Ανασκοπήσεις και εορταστική αρθρογραφία 2014

ποτε θα δουμε τις υπογειες κυκλοφοριες;

Πριν τα μέσα Γενάρη. Σκάβουμε τώρα.

καλησπέρα. δεν ξέρω αν κρατάνε την ανάσα τους ή αν πραγματικά την περιμένουν, αλλά η αναγνωσιμότητα της (παραδοσιακής) πλέον λίστα μας, δικαιολογεί (για εμάς τουλάχιστον) και την ύπαρξή της. επειδή όπως βλέπω απογοητεύτηκες από τη σύνοψη, ίσως σε καλύψουν οι αναλυτικές μας λίστες που θα ακολουθήσουν - παρότι και η συγκεντρωτική μας λίστα κυμαίνεται γενικώς όπου κυμαίνονται και οι περισσότερες ανά τον κόσμο - η χρονιά είχε πολύ και καλό κινηματογράφο αλλά σίγουρα κάποια πράγματα ξεχώρισαν. ο τίτλος είναι σαφής, καθώς το κείμενο είναι ενυπόγραφο - είναι απλά η γνώμη μας και δεν νομίζω ότι κάποιος σοκαρίστηκε καθώς μπαίνει στην κατηγορία αρθρογραφία, άρα ειναι οι καλύτερες ταινίες κατά την ομάδα του rocking. ελπίζω να σε κάλυψα 8)

ποιο λετε τραγουδι της χρονιας στο woovenhand;

To έχω ξαναπεί και εγώ (με άλλη αφορμή) ότι είναι πολύ φτωχό το εγχείρημα “κινηματογράφος” στο site. Τρανταχτές απουσίες και μία λίστα στην οποία απουσιάζει κάθε προσπάθεια εκτός Hollywood και ανεξάρτητου Αμερικάνικου κινηματογράφου. Παρόλο που ταινίες σαν το Ida ή το Kreuzweg (δεν θα κάνω άλλο name dropping) βρίσκονται σε πολλές από τις λίστες ανά τον κόσμο που αναφέρει ο montecristo.

Οι επιλογές προφανώς και είναι δικές σας επιλογές και αντικατοπτρίζουν τα καλύτερα σύμφωνα με εσάς αλλά όπως καλύπτετε το μουσικό κομμάτι με ποικιλία γούστων και συντακτών καλό θα ήταν να πράξετε το ίδιο και για τον κινηματογράφο.

Επίσης δεν μετριούνται όλα με clicks & impressions για να τα πούμε επιτυχημένα.

Ε όχι και ποιό, ένα χρόνο το φωνάζω.

Any ground will do to bury one the earth does not anticipate…

να φωναζεις περισσοτερο!

αλλα ετσι κι αλλιως αλλο ειναι το τραγουδι της χρονιας.

όπερ έδει δείξαι~!