Αθλητική επικαιρότητα

Ομάδα… δορυφόρο του Ολυμπιακού χαρακτηρίζει τον Ολυμπιακό Βόλου ισπανικό ΜΜΕ, ενώ τονίζεται ότι ο Εντουάρντο Μαθία έκανε πρόταση για λογαριασμό των Θεσσαλών στον προπονητή της δεύτερης ομάδας της Βαλένθια!

http://www.sport-fm.gr/article/480093

Μάαα’στα. Ο τιμιότερος και εντιμότερος όλων έρχεται. Είναι να γελάει κανείς, που λέει και ο αρχιμασόνος…

Players of the Iranian women?s national soccer team react after withdrawing from their qualifying match against Jordan for the 2012 London Olympic Games in Amman June 3. The Iranian team were banned from the match on Friday in the second round of qualifiers in protest against guidelines on their veil. The FIFA woman?s association requires that any covering used does not cover the neck and ears. In Iran all women are required to cover their hair in public to conform to the Islamic dress code. (Photo: Ali Jarekji / Reuters)

[B]Τέσσερις οι νεκροί στο Καμερούν[/B]

Τραγικός είναι ο απολογισμός των επεισοδίων οπαδών και αστυνομίας μετά το ισόπαλο 0-0 του Καμερούν με τη Σενεγάλη για τα προκριματικά του Κόπα Άφρικα. Σύμφωνα με την ανεπίσημη ενημέρωση από τις αρχές της χώρας, τέσσερις άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους και αρκετοί ακόμη τραυματίστηκαν στις άγριες συμπλοκές.

Η αστυνομία χρησιμοποίηση νερό από αντλίες για να διασπάσει τον πυρήνα των εξαγριωμένων οπαδών που είχαν περικυκλώσει το πούλμαν της αποστολής του Καμερούν και δεν του επέτρεπαν να αποχωρήσει από το γήπεδο για περίπου μία ώρα μετά το τέλος του αγώνα.

Τα «λιοντάρια», που είχαν χαμένο πέναλτι με τον Σαμουέλ Ετό, μετά το αποτέλεσμα αυτό είδαν τις ελπίδες τους για πρόκριση στο Κύπελλο Εθνών της Μαύρης Ηπείρου να μειώνονται.

Νεα εμφανιση για Ρεαλ:http://www.gazzetta.gr/article/item/200437-e-nea-phanela-tes-vasilissas

*δεν ξετρελάθηκα κιολας…

κρίμσον,χωρίς κανένα ψήγμα ειρωνίας ή επίκρισης,γιατί σ’αρέσει η λάτσιο? :roll:

Παντως φιλε κριμσον ειναι καλη μεταγραφη για την Λατσιο.Ο Κλοζε ειναι επιθετικος με προσωπικοτητα και πιστευω θα την βοηθησει αρκετα!!!

γιατι το ποδόσφαιρο που είδα για μια μεγάλη περίοδο, μετά από εκείνο το βράδυ που έτυχε να δω αγώνα(πρώτο ματς εβερ) κυπέλλου γιουβε-λατσιο, με έχει κάνει μεγάλο οπαδός της…

δημιουργικό ποδόσφαιρο, εντυπωσιακό, με παίχτες που όλοι μα όλοι πήγαν στις λεγόμενες μεγάλες ομαδες που στηριχθήκαν σε αυτούς…
ακόμη και φέτος έπαιξε καλή μπάλα, αλλά την μια η απειρία μερικών ποδοσφαιριστών και από την άλλη το περίφημο σύστημα στη ιταλια(που άλλες φορές υπήρξε και βοήθεια, για να τα λέμε όλα) δεν μας άφησε να πάμε στην τέταρτη θέση…παρόλα αυτά έπαιζε μπάλα…

αν το λες για τις ιδεολογίες των οπαδών το μόνο που έχω να σου πω είναι οτι είμαστε ελληνες οπαδοί…σιγά το επίπεδο μας και τις ιδεολογίες μας…
οπαδοί που κάνουν αυτό ας πούμε

δεν υπάρχει νοημα να το λέμε εμείς αυτό…άλλωστε δεν νομιζω να βλέπουμε μπάλα/υποστηρίζουμε μια ομάδα εμείς που δεν είμαστε απο εκει για τις ιδεολογίες

βλέπεις αυτό ας πούμε και δεν νομιζω να σε νοιάζει τι λένε μερικά ζώα…

[B]
KEN [/B]δεν τον αμφισβητώ…κοντεύει τα 500 ματς ο άνθρωπος…απλά δεν κολλάει με τον τρόπο που παίζει τώρα η λατσιο…ίσως έχουν άλλα σχέδια για του χρόνου…εγινε και η μαλακία με το τσου λου…

Ένα Άλφα δίκιο το έχεις.Αλλά μιλάμε για πέρα από καφρίλες.

Πχ και η ομάδα μου,η Λίβερπουλ έχει συνδέσει το όνομά της με καφρίλες.Και δεν έγινα Λίβερπουλ για τους οπαδούς,εντάξει.

Αλλά άλλο αυτό και άλλο η ιδεολογία νομίζω.

Για μένα μια ομάδα είναι ΚΑΙ οι οπαδοί της.

Και εγώ προσωπικά την συγκεκριμένη ομάδα δεν θα την υποστήριζα ποτέ.Απεχθάνομαι πολύ πιο πολύ άλλες ιταλικές,γιουβε και μίλαν πχ,αλλά θα γίνόμουν πιο εύκολα οπαδός τους.

SS Lazio,με αυτό το σήμα αυτή την ιστορία και τους οπαδούς που λέγεται ότι έχει το φαν κλαμπ της,δύσκολα θα υποστήριζα,ακόμα και με αυτές τις ενδεκάδες και την ποδοσφαιρική της ιστορία.

Δεν σου λέω να αλλάξεις πχ,γενικά δεν σου λέω κάτι,παρά μόνο ότι μου φάνηκε περίεργο ότι την υποστηρίζεις εσύ συγκεκριμένα,σαν crimson_Idol βρε παιδί μου. :slight_smile:

οκ πάτερα(στο “παιδί μου” πάει αυτό) :smiley:

κοίτα…απο την στιγμή που το πιο πιθανό είναι να μην την δω απο κοντά, και από την στιγμή που είναι ποδόσφαιρο και οχι κατι άλλο που να έχει άμεσες προεκτάσεις δεν εχω πρόβλημα…δεν πρόκειται κάνεις οπαδός της να με πείσει για κάποια μεγάλη ιδέα τους , ούτε για το οτι αυτά πιστεύουν δεν είναι κάτι παραπάνω απο ενα μάτσο μπούρδες.

τελος παντων…οτι και να λεμε το οτι μου έχει χαρίσει καποιες μεγάλες στιγμές αυτή η ομάδα, το έχει κάνει, και δεν μπορώ να το ξεχάσω…

*κορυφαία στιγμή οταν ήθελε λιγα λεπτά να πάρει το πρωτάθλημα και κάηκε η τηλεόραση της κοπέλας μου και κόντευα να πάθω εγκεφαλικό…!!

@comealot

Εγω ή ακομα περισσοτερο ο Νight*Sky σου δινουμε την εντυπωση οτι θα υποστηριζαμε τη Lazio;;;

Διαβασε ΚΑΙ αυτα τα 2 ποστ και θα καταλαβεις.

και εγω υποστηριζω αμβουργο χωρις να εχω δει καμια τρελη μπαλα

Ενώ από οπαδούς σκίζει.

και για να μην ξεχνιόμαστε.

[SPOILER][/SPOILER]

http://www.ethnos.gr/ethnosport/article.asp?catid=8335&subid=2&pubid=128680914

Τυπικός βλάκας αστοιχείωτος Αμερικάνος.
Κάτω τα χέρια από την Βιλάρα των Sabbath.

Γαμαει το σημα ρε ! 8)

[COLOR=“RoyalBlue”][B]NESTA - VERON - CRESPO[/B][/COLOR] οι 3 αγαπημενοι μου ποδοσφαιριστες εβερ ! :bow:

αυτο σου λεω ρε ανθρωπε οτι χωρις να με νοιαζει τι λενε οι οπαδοι και χωρις να εχω δει ποτε την τελεια μπαλα , υποστηριζω αμβουργο

και πως μπορει καποιος να μην υποστηριζει αμβουργο οταν εχει τον δευτερο καλυτερο επιθετικο στον κοσμο μετα τον RVP

Έχετε ένα μεγάλο δίκιο,ότι το έχετε το έχετε.

Απλά όταν λέει κάποιος ‘είμαι χ’ αντί να λέει ‘συμπαθώ πολύ την χ’,εγώ προσωπικά το εκλαμβάνω σοβαρά.Ότι έχει κάτσει,τα χει βάλει κάτω ρε παιδί μου,βλέπει λίγο πολύ τι τον έκανε να συμπαθήσει-αγαπήσει έναν σύλλογο.Εκτός κι αν είναι ειδική περίπτωση ‘κληρονομιάς’ από συγγενή.

Γιατί κακά τα ψέμματα δεν είναι όπως στην ντόπια ομάδα,που θα γίνεις κάτι (σχεδόν θέλεις δεν θέλεις που λέει ο λόγος) εντελώς συναισθηματικά και αυτό ήταν.

Οπότε αν δεν μου άρεσε η ιστορία της ‘ομάδας μου’, μάλλον θα έβρισκα καμιά άλλη :stuck_out_tongue:

εδιτ:Πλάκα πλάκα,με το ίντερνετ τώρα πια κάτι μπορείς να πιάσεις από τον παλμό της ομάδας και της πόλης στην οποία βρίσκεται!
Κυρίως αν υποστηρίζεις ομάδα αγγλόφωνου πρωταθλήματος βέβαια :stuck_out_tongue:

Απλα ειναι σε τι βαθμο παιρνεις μια ομαδα του εξωτερικου σοβαρα.

Εγω δεν μπορω να το κανω, αφου δε θα γινει μια τετοια ομαδα ποτε η καθημερινοτητα μου και δε θα μπορεσω να γινω μερος της κουλτουρας του (οποιου) οπαδικου τους κινηματος.

Ετσι, μπορω να υποστηριζω ακομα και τη σιχαμενη Lazio. :wink:

Τωρα, αυτο με την επιλογη ισχυει περισσοτερο (ή θα 'πρεπε τουλαχιστον) με τη “ντοπια” ομαδα.

Προσωπικα, ας πουμε τον ΑΡΗ τον επελεξα …υπηρξα γαυρος στο δημοτικο, ειχα κανει ολη μου την ταξη γαυρους, αλλα κατεληξα Αρειανος που αρχισε να ασχολειται με τον ποδοσφαιρικο ΑΡΗ οταν επεφτε στη Β’.

Το “ηταν ο μπαμπας μου, ειμαι και γω” σε μια πιο “σοβαρη” επιλογη, οπως ειναι η ομαδα που υποστηριζεις κι οχι απλα συμπαθεις (ανεξαρτητως προελευσης της ομαδας) ειναι ηλιθιο.

ειδα πως τελειωσαν τα δυο τελευταια σετ Κουβα - Γαλλια στο volley και εμεινα με το στομα ανοιχτο
τα σετ εληξαν 25-23, 33-31 και βγαζαν κατι αμυνες ολα τα λεφτα

βιντεο δεν βρηκα