Αθλητική επικαιρότητα

xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0xa0xa0xa00ax0ax0ax0ax0xa00ax0xa0ax0ax0xa0xa0ax0

[B]«Βαυαρός» ο Νόιερ![/B]

Ποδοσφαιριστής της Μπάγερν Μονάχου θα είναι για τα επόμενα πέντε ?τουλάχιστον- χρόνια ο Μάνουελ Νόιερ!

Οι Βαυαροί ανακοίνωσαν και επίσημα τη συμφωνία με τη Σάλκε (χωρίς να δώσουν στη δημοσιότητα νούμερα?), με τον βασικό τερματοφύλακα της εθνικής ομάδας της Γερμανίας να υπογράφει συμβόλαιο συνεργασίας μέχρι το 2016!

Ο Νόιερ βρισκόταν και στο στόχαστρο της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά προτίμησε την ομάδα του Μονάχου, αφού δεν ήθελε να αφήσει την πατρίδα του.

όποτε η μαν πάει για τον τερματζη της ατλετικο?

Αναμενομενο οτι θα πηγαινε στην μπαγερν ακουγοτανε αρκετο καιρο πριν υπογραψει:)

[B]Αναλαμβάνει τη Ρόμα ο Λουίς Ενρίκε![/B]

Μόνοι οι υπογραφές απομένουν για να αναλάβει ο Λουίς Ενρίκε την τεχνική ηγεσία της Ρόμα, σύμφωνα με την «Gazzetta dello Sport». Ο παλαίμαχος Ισπανός μεσοεπιθετικός, που εργαζόταν μέχρι πρότινος στη δεύτερη ομάδα της Μπαρτσελόνα, έχει στα χέρια του μία άκρως δελεαστική πρόταση για 2+1 χρόνια από τους «τζιαλορόσι» που τον θεωρούν ιδανικό να διαδεχτεί τον Βιντσέντζο Μοντέλα μετά την απογοητευτική φετινή σεζόν.

Ο μάνατζερ του Λουίς Ενρίκε συναντήθηκε χθες με τον αθλητικό διευθυντή της Ρόμα, Βάλτερ Σαμπατίνι, και πλέον αναμένονται οι ανακοινώσεις.

οχι ρομα ρε ΘΕΕ

Κι αλλος καλος παικτης παει στη μαλαγα
Κι αλλος καλος παικτης φευγει απο το αμβουργο
ο λογος για τον Van Nistelroy

1 εκ λιρες λεει ρε μαλακα.

[B]Γρονθοκόπησαν τον Μέσι![/B]

Ο Λιονέλ Μέσι που βρίσκεται στην πατρίδα του μετά την ολοκλήρωση των υποχρεώσεων του με την Μπαρτσελόνα, δέχθηκε επίθεση από άγνωστο, που σύμφωνα με τους αυτόπτες μάρτυρες είναι γνωστός οπαδός της Ροζάριο.

Τα οπαδικά του αισθήματα έφεραν τον Λιονέλ Μέσι σε μια πολύ δύσκολη κατάσταση, σε ένα περιστατικό που σίγουρα εξοργίζει τον φίλαθλο κόσμο. Ο πολυτιμότερος παίκτης του τελικού του Τσάμπιονς Λιγκ αφού απόλαυσε ένα γεύμα με δυο φίλους του σε μπαρ του Ροζάριο και καθώς έβγαζε φωτογραφίες και υπέγραφε αυτόγραφα για τους θαυμαστές του, δέχθηκε επίθεση από έναν άγνωστο άνδρα ο οποίος τον γρονθοκόπησε στο πρόσωπο και έφυγε.
Ο Μέσι, ο οποίος δεν είχε άλλη συνοδεία εκτός από τους φίλους, τα έχασε και δεν αντέδρασε στην επίθεση που δέχθηκε, ενώ οι άνθρωποι που βρίσκονταν στο μπαρ τον περιποιήθηκαν και διαπίστωσαν ότι δεν έχει σοβαρά τραύματα.
Ο Μέσι αποχώρησε από το μπαρ, αγκαλιάζοντας πρώτα κάποια παιδάκια που ήταν μπροστά στο περιστατικό και έκλαιγαν. Κάποιοι από τους μάρτυρες υποστήριξαν ότι ο άνθρωπος που επιτέθηκε στον Σούπερ Σταρ της Μπαρτσελόνα, είναι γνωστός οπαδός της Ροζάριο Σεντράλ και δεν αποκλείεται η επίθεση να έγινε γιατί ο Λέο Μέσι είναι οπαδός της Νιούελς Ολντ Μπόις.
Ο Μέσι μιλώντας στην Ole προσπάθησε να μειώσει την σημασία του περιστατικού: «Δεν αισθάνθηκα τίποτα, ούτε αντέδρασα, μετά έμαθα ότι μεγαλοποιήθηκε στα μέσα το περιστατικό. Δεν συνέβη τίποτα σπουδαίο».

σχόλιο του κολλητού μου που δεν “πάει” μια μεσι και μπαρτσα… [B]ε μα ναι ρε μαλάκα…μας αηδίασε.!![/B] :lol:

εγώ ήμουν στο σπίτι όλη μέρα πάντως…

χαχαχα…και σε σκέφτηκα…:lol:

Καλα ρε πως του πηγε η καρδια να βαρεσει μιση μεριδα ανθρωπο;;;

:stuck_out_tongue:

[B]Στημένο το Νιγηρία - Αργεντινή 4-1;[/B]

Ερευνα της FIFA για το πρόσφατο φιλικό παιχνίδι, Νιγηρία - Αργεντινή 4-1 και υποψίες ότι ήταν στημένο! Οπως αναφέρει η Daily Telegraph, ο συγκεκριμένος αγώνας ερευνάται από την παγκόσμια Ομοσπονδία, καθώς παίχθηκαν υπέρογκα ποσά στο ότι από το 86ο λεπτό και μέχρι το τέλος θα επιτευχθεί κι άλλο γκολ.

Μέχρι εκείνο το σημείο, η Νιγηρία κέρδιζε 4-0 και [B]η Αργεντινή σκόραρε στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων, ενώ ο διαιτητής Τσαϊμπόι είχε δείξει 5 λεπτά καθυστέρηση![/B]

Το γκολ των αργεντίνων προήλθε από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάουρο Μποσέλι, που [B]εφηύρε ο διαιτητής της αναμέτρησης. Η μπάλα χτύπησε στο πόδι ενός νιγηριανού αμυντικού και ο ρέφερι υπέδειξε την εσχάτη των ποινών[/B], προς έκπληξη των αφρικανών

http://www.athleticlarissa.gr/viewarticle/1775/true/

Κλείσιμο της Fifa για 15 ημέρες, μέχρι να αποφασίσουν τι ποδόσφαιρο θέλουν:p :slight_smile: :!:

:lol: :lol: :lol:

αχαχαααχα…ε τον stef τι πέταξε.:smiley:

:lol::lol::lol::lol:

Ωραιος ο stef:lol::lol::lol:

:lol::lol: :lol::lol: :lol::lol:

Άντε με τους αλήτες. Μπέο θέλετε ρεεεεε…

[B]«Στημένο το ΠΑΣ-Καστοριά»![/B]

Ο κ. Κούγιας μίλησε στο ραδιοφωνικό σταθμό «FM 100» της Θεσσαλονίκης και υποστήριξε: «Ήταν προφανές ότι στήθηκε. Όταν τελείωσε ο αγώνας, [SIZE=“4”][B][U]πήγα με ένα σίδερο και άνοιξα το κεφάλι του Σιντιμπέ![/U][/B][/SIZE] Ουδέποτε τόλμησε να με μηνύσει, ενώ ο Χατζάρας που παράκουσε τις εντολές μου να μην τον χρησιμοποιήσει, παραιτήθηκε. Κάποιοι παίκτες των Ιωαννίνων ήταν όλη μέρα στο κομπιούτερ και έπαιζαν στοίχημα»!

Στη συνέχεια αναφέρθηκε σε απειλές κατά της ζωής του.

«Το πρόσωπο που απειλεί τον κύριο Πιλάβιο, απειλεί και μένα. Μίλησα με τον πρόεδρο της ΕΠΟ και μου το επιβεβαίωσε. Το έχω ήδη καταθέσει στον εισαγγελέα. Τις τελευταίες μέρες δέχομαι ανώνυμα απειλητικά τηλεφωνήματα και περνούν μοτοσυκλέτες κάτω από το γραφείο μου, με στόχο τον εκφοβισμό μου.Το ίδιο κύκλωμα απειλεί και τον νομικό σύμβουλο της ΕΠΟ, τον κ.Κουρίδη. Είναι απάνθρωπο να φοβάμαι για τη ζωή μου και αυτό να αφορά το ποδόσφαιρο που αγαπώ τόσο. Η αστυνομία έχει φροντίσει να με προστατεύει»

:lol2:

και μετα ηρθε ενα ρακουν