Φοίβος Δεληβοριάς

Δεν ξέρω πόσοι από εσάς τον ακούτε, αλλά εγώ τον θεωρώ από τους πιο καλούς σύγχρονους Έλληνες μουσικούς κι ερμηνευτές. Ο στίχος του πανέξυπνος. Η μουσική του άλλοτε σε πιο ροκ φόρμες και άλλοτε σε πιο “λαϊκές”, αλλά πάντα ευχάριστη. Ως χαρακτήρας συγκρατημένος και (απ’ ότι βλέπω) προσγειωμένος.

:thumbup:

συμπαθητικος ειναι οπως κ η μουσικη του.
ειχα δει μια συνεντευξη του κ μου αρεσαν αυτα που ελεγε αλλα κ ο τροπος που τα ελεγε.

Να κι ενας ελληνας μουσικος με ταυτοτητα.Πολυ καλες ενορχηστρωσεις και οπως ειπε και ο kourou ο στιχος του ειναι πανεξυπνος με επισης εξυπνο χιουμορ και ειρωνια-καυτηριασμο σε διαφορες καταστασεις.

δε με τρελαίνει αλλά είναι συμπαθής…και μερικά τραγούδια του είναι αξιόλογα…

Τον εχω ακουσει ελαχιστα. Συμπαθης μου φανηκε. Αυτος δεν ειχε παιξει και σε ενα επισοδειο των “Δυο Ξενων” υποδειομενος τον εαυτο του ???

Πάρτε τον δίσκο “Ο Καθρέπτης”. Εγώ τον είχα λατρέψει και έχει πολύ ευχάριστες live παραστάσεις. Ρίχνεις πολύ γέλιο και περνάς πολύ όμορφα!8) 8) 8)

(Δε θυμάμαι αν είχε παίξει στους 2 ξένους, αλλά σίγουρα είχε συνεργαστεί με τα ημισκούμπιρα :eek: και έπαιζε και στο βίντεοκλιπ του κομματιού όπου υποδυόταν τον κηπουρό)

πολυ καλος δισκος ειναι το “χάλια”. εχει καλα τραγουδακια μεσα αν και μερικα δεν ειναι και τοσο καλα (οπως αυτο με την γαρμπη)

Το “Εκείνη” είναι φοβερά εμπνευσμένο τραγούδι με πανέξυπνους στίχους!

Φοβερός. Είχε διασκευάσει και ένα κομμάτι παραδοσιακό (δεν θυμάμαι γαμώτο τον τίτλο) ΕΠΟΣ το είχε κάνει

+1

(γιατι πρεπει το μηνυμα να εχει τουλαχιστον 5 χαρακτηρες? δεν μπορω να γραψω σκετο +1?)

Eμενα μου λες? Τα ιδια πραγματα εκανα κι εγω… Α ρε πουτανα ζωη…

και κατάληξη η ίδια ε? “και σκοτώνεσαι…”

Σκοτωνεσαι ψυχικα… Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο δικιο εχει αυτο το κομματι…:slight_smile:

μπορώ,πίστεψε με!:wink:

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: 8)

ayto me to skotwnesai poio einai peite mou; mallon to kserw…

Εκεινη λεγεται…:slight_smile:

Σηκωνεσαι κι εισαι 16, βαριεσαι στην ταξη, γραφεις ποιηματα…:slight_smile:

odws…einai gamato…

Ωραίος ο Φοίβος Δελεηβοριάς έχει βγάλει ωραία μουσική ειδικά τον καθρέπτη που έχει την Υβρεοπομπή(απόλυτο κομμάτι)