Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

Geia sas paidia! Thelw ki egw na proteinw mia diskara kai moy rxetai sto myalo to omwnymo ntempoyto twn Black Sabbath poy bghke to 1970. Gia osoys den toys kseroyn, paizoyn ena neo eidos moysikhs poy legetai heavy metal. Gia na to ekshghsw me liga logia, milame gia kati vary kai sklhro, fantasteite kati san Cream kai Led Zeppelin alla me ligotera blues stoixeia kai poly pio sklhro.

Akoyste to, ta spaei.

εγώ που είμαι ψαγμένος έχω ακούσει όλα τα 5 πρώτα άλμπουμ από αυτούς ! κ ένα λαιβ κ ένα μπεστ οφ π έχει τα καλύτερα κομμάτια μαζί με το paranoid !

Καλωσηρθες,μη γραφεις με greeklish ομως!

Αυτους του babbath που λες καπου τους εχω ακουσει,αλλα δεν βρισκω κανενα δισκο τους σε μαγαζι.Εσυ που τους ακουσες?

File dicsovole ennoeitai oti ta xw akoysei kai gw ta 5 prwta kai ta spane. Alla eipa na mhn ta proteinw ola giati milame gia underground katastaseis opote as ksekinhsei kaneis me kati xarakthristiko ki ama goystarei as apofasisei an tha akoysei kai ta ypoloipa.

File Ngihwting nai opws lew kai apo panw ston filo dicsovolo einai ligo spanioi, de vriskeis eykola cd/vinylia ktl. Egw ta phra apo net me paraggelia, twra fantazomai oti mporeis na ta vreis kai se mp11 h akoma kalytera vinyl grip.

Eyxaristw kai gia to kalwsorisma!

edit
oops sorry gia ta greeklish paidia.

Τελωσπαντων θα τους ψαξω αυτους…Προς το παρον ας ακουσουμε τους καλυτερους BEATLES!

Κακούληδες :p:p

Νταξει ακυριλα στην προηγουμενη σελιδα λεω οτι ακουω μεταλ…

Ενηγουεη ον τοπικ…

Common I - The Locust Season

Παιδια ακξουστε το ειναι τεραστια δισκαρα και ειναι ελληνες.

Εδω: http://www.myspace.com/commoni

Tι sabbath ρε μλκες,ειστε σοβαροι???τα 5 πρωτα???

Επειδη σας εκοψα πιτσιρικια,δωστε εδω βαση

EΔΩ ακουμε ΜΕΤΑΛ!!!Και τραγουδαει και ο Ντιο,που εχει ΦΩΝΑΡΑ!!!(τσεκαρετε και rainbow παραλληλα για να καταλαβετε,αλλο στυλ αλλα πολυ καλοι και αυτοι)

Μετα,ακουστε και τα 2 επομενα,μιλαμε για πραγματικο ΑΤΣΑΛΙ!

Οποιος δεν τα βρισκει,πμ να του πω ενα δυο μαγαζακια κεντρο που τα ειδα προχτες…
Τα προτεινω ανεπιφυλακτα,για οποιον βαρεθηκε τα πρωτα!!:D:D8)

Επισης επειδη ειδα Pink Floyd,να προτεινω και γω το THE WALL,που εχει και το another brick in the wall μεσα,και το βαλαμε και στη πολυημερη προχτες στο λεοφορειο και μας την ειπε η υπευθυνη:lol::lol:…

ακουστε το και θα καταλαβεται:wink:

Τελος,παρτε και ενα λιγο πιο ‘‘περιεργο’’

Παρα πολυ ακραιο(εκλαψα σε μια φαση) αλλα σπερνει,τρομερος δισκος…ισως απο βδομαδα αγορασω και το επομενο του(south of heaven νομιζω),να δω τι λεει και να ενημερωσω…Δισκαρα παντως,απιστευτα γρηγορη…8O

ποποοοοοοοοοο ο lupin ξέρει περισσότερα από εμένα ! το βουλώνω !:stuck_out_tongue:

Παιδια επισης ακουστε και το

Εχει καποια διαβολικα στοιχεια και αυτοι που τραγουδανε ειναι σατανιστες!
To Ανοδερ μπρικυ το βαλαμε και εμεις και οι καθηγητες μας κοιταζαν περιεργα…Τρελη φαση!

nightwing τα έχεις λιώσει φαντάζομαι τα number of the beast και rust in peace και heaven n hell και reign in blood και… ε;

Βασικα οχι δεν τα 'χω λιωσει,ειδικα το Rust in peace και το Heaven n hell τα οποια εχω ακουσει λιγα τραγουδια.Αντιθετα τα αλλα 2 ειναι οι πρωτοι δισκοι που ελιωσα.Και αντι για και μετα απο καθε δισκο καλυτερα να βαζεις κομα.

ροκ ον!

κωστας χατζης - τα στιγματα του καιρου

πολυ καλος δισκος (αν κ δεν ειναι ροκ) φουλ στα κοινωνικα κ αντιπολεμικα μηνυματα (…ο “καλος” θεος ολα τα επιτρεπει)!!!

κορυφαια στιγμη του δισκου ειναι “ο μαριος”…http://www.youtube.com/watch?v=SjGN8Zpg4AU

ακουστε μεχρι το τελος, αξιζει η ιστορια… κ την απαγγελει εκπληκτικα… αν κ μ’αρεσει πιο πολυ η version του δισκου … enjoy…

All time classic

ακούγοντας αυτό το Genesis θα καταλάβετε ποσο ανέμπνευστο είναι το progressive του σήμερα… και ποσο πολύ έχουν ξεσηκώσει αυτό το αριστούργημα οι τωρινές μπάντες

κατσε ρε LUTHASUN, το προγκ του Burn the Sun, του Ιdmen, του Art of Navigating, του Gloria, του Traced in Air και αλλων τοσων, ειναι ανεμπνευστο; απο που πηγαζει αυτο;

Επειδή δεν ανακάλυψαν την ένατη νότα αλλά παίξαν με τις ήδη 8(παγκόσμια από τα 70’s πατέντα) υπάρχουσες.

1on) δεν χρειάζεται να τα παίρνεις όλα της μετρητοίς… οι περισσότεροι εδώ μέσα κατάλαβαν τι θέλω να πω…
2on) τον έχεις ακούσει τον δίσκο?
αν όχι τότε άκου και θα καταλάβεις… :wink:

ισχυει οτι δεν τον εχω ακουσει, αλλα κι εσυ δεν εχεις ακουσει προγκ νεας γενιας ή μαλλον δεν θες ν’ ακουσεις προγκ νεας γενιας γιατι δεν σε καλυπτει, δεκτα ολα.

Ψέμα αυτό, τον έχεις ακουσει σα βασική επιρροή στο ακατονόμαστο για σένα περσινό άλμπουμ και σε ξενέρωσε.

Συμμερίζομαι όμως ότι δεν ακούει ή δε θέλει να ακούσει τα καινούρια ο φίλος μας, όπως και οι περισσότεροι του είδους.

Νταρθ: φιλολογικά και μόνο, οι νότες είναι 12.8)