Αθλητική επικαιρότητα

[B]Έδινε εντολές και έπαιζε στοίχημα![/B]

Στοιχεία για δύο νέες υποθέσεις για ύποπτα παιχνίδια έχουν έρθει στα χέρια των ανθρώπων της Υπηρεσίας Ειδικών Ελέγχων μετά από έρευνες που γίνονται με τη συνδρομή του ΟΠΑΠ.

Όπως αποκαλύπτει σε σημερινό της δημοσίευμα η εφημερίδα «ΤΑ ΝΕΑ», η πρώτη υπόθεση αφορά παράγοντα ΠΑΕ της Βορείου Ελλάδος ο οποίος «καθόταν με το λάπτοπ στην εξέδρα και στοιχημάτιζε σε εταιρείες του εξωτερικού». Προηγουμένως όμως είχε επισκεφθεί τους παίκτες της ομάδας του στα αποδυτήρια, και τους είχε δώσει οδηγίες για το αποτέλεσμα που ήθελε.

Εις βάρος του έχουν καταθέσει δύο ή τρεις ποδοσφαιριστές, δίνοντας περισσότερα στοιχεία. Ο συγκεκριμένος πρόεδρος φέρεται να έχει λάβει κλήση από την Εισαγγελέα προκειμένου να καταθέσει για την υπόθεση. Το ερώτημα είναι εάν θα καταθέσει με την ιδιότητα του κατηγορούμενου.

Η άλλη υπόθεση αφορά άλλο πρόεδρο ?λέγεται πως είναι ομάδας της Σούπερ Λίγκας- ο οποίος έκανε πονταρίσματα στο στοίχημα τα οποία δεν μπορούν να δικαιολογηθούν με βάση τη φορολογική του δήλωση.

Ο εν λόγω παράγοντας φέρεται να στοιχημάτιζε ποσά από 6.000 ευρώ μέχρι και 9.000 ευρώ. Από τη φορολογική του δήλωση όμως δεν μπορεί να δικαιολογηθούν τα πονταρίσματα αυτά.

προχθές έλεγε ο μπεος οτι παίζει και 6 και 9 χιλιάρικα…!!! χαχαχα…πόσο ταιριάζει…:stuck_out_tongue:

[SIZE=“4”][B]Ναι του Αστέρα στην Αταλάντα για Φορτούνη![/B][/SIZE]

[B]Αργά το βράδυ της Παρασκευής υπήρξε συνάντηση της διοίκησης του Αστέρα Τρίπολης με εκπροσώπους της Αταλάντα οι οποίοι ήρθαν στην Ελλάδα για να αποκτήσουν τον Κώστα Φορτούνη.
[/B]
[B]Οι Αρκάδες συμφώνησαν σε όλα όσα με τον ιταλικό σύλλογο [/B]και αυτό που απομένει πλέον είναι το ΝΑΙ του παίκτη, ο οποίος προς το παρόν φαίνεται να… κλωτσάει.

[B]Η Αταλάντα κατέθεσε μία εξαιρετική πρόταση -καμία σχέση με αυτή του Ολυμπιακού- προσφέροντας στον Αστέρα ένα ποσό μεγαλύτερο των 600.000 ευρώ συν ένα ποσοστό της τάξεως του 15% σε περίπτωση μεταπώλησης του ποδοσφαιριστή.
[/B]

[B]
Όπως ήταν φυσιολογικό οι άνθρωποι του Αστέρα απάντησαν θετικά σε αυτή την πρόταση και πλέον η “μπάλα” πέρασε στα πόδια του Φορτούνη και των εκπροσώπων του.[/B] Οι πρωταθλητές της Serie B είναι αποφασισμένοι να ντύσουν στα “νερατζούρι” τον Έλληνα μεσοεπιθετικό του Αστέρα Τρίπολης, κάτι που σημαίνει ότι θα καταβάλλουν κάθε προσπάθεια για να κάμψουν τις όποιες αντιρρήσεις υπάρχουν από την πλευρά του Τρικαλινού.

[B]Το συμβόλαιο που πρότεινε η Αταλάντα στον Κύπριο μάνατζερ[/B] του Φορτούνη είναι για τέσσερα χρόνια.

Υ.Γ. [B]Από το arcadia-sports έχουμε ξανατονίσει ότι η προοπτική του εξωτερικού είναι ιδανική για έναν παίκτη 18 ετών ο οποίος έχει ταλέντο αλλά χρειάζεται να βελτιώσει ακόμα πολλά στοιχεία στο παιχνίδι του. Το πρωτάθλημα της Ιταλίας είναι ιδανικό για να δουλέψει και να κάνει καριέρα ανάλογη με τα προσόντα του.

Το να πήγαινε στον Ολυμπιακό χαριστικά, να καθόταν μεταξύ πάγκου και κερκίδας και να να έμενε στάσιμος, θα του πρόσφερε μόνο πρόσκαιρη χαρά και ικανοποίηση. Για το λόγο αυτό, οι άνθρωποι που συμβουλεύουν τον Φορτούνη δεν θα έπρεπε καν να το σκέφτονται. Πρέπει να τον βάλουν στο πρώτο αεροπλάνο και να τον στείλουν στην Αταλάντα.[/B]

ακομα να του βαλετε κορδελα και να τον στειλετε με alitalia?? :lol:

http://www.gazzetta.gr/article/item/200977-trito-kalutero-gol-tou-sialma-vids

Να και κατι ευχαριστο για το ελληνικο ποδοσφαιρο.

http://www.novasports.gr/news.aspx?a_id=87107&Sport=1&Competition=1713&Season=84545&Country=82

^^
Άγνωστοι έκαψαν το αυτοκίνητο του πρώην διαιτητή Γιώργου Δαλούκα και [B]μάλιστα επιχείρησαν να βάλουν φωτιά και στο σπίτι του[/B], ενώ σύμφωνα με πληροφορίες ο Δαλούκας φιλοξενεί αυτές τις μέρες τον Κύρο Βασσάρα.

:?

θα πάει ο σισέ στην λάτσιο?
θα περάσει καλά…(όντας έγχρωμος)

τι σκατά επίθεση θα έχουμε?? κλοζε-σισε-ζαρατε?
3 τελείως διαφορετικοί παίχτες…

To θεμα ειναι πως θα συμπαθησουν τα φασιστακια εναν false Γερμανο (aka Πολωνος) κι ενα μαυρο. :lol:

ναι όντως…δεν το σκέφτηκα…! ο κλοζε είναι πολωνος.!! βλέπω να έχουμε πόλεμο σε κάθε ματς

double Post αλλά…

[B]Τον “ουρανό με τ’ άστρα” ζητάει ο Ρονάλντο για να γίνει “πολίτης”[/B]

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν αποκλείει το ενδεχόμενο να μετακομίσει στη Μάντσεστερ Σίτι σύμφωνα με δημοσίευμα της «Daily Mirror», αλλά οι απαιτήσεις του είναι πραγματικά εξωπραγματικές.

Ο Πορτογάλος άσος της Ρεάλ Μαδρίτης αποτελεί έναν από τους πόθους του σεϊχη Αλ Μανσούρ, ο οποίος θέλει να τον πείσει να επιστρέψει στο Μάντσεστερ. Ο Ρονάλντο μίλησε, σε φίλους που έχει στην αγγλική πόλη, για το θέμα και τους τόνισε πως άνθρωπος που εκπροσωπούσε τον ιδιοκτήτη των «πολιτών» επικοινώνησε μαζί του για μία διαπραγματευτική επαφή, κάτι που διαψεύδουν άνθρωποι του αγγλικού συλλόγου.

Aν αληθεύουν όσα γράφει στο ρεπορτάζ της η αγγλική εφημερίδα ο Ρονάλντο ζήτησε, ούτε λίγο, ούτε πολύ [SIZE=“4”][B]450.000 ευρώ την εβδομάδα,[/B][/SIZE] το Νο7 και το περιβραχιόνιου του αρχηγού. Δεν είναι όμως μόνο αυτά, αφού θέλει και εγγύηση ότι όσο καιρό παίζει στην ομάδα θα είναι ο πλέον ακριβοπληρωμένος της παίκτης.

Mία πηγή κοντά στον παίκτη δήλωσε για το θέμα: «Ο Κριστιάνο λέει ότι υπήρξε επαφή με ένα τρίτο άτομο. Είναι κολακευμένος και υποστηρίζει ότι θα του δώσουν ότι θέλει για να πάει στη Μάντσεστερ Σίτι. Θέλει 450.000 ευρώ την εβδομάδα γιατί η φορολογία στην Αγγλία είναι πιο υψηλή».

Mετά από μία εξαιρετικά χρονιά στην οποία σκόραρε 53 φορές ο Πορτογάλος άσος μπορεί να εξετάσει το ενδεχόμενη να αφήσει τη Ρεάλ, αν έρθει μία συμφέρουσα οικονομική πρόταση.

http://contra.gr/Soccer/England/Premiership/ManchesterCity/327947.html

23,5 εκατομμυρια για κάθε χρόνο δηλαδή

άσε μας ρε παλικάρι…

Ενταξει ειναι καλος παιχτης αλλα σαν πολυ δεν την εχει δει;;;Ποιος νομιζει οτι ειναι;;;Ημαρτον[-X

κριμα και πιστευα οτι μπορει να μεινει…
[B]
Πάει «Γαλατά» ο Μουσλέρα[/B]

Τη συμφωνία του με τη Γαλατασαράι έκανε γνωστή ο Φερνάντο Μουσλέρα. Ο Ουρουγουανός τερματοφύλακας τέθηκε προς πώληση από τη Λάτσιο ένα χρόνο πριν τη λήξη του συμβολαίου του και θα υπογράψει στην τουρκική ομάδα μέχρι το 2016 έναντι 2,5 εκατ. ευρώ το χρόνο.

«Είχα προτάσεις από την Ισπανία, αλλά επέλεξε τη Γαλατασαράι. Ήταν η ομάδα που επέμεινε περισσότερο για την απόκτησή μου», δήλωσε ο 25χρονος γκολκίπερ, τον οποίο διεκδικούσαν η Ατλέτικο Μαδρίτης και η Σεβίλλη.

Πολύ επιθετική μεταγραφικά, φέτος η Γαλατά:):!:

δεν ήξερα που να το βάλω , οπότε το χώνω εδώ

[B]Στο YouTube το Copa America![/B]

«Ζωντανά» θα μεταδοθούν από το YouTube και τα 26 ματς του Copa America, όπως ανακοινώθηκε από τη γνωστή ιστοσελίδα!

«Οι οπαδοί θα έχουν πρόσβαση και στα 26 ματς της διοργάνωσης (φάση των ομίλων, προημιτελικά, ημιτελικά και τον τελικό) μέσω live streaming με αποκλεισμό σχολιασμό από το YouTube», αναφέρεται σε blog post της ιστοσελίδας, η οποία θα μεταδώσει τα ματς της διοργάνωσης σε 50 χώρες στον κόσμο.

[B]«Καλύτερα Ουζμπεκιστάν παρά Ελλάδα»! [/B]

Στην Ελλάδα δεν θέλω να ξαναγυρίσω ποτέ. Δεν έχω καμία διάθεση να έρθω να παίξω ποδόσφαιρο. Είναι μια πραγματικότητα και θέλω να μην παραμυθιάζεται ο κόσμος που διαβάζει καθημερινά διάφορα. Δεν επιθυμώ να έρθω, πόσο μάλλον στην παρούσα φάση με την κατάσταση που επικρατεί. [B]Μέχρι το Ουζμπεκιστάν θα φτάσω να παίξω, αλλά στην Ελλάδα δεν θέλω να γυρίσω.[/B]
[B][U]
Αν ποτέ γυρίσω, θα υπάρχει μόνο ένας λόγος, και αυτός θα είναι η ΑΕΛ. Μόνο για την ΑΕΛ θα άξιζε να τον κόπο να έρθω να παίξω ποδόσφαιρο στην Ελλάδα. Είναι η πόλη μου και με την ομάδα είμαι δεμένος».[/U][/B] :smiley:

[B]Για τον Ολυμπιακό που συχνά πυκνά τον αναφέρουν στο ρεπορτάζ κάποιοι:[/B] «Δεν έχω καμία πρόταση από τον Ολυμπιακό. Δεν έχει υπάρξει ούτε καν επαφή. Αν ποτέ υπάρξει πρόταση, τότε θα σας πω ποιες είναι οι προθέσεις μου. Πολλές φορές έχει ακουστεί αυτό το ενδεχόμενο, αλλά έχει καταντήσει και κουραστική αυτή η ιστορία πια. Δεν πιστεύω ότι θα γίνει κάτι. Θέλω, αν γίνει κάτι με οποιαδήποτε ομάδα, να είναι κάτι σοβαρό. Διαφορετικά δεν θέλω να πω τίποτα».

[B]
Για την περίπτωση να φύγει από την Άιντραχτ και τις γερμανικές προτάσεις που ακούγεται ότι έχει:[/B] «Θα περιμένω μέχρι την 31η Αυγούστου που τελειώνουν οι μεταγραφές και τότε θα ξέρω τι πρόκειται να γίνει. Δεν ξέρω τίποτα για Βόλφσμπουργκ, την υπόθεση τη χειρίζεται ο μάνατζέρ μου και για να φύγω από τη Φρανκφούρτη πρέπει να είναι κάτι καλό. Δεν θέλω να πάω σε άλλη γερμανική ομάδα. Αν είναι να μείνω, θέλω να μείνω εδώ, που έχω ακόμη ένα χρόνο συμβόλαιο».

[B]Για το πώς βιώνει την αντιπάθεια των Γερμανών για το λαό μας που[/B]? πληρώνει τα σπασμένα των πολιτικών του: «Στη Γερμανία δεν έχουν και την καλύτερη γνώμη για μας. Το νιώθω κάθε μέρα εδώ αυτό. Πρέπει να γίνουμε Ευρωπαίοι, να αρχίσουμε να συνηθίζουμε την κατάσταση όπως διαμορφώνεται».

[B]
Για τους Έλληνες ποδοσφαιριστές και το γεμάτο ξένους ελληνικό ποδόσφαιρο:[/B] «Δεν γίνεται να παίζουν όλοι οι ξένοι και να καταστρέφονται ποδοσφαιρικά οι Έλληνες. Επικρατεί ξενομανία και δεν φαίνεται να υπάρχει φως στο τούνελ. Οι ξένοι ρίζωσαν και παίρνουν τα μεγάλα συμβόλαια. Αναγκάζονται οι Έλληνες να φεύγουν από την πατρίδα. Από τα αποτελέσματα δεν νομίζω να κάνουν τη διαφορά οι ξένοι. Δεν μπορώ να πω πως είναι το καλύτερο θέαμα αυτό που βλέπουμε. Δεν το λεώ για να γυρίσω εγώ. Σας είπα, δεν θέλω να γυρίσω. Το λέω όμως γιατί υπάρχουν πολλοί και καλοί Έλληνες παίκτες και χαραμίζονται».

Τέλος, ο Γκέκας παραδέχτηκε πως έπρεπε να είχε κάνει νωρίτερα το βήμα για το εξωτερικό: «Έπρεπε να φύγω νωρίτερα από την Ελλάδα. Έχασα σημαντικά χρόνια. Υπήρχε τότε η δυνατότητα και έκανα λάθος επιλογή, αλλά δεν γυρίζω πίσω. Από την άλλη μπορώ να πω ότι ηλικιακά ήμουν στην καλύτερη αγωνιστική στιγμή μου όταν έφυγα. Όταν ήρθα στη Γερμανία, όλοι έλεγαν ότι δεν υπάρχει καμία Μπόχουμ.

Απέδειξα ότι και εγώ υπήρχα και η Μπόχουμ. Ποτέ στη ζωή δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει. Θέλω να κλείσω την καριέρα μου στο εξωτερικό και εκεί εστιάζεται η προσοχή μου?»

η φάση ειναι οτι αυτό προτάθηκε στη λαρισα για τεχνικός διευθυντής μόλις τελειώσει το ποδόσφαιρο.!

Να πάει στο ουζμπεκιστάν ο άμπαλος ο πασόκος, να μάθει κοντρόλ και να κουρέψει και την χαίτη. Ουσταποδώ γραφόταν ότι θα μας τον φέρνανε στον Ολυμπιακό…

Ρε Γκεκα σαν πολυ δεν την ειδες και εσυ αγορι μου;;;[-X[-X[-X

[B]98 αλλαγές προπονητών σε μία σεζόν

Η σεζόν τελείωσε και η πραγματικότητα αναφέρει το εξής. Σε σύνολο 34 ομάδων σε Superleague και Football League έγιναν 98 (!) αλλαγές στους πάγκους. Διαβάστε όλες τις… μετακινήσεις και βγάλτε τα συμπεράσματα σας.
[/B]

Όπως έχετε προσέξει οι περισσότεροι, στο μαγικό κόσμο του ελληνικού ποδοσφαίρου έχουμε ένα απίστευτο φαινόμενο. Οι διοικούντες των ομάδων αλλάζουν τους προπονητές 3-4 φορές το χρόνο

Αυτό βέβαια δεν είναι το πιο περίεργο της όλης υπόθεσης, καθώς αυτό που γίνεται ουσιαστικά είναι να παίρνει η μία ομάδα τον προπονητή της άλλης.

Για να καταλάβετε καλύτερα υπάρχουν προπονητές που δούλεψαν σε 4 και 5 ομάδες της ίδιας κατηγορίας, ενώ άλλοι δούλεψαν στην ίδια ομάδα δυο φορές μέσα σε μία σεζόν! Τρομερά πράγματα…

Εντύπωση προκαλεί επίσης το γεγονός πως στην πρώτη και στη δεύτερη κατηγορία μόνο τέσσερις ομάδες (δυο και δυο) κράτησαν τον ίδιο προπονητή, ενώ είχαμε και ρεκόρ με πέντε (!) αλλαγές τεχνικών στον πάγκο.

Ας τα δούμε πιο αναλυτικά ανά ομάδα, όπως αυτές είναι στον πίνακα της Superleague και της Football league.