Νέες κυκλοφορίες 2015

Μιας και άκουσα την πρώτη του 2015 και thread δεν υπάρχει είπα να το ανοίξω εγώ.

Marilyn Manson λοιπόν και The Pale Emperor

Τον είχα παρατήσει εδώ και καιρό. Από τα 3 τελευταία δεν άκουσα σχεδόν τίποτα. Άκουσα τυχαία από το νέο το Deep Six και μου τράβηξε λίγο την προσοχή. Δεν είναι και τόσο ενδεικτικό βέβαια του άλμπουμ. Το οποίο το έχω ακούσει 2 φορές και μου άρεσε πολύ. Σε πιο χαλαρούς ρυθμούς από αυτούς που εγώ τον είχα συνηθίσει.

Δεν ξέρω πόσοι φαν του υπάρχουν εδώ μέσα. Προσωπικά υπάρχουν τουλάχιστον 2 άλμπουμ του που τα λατρεύω (Antichrist, Hollywood). Τούτο εδώ μόλις το έχωσα για τρίτη φορά και έχω κολλήσει άσχημα. Τόσο που αναρωτιέμαι αν πρέπει να αρχίσω να ακούω και τα προηγούμενα που είχα αφήσει να μου ξεφύγουν.

Φέτος περιμένουμε
[B]Father John Misty[/B] - I Love You, Honeybear (έχει βγει και κομμάτι)
[B]Death Grips[/B] ? The Powers That B
[B]Laura Marling[/B] ? Short Movie
[B]Steven Wilson[/B] - Hand. Cannot. Erase.
[B]Modest Mouse[/B] - Strangers to Ourselves
[B]Murder By Death[/B] - Big Dark Love
[B]Muse[/B]
[B]Radiohead[/B]?
[B]Adele[/B]?
[B]The Dead Weather[/B]? (έχουν βγει δυο τραγούδια)

Εγώ περιμένω τα εξής φέτος:

Vektor, concept βασισμένο στο ομώνυμο κομμάτι του Outer Isolation, Ιούλιο μεριά.
Trallery (από τα αγαπημένα του 2013)
Nekromantheon (? - μάλλον)
Toxik - In Humanity (σίγουρα)
Dark Angel
κάτι ακούγεται για DRI (!)
Nuclear Assault ενδεχομένως
Coroner (!!!)
Testament
Slayer (…)

Ενώ για 2015, να πω για το Dancing with the Past του Kenn Nardi (Anacrusis ουσιαστικά), το οποίο μεν κατέχω κανονικά σε CD από τα τέλη Νοεμβρίου (μαζί με καμιά διακοσάρα άλλους που το πήρανε κατευθείαν από τον Kenn), είναι διαθέσιμο στο bandcamp προς ακρόαση αλλά η κανονική του διανομή ξεκινάει σε λίγες μέρες, άρα είναι 2015 officially. Αν και είναι δίσκος που μπορεί να μπει και φέτος σε λίστες. ΜΕΓΑΛΗ ΔΙΣΚΑΡΑ.

απο το The Golden Age of Grotesque ειχε να βγαλει πολυ καλο αλμπουμ οπωσ αυτο πιστευω εχει πολλα καλα κομματια και μερικα απλως τελεια!

[I]βγήκαν[/I] τα νέα άλμπουμ των Archive και Belle & Sebastian

και Beardfish - +4626- Comfortzone

Μην ξεχνάμε και τους θεούς Murder By Death ε.

Και έχουμε και νέο If These Trees Could Talk όπου να 'ναι.

Το Archive άκουσα μέχρι στιγμής από φετινά, μια στα πεταχτά και με άρεσε.

Βασικά φέτος περιμένουμε Minsk.
A,και Yndi Halda πιθανότατα.

ναι το ανεφερα το murder by death

Απο Archive στα δυο προηγουμενα δεν ειχα καθολου προσδοκιες και μου αρεσαν πολυ. Το φετινο meh μεχρι τωρα. Τρια κομματια ηταν γνωστα εδω και μηνες.

ενω περιμενουμε και Diablo Swing Orchestra. Ενα ενα μου ερχονται.

Φέτος, περιμένω τα νέα Helloween, Kreator, Slayer, Dream Theater (η κλασσική πλέον διετία :p), Paradise Lost, αλλά κυρίως αυτά των Gojira, Vektor, Lamb Of God και Testament.

Ελπίζω επίσης σε νέο Bolt Thrower…

To archive το ακουσα μια φορά και μου φάνηκε τόσο κακό που δεν νομίζω να του δώσω καν δεύτερη ευκαιρία!!!

Και καλά θα κάνεις που δεν θα του δώσεις δεύτερη ευκαιρία.Σκέτη απογοήτευση…

Με το Beardfish έχουμε ήδη τον πρώτο μεγάλο δίσκο της χρονιάς ε.

για Archive συνεχιζω να επιμενω στο meh που είπα. Δεν είναι τόσο κακο αλλα πραγματικα καλυτερα να πανε αλλου οι ακροασεις. Το Riding In Squares είναι καλούτσικο εκει στο δεύτερο λεπτό.

μια χαρά είναι, αλλά ήδη 3ο τουλάχιστον στο prog μόνο… :stuck_out_tongue:

Καινουριο αλμπουμ Spiritualized μεσα στη χρονια σε παραγωγη Youth. Πιθανον, το νεο της χρονιας αν κυμανθει στα γνωστα στανταρ …μακαρι να τους βλεπαμε και λαηβ.

Νέο Raised fist με τίτλο From the North. Δεν μου έκατσε αρκετά καλά με την πρώτη, σαν να βράχνιασε ο τραγουδιστής τους κι άλλο, ανέμπνευστα περάσματα, παραγωγή στυλ St. Anger τολμώ να πω. Θα δώσω και μια 2η ευκαιρία, αλλά μάλλον δεν… τα παλικάρια.

Το περιμενα πως και πως, ακουσα 3-4 φορες το πρωτο κομματι που βγηκε youtube και ξενενερωσα τη ζωη μου. Η φωνη δεν τη παλευει καστανο δυστυχως, και η μουσικη ενα τετριμμενο πραμα… Θα ακουσω και τον υπολοιπο δισκο καποια στιγμη αλλα θελω να βρω κουραγια πρωτα…

Δεν αναφέραμε και το Rishloo ε, που βρίσκεται εκεί έξω εδώ και κάποιες μέρες.

http://forceandfire.bandcamp.com/album/disintegration-process

α ρε ryan φωνάρα!!!