εναν τετοιο ημιτελικο με σασπενς,απο το τσιρκο που ειδαμε χτες.

Για εμενα ο τελικος δεν γερνει τοσο για τη Γερμανια οσο φαινεται,οι Αργεντινοι εχουν εξαιρετικη αμυντικη λειτουργια και τρομερο παθος,καμια σχεση με τα παιδακια και το σκορποχωρι των Βραζιλιανων.Αντε να δουμε.

εννοείται στηρίζουμε Γερμανία παντού και πάντα από τον καιρό που το πιο ΣΑΤΑΝΙΚ ΘΡΑΣ λασπωτηρομούστακο συνάντησε ένα πραγματικό τανκ και γεννήθηκε το κορυφαίο επιθετικό δίδυμο όλων των εποχώνε.

και ήρθε επιτέλους η ώρα να μπει το τέταρτο αστέρι στη βαρύτερη φανέλα του πλανήτη :blues:

Θα σας κάνουμε αυτά που κάνουν στα german goo girls ρεεεεεεε

να κάθεστε προσοχή όταν μιλάτε σε μια ομάδα με ΟΧΤΩ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΜΟΥΝΤΙΑΛ κύρ ψάρακα 8)

Βασικά την Κυριακή θα γίνετε η ομάδα που έχει χάσει ΠΕΝΤΕ (5) τελικούς, μακράν τους περισσότερους - ακόμα και οι καημένοι οι Ολλανδοί που όλοι τους λένε λούζερς μόνο τρεις έχουν χάσει.

Επίσης, μια που πόσταρες πικ με τους κυρίους “χρυσό και αργυρό μετάλλιο στις καταδύσεις”,

Το κορυφαίο επιθετικό δίδυμο όλων των εποχώνε ήτανε που χρειάστηκε τη μούφα πέναλτι του Μπρέμε για να πάρει το τρίτο;

Εθνική Γερμανίας. Accept. Μπατιστούτα. Στο ίδιο ποστ. Ψυχεδέλεια. Μόνο εσύ.

α μπράβο, από το 2-1 με την Ολλανδία στο μουντιάλ του '90 δεν είναι αυτό;
ωραίος τελικός τότε 8)

Δεν διαβασες πιο πριν που εγραψα οτι προλαβα Κεμπες και σια? & Χατζηπαναγη :stuck_out_tongue:
Αλλες εποχες μπροστα σε ασπρομαυρη τηλεοραση με σχολιαστη τον Διακογιαννη.

Βάλε βίντεο από τυχαία highlights των πάντζερ και από πίσω να παίζει πχ “Metal Heart”. Δένει όπως το τζατζίκι με τον γύρο. Το άλλο για τον Μπατιγκόλ ήταν για την επική μαλλούρα του.

εδιτ, freakhood για δαύτους κάτι λίγα έχω ακούσει απ’ τον πατέρα μου…συνομίληκός σου γαρ, και με το Μουντιάλ του '78 να είναι το πρώτο που θυμάται καθαρά…