Ανατρεπτικά φινάλε

Ναι…βεβαια το spider …πολύ τρελο twist…:wink:

Εμενα παλι παιδες το ειχε ο φαδερ απο μια εφημεριδα και μου λεει ελα να δουμε κατι που θα σ’ αρεσει. Αρχικα μου φανηκε καπως μονοτονο (δεν ειχε και μουσικη και δεν μιλουσε και συνεχεια ο τυπος) αλλα τα 10 τελευταια λεπτα μ’ εκαναν να μετανιωσω. Και οκ οπως κι εσεις (παρα)εμεινα μαλακας.

Και ο χρησμός της πεταλούδας (mothman prophecies) εχει επίσης ανατρεπτικό φιναλε…

Οντως. Ενω ηταν λογικο να κανει αυτο που εκανε δεν το ειχες προβλεψει.

Και το φαινόμενο της πεταλούδας.

Η Λάμψη! Στην τελική φωτογραφία…

αυτο εδω πως το εξηγειτε??

τα λογια του σερβιτορου εξηγουν πολλα “you’ve always been the caretaker” πιστευω οτι ο Τορενς ειναι μετεμψυχωση.τουλαχιστον ετσι ειναι στην ταινια.ο Στανλευ Κιουμπρικ ηθελε τους πρωταγωνιστες να επιστρεφουν σαν φαντασματα στο τελος αλλα ο Στηβεν Κινγκ διαφωνησε

Και ακριβώς γι αυτό έβλεπε παραισθήσεις (το μπάρμαν π.χ.), επειδή τα είχε ξαναδεί, και ΗΤΑΝ στο πάρτυ παλιά, γι αυτό τον είχε η τελική φωτογραφία. Αλλά έτσι ποιον σκότωσε ο σερβιτόρος?

ε την οικογενεια του ειχε σκοτωσει,χαχαχα οπως λεει "and I ccccooorrrrrected her"παντως ενα που διαβασα στο ιμδβ και οπως λεει εκει πρεπει να το προσεξεις τρομερα κατα την διαρκεια της ταινιας
μιλαει ο Τορενς με την γυναικα του και λεει “φαινονται ολα τοσο οικεια εδω” κατι τετοιο

Mετά όταν τον ρώτησε Ο Τζακ αν τους σκότωσε είπε "όχι, εσύ τους σκότωσες.:-k

δεν θυμαμαι κατι τετοιο, ο σερβιτορος το λεει ξεκαθαρα νομιζω οτι τους σκοτωσε

Ιδεα μου θαταν τότε…:stuck_out_tongue:

χαχα,ηταν ηταν.το παρατραβηξαμε με την Λαμψη και τα spoilers

Οντως.

Στους αλλους αναφερθηκαμε; Γενικα ειχε ανατρεπτικα στοιχεια και σαν καταληξη ηταν ανατρεπτικο. Αρκετα ατμοσφαιρικο. Θυμαμαι ειχα φαει κατι σοκ (το χα δει 3η-4η δημοτικου. Ειχα συγκλονιστει :Ρ)…

Το ανέφερα εγώ. ΤΑΙΝΙΑΡΑ!

Ki o Ήρωας είχε τρελή ανατροπή…

γαματη ταινια το the others

αλλα ειχε την ατυχια να χει προηγηθει το sixth sense

δεν ειχα δει το the others και μου ομολογησαν το τελος για σπασιμο
οποτε δεν το βλεπω τωρα
πρεπει να ταν και γαμω

ολα αυτα που ειπατε και το “η γυναικα του αστροναύτη”