Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

Aλλο ενα κελεπoυρι της trustkill ειναι οι most precious blood απο τη νεα υορκη.Ιδρυθηκαν το 2000 απο τις σταχτες της γκρουπαρας των indecision(των οποιων τα to live and die in new york city και release the cure ειναι μεγαλες δισκαρες που προτεινονται)και το our lady in annhilation απλα σκοτωνει (οπως και ο προκατοχος του nothing in vain).Τοσο η μουσικη τους οσο και οι στιχοι τους ειναι αρκετα ψαγμενοι(τα μελη της μπαντας ειναι vegans και υπερ των δικαιωματων των ζωων)και αξιζουν τη προσοχη των ενδιαφερομενων.

Έχω ένα από Most Precious Blood, αλλά δε θυμάμαι πώς το λένε. :-s Γενικώς ευχάριστοι, αλλά δε μου είχαν κάνει και κανά ΤΡΕΛΟ κλικ.

Οσοι τους ξερετε απο τα 3 τελευταια τους και δεν εχετε ακουσει το παραπανω(οπως και το golem)αξιζει εστω και τωρα να το ψαξετε.Εδω η φαση ειναι πιο deathcore του στυλ all out war και γενικα μετραει.

ε outlawtorn86, άκουσα τον δίσκο των Ignite που είχες προτείνει λίγες σελίδες πιο πίσω. Μου φάνηκε πολύ ωραίο. Νομίζω ότι τα φωνητικά (τα οποία είναι πολύ καλά) είναι αρκετά κοντά σε αυτά των Οφφσπρινγκ, αλλά η μουσική έχει και πιο hardcore στοιχεια. Ωραίος δίσκος που (νομίζω οτι) θα αρέσει εξίσου σε πανκ φρηκς και μη.

Μιας και αναφέρθηκαν αρκετές ωραίες hardcore κυκλοφορίες θα ήταν παράλειψη μου να μην αναφέρω το δεύτερο album των ZAO με τίτλο Splinter Shards The Birth Of Separation.

Όλα τα τραγούδια είναι φοβέρα.
Διαβάστε όπωσδηποτε τους (χριστιανικούς) στίχους link

Τhanks Παναγιωτη,χαιρομαι που σου αρεσε.Τσεκαρε και good riddance που κινουνται πανω κατω σε ιδια φαση.@ rip_noob το zao που αναφερεις ειναι δισκαρα οπως και το self-titled.

Cataract δεν έχω ακούσει ούτε νότα. Οι All Out War είναι αρκετά πορωτικοί πάντως.

Κακως:!:
Αν και εγω προτιμω αυτο

Ηταν το πρωτο τους που ακουσα και μου ειχε αφησει πολυ καλες εντυπωσεις.

Leper ντροπη σου η Ρανια σε ξεφτιλισε.Ακου το great days μπας και σωσεις τη κατασταση.:):wink:

The age of quarell απο τους cro-mags,ενας απο τους κορυφαιους nyhc δισκους(με πολλα metal στοιχεια,απο τις πρωτες hardcore μπαντες που τα καθιερωσαν).Η επιρροη τους στο metal ειναι μεγαλη(οι sepultura εχουν διασκευασει το we gotta know,οι Machine Head το hardtimes ενω ο james hetfield το ακουγε κατα τη διαρκεια μιας συνεντευξης του 87)στο hardcore τεραστια.

Ω ναι! Cro-Mags απειρο respect!

Cro- Mags, Sick of it All, Agnostic Front, έτσι, παλιό hardcore να γουστάρουμε.

Αν δεν το προτεινα κι αυτο θα εσκαγα(ειναι και ο αγαπημενος μου δισκος απο την ευρωπαικη hardcore σκηνη πως να το κανουμε?).Οι ολλανδοι born from pain στο πρωτο τους δισκο κινουνται στο brutal hardcore της μεγαλης των hatebreed σχολης.Οι κιθαρες bolt thrower-ιζουν και η παραγωγη ειναι αψογη.Οσο για τα beatdown περασματα αυτα απλα θεριζουν ενω οι στιχοι τους ειναι αρκετα εμπνευσμενοι και παραπεμπουν στους θεους kickback.

                                                               Feel the wind
                                                               Feel the rain
                                                               It comes down hard
                                                               But I'll fight again

Το From Amnesia to Apocalypse απο Synesthesia ειναι ΠΑΡΑ πολυ ωραιος δισκος επισης ε.

Προτείνω το “Into The Everflow” των τεράστιων Psychotic Waltz. Ένας αξεδιάλυτος prog γρίφος, ο οποίος όμως έχει ένα ιδιαίτερα φιλικό και απλό τρόπο να σε μπλέκει στα δίχτυα του, χωρίς να είναι αηδιαστικά και ανούσια πολύπλοκο. Εκεί που άλλες μπάντες θα έπαιζαν διακόσιες νότες το δευτερόλεπτο, η παρέα του Dan Rock επέλεξε το δρόμο της ατμόσφαιρας, συνθέτοντας έναν από τους 5 καλύτερους prog δίσκους ever. Με κλειστά τα μάτια.

Kαλα το πας!:wink:
Για μενα μπορει να ναι και καλυτερο απο το Social Grace… Mπορει…

Psychotic Waltz! ναι! αυτά είναι!
ωραίος δίσκος!

Ένα ακόμα θεϊκό συγκρότημα απο Καναδά

Revenge-“Infiltration.Downfall.Death”

Το αποπανω Born From Pain ειναι δισκαρος, ε. Και μαμιεσαι που τους ειχες δει λαιβ τοτε. :stuck_out_tongue:

Ξεθαψα παλιο αγαπημενο δισκο. Εκκληση προς τους εχοντες γνωση:

Θυμηθειτε μαζι μου ΠΟΣΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ συγκροτημα ηταν μεχρι και το Shadow Hearts και ποσο ΧΑΛΙΑ εγιναν μετα.

Μιας και το θυμηθηκα παω να κραξω στο αναλογο τοπικ. :stuck_out_tongue:

Σε αυτόν το δίσκο οι οι Caliban έπαιζαν τα πάντα. :roll: