Ποτέ Πια Στον πΟΤΕ!

η συμπεριφορά ειναι απαραδεκτη στον ποταπο πλεον πΟΤΕ. εχω εδω και 3 μερες προβλημα με τη γραμμη. απο οτι φαινεται φταιει ο ΟΤΕ (εχω πχ αλλαξει drivers αλλα απο τα speedtest που εκανα εχω το μισο αυτου που θεωρειται βλάβη…δηλ…τραγικον…)

το εχω δηλωσει εδω και δυο μερες, και τους παιρνω τηλεφωνο σημερα επειδη οσο πηραν εσας οι τεχνικοι τους αλλο τοσο πηραν και μενα. το σηκωνει το ιδιο ατομο με το οποιο ειχα μιλησει την κυριακη, ο οποιος και τοτε ηταν αγενεστατος.

σας πραθετω την κουβεντα. πολυ γελιο μιλαμε…

λεω αριθμο και ονομα και μου κανει με ειρωνικο υφος:

-νομιζω εχουμε ξαναμιλησει εμεις.

-ναι…την κυριακη!

-τι θελετε;

-οι τεχνικοι δε με πηραν τηλεφωνο ακομα.

-ειπαν οτι περασανε χτες και δε σας βρηκαν. (σχολιο: αμφιβαλλω αν μπηκαν στον κοπο καθαρα δευτερα αντι να με παρουν να φιλοτιμηθουν να ερθουν)

-μα…δεν ειπατε οτι θα με επαιρναν τηλεφωνο; κυριε μου, εγω πληρωνω για καποιες υπηρεσιες που ουσιαστικα δεν εχω.

-απευθυνθειτε στην forthnet. εκει πληρωνετε. πειτε τους να πιεσουν (ΕΛΕΟΣ. δηλ ο οτε μου λεει να τους πω να πιεσουν τον οτε…)

-κυριε μου, η forthnet λεει οτι φταιτε εσεις. ειναι ή δεν ειναι δικο σας το δικτυο;;

-(τωρα το παιζει υπερανω σε φαση οτι μου κανει χαρη) κοιταξτε, αν και δεν ειναι στον κανονισμο, θα στειλω ενα fax στους τεχνικους τωρα. καλη σας μερα…

ειλικρινα, καφροι πιο νορμαλ συμπεριφορα θα ειχαν. εχω βγει απο τα ρουχα μου.

πλεον κοιταω τα πακετα Tellas Zisto και Forthnet 2play για δικες τους γραμμες. και να εχω προβλήματα, σιγουρα δε θα εχω αυτην την μεταχειρηση.

θα θελα να φυγουν κανα κατομμυριο συνδρομητες απο τον οτε…ετσι απλα για να ζητιανευει για πελατες…:evil: :evil: :evil: :evil:

Ο ΟΤΕ επιτηδες δημιουργει βλαβες στις αλλες εταιριες, ειναι κοινο μυστικο αυτο.

βασικά ο ΟΤΕ είναι γα…τα , να φανταστείς ότι μένω μόνος στο σπίτι και μοθ έρχετε 60 ¤ λογαριασμός
http://www.rocking.gr/modules/forum/images/smilies/signs/offtopic.gif

Ρε εγω τωρα που μετακομισα και χρειαστικα τηλεφωνο και εβαλα και φοιτιτηκο adsl περασα κ εγω τις δικες μου περιπετειες…

Λοιπον…

Εκανα τηλεφωνικα την αιτηση για τηλεφωνο απο αθηνα και μου ειπαν θα σας ενημερωσουμε εντος 10 ηρερων…Ειχαμε συνφωνησει να με ειδοποιεισουν 2 μερες πριν για να προλαβω να κατεβω(κρητη) απο αθηνα…Καποια στιγμη με περνουν τηλ. και μου λενε σε 10 λεπτα ερχομαστε να σου βαλουμε το τηλεφωνο…Τους λεω τρωω το super φυστικι κ ερχομαι…
Τεσπα μετα καταφεραμε αφου ειχαν περασει καμια 20αρια μερες να βαλουμε τηλεφωνο…

Τωρα για την adsl στελνω ενα κιλο χαρτουρα στα κενρικα του οτε(λες και θα χτισω κανα σπιτι). και περιμενω…
Με περνουν τηλ απο τα κεντρικα και μου λενε οτι υπαρχει καποιο προβλημα με τον οτε ρεθυμνου και δεν μας αφηνει να φτιαξουμε την γραμη…παω στο οτε (οι υπαλληλοι δεν ενιωθαν και αναγκαστικα να παω στον πρωισταμενο)…Κοιταει αυτος στο πισι του και μου λεει δεν υπαρχει καποιο προβλημα απο μας…(Ω ρε γελιο.!! αρχιζω και τα περνω εγω γιατι τοσο καιρο χωρις internet ειχα τρελαθει στο σπιτι)…Του λεω παρτε τηλ στα κεντρικα και μιλα τους…Μετα μου λεει οτι τον προσεβαλα κτλ και μου αναψαν ακομα πιο πολυ τα λαμπακια…
Του λεω να παρω εγω και βαλω ανοιχτη ακρωαση??
Τεσπα πηρα και μου ειπαν οτι φταιει οτε ρεθυμνου
Τα περνει ο πρωισταμενος και του δινω το τηλεφβωνο και αρχισαν τα ψαξιματα…
Εγω χαρουμενος παρατηρουσα ξεροντας οτι δεν θα φυγω απο κει χωρις internet…
Τεσπα δεν καταλαβα τι κανανε αλλα εβγαλαν μια ακρι και την αλλη μερα ειχα internet…

Παντως ηταν μια πολυ καλη περιπετεια…

Ta kariolia…

oe oe oe OTE!

Απατεωνες φυλακη ολοι τους να πανε. Καθαρματα! Και οχι μονο βλαβες αλλα οι τιμες, οι ταχυτητες. Ρε πουστη 100ευρω το μηνα να δινω στην forthnet, θα τα δωσω αλλα στον σκατοΟΤΕ ουτε ενα ευρω. ΟΥΤΕ ΕΝΑ [-X

Δυστυχώς ο ΟΤΕ κάνει κουμάντο και γ…μει αυτούς που πάνε σε άλλες εταιρείες…

γαμω τον οτε και τα χιλια dslams…3 μερες τωρα η 1024 σερνεται χειροτερα και απο δικαναλη isdn…θα παρω κανα 5ρι μολοτοφ και θα τα σπασω ολα εκει μεσα αν αυριο δεν εχω αυτο που πληρωνω…γαμιολια…

εχεις και τα ζωα στο 1242 να σου λενε πως δεν φταιει η γραμμη, ο υπολογιστης μου φταιει…αντε γεια…τι τους ποτιζουν εκει μεσα…

O ΟΤΕ είναι για τα μπάζα…Κρατάει πίσω το ιντερνετ στην Ελλαδα μονο και μόνο για να ξεζουμήσουν ότι ευρώ έχουμε…Οι άλλες εταιρίες είναι ακόμα πιο χάος και ακόμα και να προσπαθήσουν φιλότιμα να κάνουν κάτι δεν μπορούν γιατι ο ΟΤΕ κατέχει όλη την τεχνογνωσία καθώς και την διαφήμιση.Τις προάλλες πήγα με έναν φίλο στα multirama(έχοντας ξεχάσει τελείως το γεγονός οτι ο όμιλος γερμανος έχει αγοραστεί από τον ΟΤΕ) να δούμε για κάνα πακέτο.Φυσικά υπήρχαν μόνο του ΟΤΕ και όταν ρωτήσαμε για πλάκα το γιατί δεν έχουν πακέτα της Forthnet η απάντηση ήταν απίστευτη…Ότι και καλά η η εταιρία είχε τραγική τεχνική υποστιριξη και το multirana δέχονταν τόσο παράπονα που σταμάτησε την συνεργασία μαζί της!!!Δηλαδή πήγαν όλοι να παραπονεθούν όχι στην Ίδια την forthnet αλλα στους πωλητές του Multirama να διαμαρτυρηθούν γιατί τα πουλάνε!!!Για πόσο ηλίθιους μας έχουν;

Και η Tellas τα ίδια χάλια(ΔΕΗ και εκεί…Ιδια φιλοσοφία).Ο πατέρας μου είχε ένα πρόγραμμα της TELLAS και για να του το αποσυνδέσουν όταν χρειάστηκε τον ταλαίπωρούσαν 4 μήνες και πήγαν να του χρεώσουν 3 πάγια για μήνες που η σύνδεση ήταν κομμένη!!!

καλά, μη νομίζεις. Εμείς και με τη Vivodi είχαμε αυτά τα προβλήματα κατά την απενεργοποίηση της σύνδεσης. Η διαφορά είναι μόνο ότι στη Vivodi βρίσκεις κάποιον να θέλει να σε βοηθήσει, ενώ στις κρατικές κανένας δε δίνει φράγκο.

Η Τellas δεν ανήκει πλέον στην ΔΕΗ. Τουλάχιστον όχι εξ ολοκλήρου.

Είναι για τα πανηγύρια ο ΟΤΕ παίδες. Δημόσιο τι περιμένεις. Φαντάσου ο,τι ένα κομμάτι του
ιδιωτικοποιήθηκε κιόλας.
Πρέπει να τους γράψουμε κανονικά και να κόψουμε ΟΛΟΙ τον ΟΤΕ και μετά θα σου πω εγώ
αν θα εξυπηρετούν ή όχι.

Παίδες ψυχραιμία. Έχετε μπλέξει με ιδιωτικό πάροχο είτε για εναλλακτικό πάροχο τηλεφωνίας είτε για internet να δείτε τι εστί βερύκοκο, τουλάχιστον επαρχία και συγκεκριμένα Βόλο. Μακράν χειρότερη η teledome, ακόμη παλεύω να διακόψω το συμβόλαιο των γονιών μου εδώ και 2 μήνες. Με οτενετ δεν έχω αντιμετωπίσει εδώ και 2 χρόνια σοβαρά προβλήματα σε οικιακή χρήση και ονμαστική ταχύτητα κοντά σε πραγματική με direct download. Όσο για εξυπηρέτηση τι να πω. Όποιος βγάλει το 13850 της teledome του χαρίζω την δισκοθήκη μου. Vivodi έχει διορθωθεί, αλλά στις αρχές τραβάγαμε κάτι ζόρια…

Απο Σεπτεμβριο δε μπορω να πιασω γραμμη στην τεχνικη υποστηριξη ε

18 μερες απο την αναφορα μου στις βλαβες και ακομα η dsl αποδιδει στο 1/4 της ταχυτητας…επομενη εβδομαδα κοβω κονεξ και σκατα στη μουρη τους…μολις εχασαν πελατη σε 2 συνδεσεις αλλα κερδισαν και δυσφημητη…οσους πελατες μου μπορω θα τους στελνω σε αλλο provider