Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

μαζι και με αλλα στοιχεια περα απο το στυλ του painkiller,παρομοιως (προσωπικα) μου ακουστηκαν οι 3 inches of blood στο προηγουμενο τους!

Ξανά κάτι που οι περισσότεροι θα το έχετε ακούσει, αλλά το βάζω για να το ακούσουν και όσοι δεν το έκαναν μέχρι τώρα. Και πραγματικά αγγίζει το μεγαλείο των δίσκων που έβγαλε αυτό το γκρουπ στο παρελθόν:

[B][FONT=“Palatino Linotype”][SIZE=“2”]Dax Riggs - “We Sing of Only Blood or Love”

Ο πρώην frontman των Acid Bath στον πρώτο solo δίσκο του[/SIZE][/FONT][/B]

Draconian-The burning halo

Πολύ καλό,‘φωτεινό’,ατμοσφαιρικό μέταλ.

Κατι που θα με πορωσει. Κι ας ειναι και ποπ

Αυτό είναι θέμα του γούστου σου.Ότι ποστάρουμε εδώ μας πορώνει τον καθένα άσχημα.Εσύ μπορείς να ψάξεις να βρείς με ποιουνου τα γούστα συμφωνείς πιο πολύ.Αν ήξερε κάποιος στα σίγουρα τι θα σε πορώσει άσχημα και τι όχι,θα είχες ήδη παραλάβει ολόκληρο κατάλογο με το τι να αγοράσεις.Δες το λογικά.

Οκ, εσυ το ειπες…

Μπα. Πολλα απ αυτα που προταθηκαν μπορει απλα “αρεσουν” σε αυτον που το ακουσε και τα ποσταρε. Δεν ειναι κακο αυτο, αλλα αυτα που ειναι εντελως “must” να διευκρινιζεται στο ποστ.

8O 8O 8O =P~ =P~ =P~ :lol: :lol: :lol:

Αυτά είναι αντιγραφές για άσχετους:p
εδώ προτείνουμε μόνο τα αυθεντικά του είδους


Αυτό να πάρεις βέντερ,θα πωροθείς,εγγυημένα.Γέα!!!

το σκουσα καπου στις 3 φορες. ομορφια μπορω να πω. σιγουρα worth for further checking εις το μελλον…

εχμ. μπα. δε θα το λεγα. ακου το προσωπικο σχημα του ripper (beyond fear). μια χαρα παθος βγαζει. εξ αλλου δυσκολα με εκφραζει τραγουδιστης σαν τον tim. αν ακουσεις τα subterfuge απο demolition, scream machine και dreams come true απο beyond fear, και clouding απο το νεο iced earth θα δεις οτι κυριολεκτικα μπορεί να καλύψει μεγαλη γκαμα επιρροων με τη φωνη του.

απλα αναποφευκτα οι περισσοτεροι priest οπαδοι τον βλεπουν με μισο ματι. εγω παλι δεν ηθελα ποτε να φυγει απο priest. τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα.

Μάλλον δεν το έθεσα σωστά, καλύτερα έπρεπε να το περιγράψω σαν “οργισμένο πάθος” !! , ασφαλώς και έχει φωνάρα ο Ripper και βγάζει πάθος (μα τι λέξη είναι αυτή επιτέλους…) αλλά δεν του πάνε ή δεν μπορεί τα τραχιά/λυσσασμένα φωνητικά που βγάζει ο Sean Peck στο συγκεκριμένο album. Γενικά ο Ripper έχει πιο “ευγενή” φωνή, δεν του πάει να ουρλιάζει για δαιμόνια όπως ο Peck. Δεν ξέρω αλλά γενικά σε τέτοιες δυναμικές thrashopower κυκλοφορίες όπως το Hell Destroyer δεν θέλω να ακούσω ευγένια και φωνή κρύσταλλο, πρέπει να έχει και λίγο βρωμιά και στριγγλιά η φωνή πώς να το κάνουμε δλδ… τέσπα γούστα είναι αυτά πάνω απ΄ολα…

θα προτιμουσα εναν απο τους 2 κανονικους τους δισκους!

ανήσυχο μουσικό πνεύμα + νεανικό νεύρο + πηγαία έμπνευση + διάφορες εκφάνσεις του σκληρού ήχου = burning time.

το ντεμπούτο ήταν αξιόλογο και έδειχνε πως το γκρουπ σύντομα θα βγάλει κάτι μεγάλο. αυτό το μεγάλο δεν άργησε, ήρθε μόλις έναν χρόνο αργότερα, το 1991. όταν ο χαρακτηρισμός “εναλλακτικό” έχει νόημα… τουλάχιστον όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ. πρόσφατα οι δυο πρώτοι δίσκοι επανακυκλοφόρησαν από την metal mind και βρίσκονται σχετικά εύκολα [αν και μάλλον όχι για πάρα πολύ ακόμη, αφού οι συγκεκριμένες σειρές επανακυκλοφοριών απ’ ό,τι ξέρω βγαίνουν όλες σε 2000 κομμάτια].

Οκ,δεν έχεις άδικο,αλλά επειδή δεν έχω τσεκάρει ολόκληρους δίσκυς,δεν μπορούσα να προτείνω.Και ο συγκεκριμένος για 'μένα είναι πραγματικά και γαμ$,οπότε το προτείνω με ασφάλεια.

θα ριξω καμια ματια να δω τι παιζει με αυτο

επισης:

Gojira is a French progressive death metal band from Bayonne, France. Their sound combines elements of thrash metal, death metal, progressive metal and sludge metal and as a result some sections of the press refer to them as the ‘French Mastodon’.

From Mars to Sirius is the third album released by the French death metal band, Gojira. The album seems to be a concept album of sorts, focusing on the changing environment of the Earth, and how humanity must do something to save the Earth before it is too late.

αποδειξη οτι βγαινουν ακομα δισκαρες μεγατονων. το συγκεκριμενο το ειχα ακουσει περυσι/προπερσι (δε θυμαμαι, το 2005 παντως βγηκε) και ηταν τρανη αποδειξη του ποσο μεγαλο γκρουπ ειναι. πλησιαστε αφοβα.

Προσκυνω ταπεινα.Τους ειχες αναφερει σε αλλο τοπικ με τον signal νομιζω.Τους εψαξα και δεν
απογοητευτηκα καθολου.Δισκαρα απεριγραπτη! 8O

Δεν ξέρω αν το έχει αναφέρει κανείς αλλά προτείνετε με τα 100 για όλους όσους ακούνε Motorhead και οτιδήποτε παραπλησιό τους.
Big Business - Head for the shallow

Εντύπωση κανεί η σχεδόν ολοκληροτική απουσία κιθάρας,αλλά με τόσο ογκόδη ήχο,δεν πρόκειται να το προσέξετε.Τα φωνιτικά απ’ το υπερπέραν.Γενικά ο δίσκος σκίζει.

Γενικα οι Big Business προτεινονται σε οσους γουσταρουν βρωμικο 70’ς ηχο. Εννοειται με συγχρονη αποδοση…