Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

  1. Bellrays : Meet The Bellrays

  1. Yeah Yeah Yea : Fever To Tell

  1. Love : Da Capo

  1. Van Morrison : Astral Weeks

  1. Prodigy : Music For The Jilted Generation

+1 για τους προντιτζι!!!τα εχω λιωσει ολα τα σιντι τους!!!και το καινουργιο επισης!!!

Έχω κολλήσει άσχημα όμως τις τελευταίες μέρες.

Αυτή είναι μια απο τις πιο πολλές φοβερές στιγμές του Akira Yamaoka. Θα ακουγόταν ίσως τραβηγμένο αν τον χαρακτήριζα τον Moby της Ιαπωνίας. Αλλά σε έναν βαθμό ισχυεί. Πέραν του οτι ξέρει να φτιάχνει απίστευτη σκοτεινή και ατμοσφαιρική μουσική, μπορεί αν θέλει να γίνει ροκ, ποπ, ή να το γυρίσει στην electronica, και όλα αυτά πετυχημένα.

Τσεκάρετε τα soundtracks του Silent Hill, πραγματικά αξίζουν. Φοβερές δουλειές!

Eπειδή πήξαμε στα ξένα.


(βρώμικο ψωμί)

Άλλος αυτός ο Σαββόπουλος ε, ουδεμία σχέση/συγγένεια με τον σημερινό παπαγάλο των μιντια.

Με το Βρώμικο Ψωμί συμφωνώ. Αντί για φορτηγό όμως, προτείνω ανεπιφύλακτα Μπάλο. Κλάσεις πιο πάνω.

Φορτηγό έβαλα λόγω συγκίνησης που το άκουσα σήμερα μετά από άπειρα χρόνια. Μου το βάζανε οι δικοί μου να το ακούσω απ’ όταν ήμανε κάτω του μέτρου.

Ο Μπάλλος είναι φοβερός από κάθε άποψη. Φαντάσου να τ’ ακούγανε οι Φλουντ το ομόνυμο εκείνη την εποχή, μουνόπλακα που θα’χανε πάθει!

Μεγάλη αγάπη το silent hill και ακόμη μεγαλύτερη τα soundtracks.
Δεν ξέρω πως τα καταφέρνει αλλά σε κάθε καινούριο ost βγάζει καλύτερη μουσική (βλ homecoming και origins).
Για την μουσική/ήχο μέσα στο παιχνίδι δεν χρειάζεται να πω και πολλά, απλά αρρώστια.

Δεν ειναι ακριβως δικια μου προταση,αλλα επειδη ο μαλακακος ο BAN μαλλον δε θα το χει γραψει και ειναι ΓΑΜΑΤΟ ξερω γω,να παρτε.

ΜΠΑΘΟΡΙΚΟ ΝΤΟΥΜ oπως το χαρακτηρισε ο αγαπουλης.

μπραβο στο μπαν, αλλα μετα απο 1 χρονο το ανακαλυψε. για να μην πω οτι χλεβαζε και το UTH.
α! και να παρακολουθειτε και λιγο την επικαιροτητα και ο ποτοφ και διαφοροι αλλοι εχουν μιλησει γι’ αυτο.

Δισκάρα που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας…

The (International) Noise Conspiracy - Armed Love

Noir Désir - Des visages Des Figures [2001]

κολλημα των τελευταιων ημερων. οι Γαλλοι λοιπον παιζουν κατι που δεν εξηγειται με λεξεις, διοτι στα πιο λαητ ακουσματα της σκηνης εχουν δικια τους ταυτοτητα. συνθεσεις καλοκαιρινες, ηχοι που μονο να σε χαλαρωσουν μπορουν και οι στιχοι γαλλικοι, αν και με το τρανσλεητ μηχανιστιρι δεν εχω βγαλει ακρη, προφανως ουτε και οι ιδιοι. ιδανικο να παιζει οταν γυρνας απο διακοπες.

πινκς απεριοριστα, Μανωλη ξεκινα.

Άργησες λιγάκι! :stuck_out_tongue:

E τι,δε λεει πουθενα “ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ δισκαρες”.

να τ’ ακουσεις εννοει!

Οχι.

Εννοεί ότι είσαι καθυστερημένος και όταν είχε βγει ο δίσκος που είχε γίνει χαμούλης και όταν είχαν έρθει και τραγουδάγαμε liiiiive by hoooonooour εσύ άκουγες παντέρα.

Οχι.

σ’ ευχαριστουμε για την εξωφυλλαρα που μας προτεινεις.

ολα τα κομματια απο τα Silent Hill ειναι υπεροχα!!!σε ευχαριστω Ελλανορ που μου τα θυμισες