ΝΙΚΟΣ ΓΚΑΛΗΣ

Δεν έψαξα. Αν υπάρχει κάτι, διαγράψτε το…

Ένα θρεντ για τον μεγαλύτερο μπασκετμπολίστα όλων των εποχών στην Ελλάδα.
Δεν μετράμε τίτλους, (ακόμα και ο Βουρτζούμης με τον Μπουντούρη έχουν πιο πολλά ευρωπαϊκά), δεν μετράμε πόντους, ασίστ, δεν μετράμε τίποτα…

Αφιερωμένο στον πρώτο των πρώτων και μόνο…

ΜΟΝΟ ΕΣΥ…

αναμενουμε τον πρωτο γραφικο βαζελο που θα γραψει για το διαμαντιδη

για το διαμαντιδη

χαχααχα…άλλες λέξεις ξέρεις;;;

Πως δεν ξέρω.

Δημήτρης, Μήτσος, Μητσάρας, 3D, βαλτοαγοριμου, Diamond Jim, αρχηγάρα κτλ.

Α.
Και ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ ΟΥΓΚ

…El Cid

:):!:

…μια χαρά ξεκίνησε το θρεντ μου για τον γκάγκστερ…

έλα ρε

Το πρώτο πράγμα που προσπάθησα ποτέ να μιμηθώ στη μπασκέτα του δωματίου μου ήταν ένα καλάθι με διπλό σπάσιμο της μέσης που είχε βάλει με την Σοβιετική Ένωση στον τελικό του '87.

Kαλά…είχε βάλει και ένα με τριπλό σε αυτό το παιχνίδι…

Ο διαμαντίδης παίζει μπάσκετ χάρη στον Γκάλη και χάρη στα αρης-Παοκ τότε και φυσικά χάρη στην εθνική του 87 Αυτοι οι 3 “παράγοντες” (4 αν βάλουμε μέσα και τν ΤΕΡΑΣΤΙΟ Γιαννάκη) ήταν τότε ένα “κοινωνικό φαινόμενο” που ανάγκασαν μια ολόκληρη γενιά να ασχοληθεί με το μπάσκετ.Ειμαι σίγουρος πώς σκηνικά του τύπου "Κάθε Πέμπτη κλείνω τα μαγαζια νωρίτερα(με απόφαση της κυβέρνησης-η τωρινές κυβερνήσεις απλά κλέινουν τα μαγαζια γενικά :P) για να δεί ο κόσμος τν Αρη και κατ επέκταση τν Νίκο Γκάλη ή μαζευόμαστε σε κινηματογράφους και θέατρα για να δούμε το Αρης-Γιουγκοπλαστικα δέν θα τα ζήσουμε ποτέ ξανά.Βέβαια κάθε εποχή έχει τους δικούς της ήρωες και τα σημερινά παιδια έχουν για “θεούς” του μπάσκετ παίκτες όπως τν Διαμαντίδη παπαλουκά Ζήση κτλ(παικταράδες όλοι αυτοί)ΑΛΛΑ όπως είπε και κάποιος όλοι όσοι ασχολούνται με το Ελληνικό μπάσκετ θα πρέπει να κολλάνε και ένα Γκαλόσημο για τον μοναδικό θεό του μπάσκετ

Πόσο κόμπλεξ πια. Μην ξεχάσεις να το γράψεις και στο θρεντ του ΝΒΑ.

Πρωτα απαντησα στο πολλ (το ΝΑΙ) και μετα διαβασα την ερωτηση. Τραγικος!

Ας το αλλαξει καποιος!

Τι θέλει να πει ο ποιητής με το άνωθι βίντεο;

ποιος γκαλης μωρε, ω μπανε μπανε

:stuck_out_tongue:

Μεγάλος και ο μπάνε και ο κόρφας αλλά…Ποτέ ποτέ ποτέ ποτέ…ποτεεεεεεέ ποτεεεεέ :stuck_out_tongue:

Μεγάλος παίκτης ο Μπάνε αλλά με τέτοιες γκαου συγκρίσεις καλά κάνουν οι απέναντι και λένε το Γκάλη “μπαμπά τους”.

άσε βρε τώρα βρε με τον τριχωτό νάνο