Αθλητική επικαιρότητα

…να παίκτης με προσωπικότητα:lol::lol::lol: :slight_smile: :!:

Τι κόραξ Θεέ μου!! Απόλυτος βεβαιότης! Τεραστία αυτοπεποίθησις!!
Και παράστημα!!

…τον μπέρδεψε το θεατρικό πέσιμο…άμα ο παίκτης έχει προσωπικότητα:roll: :slight_smile: :!:

“Αθλητική επικαιρότητα”

Μπέος: «Μαρινάκης-Σπανός πλήρωσαν για την εγγύηση»

Ο Αχιλλέας Μπέος αποκάλυψε ότι μέρος της εγγύησης των 300.000 ευρώ για να αποφυλακιστεί πλήρωσαν ο Βαγγέλης Μαρινάκης και ο Γιώργος Σπανός.

ο άνθρωπος παίζει τρελό σκάκι. του βγάζω το καπέλο

Με μαύρα γράμματα θα γραφτεί στην ιστορία της Πάρμα η 19η Μαρτίου 2015, καθώς όπως ανακοινώθηκε από ιταλικό δικαστήριο, η ομάδα επίσημα? βάρεσε κανόνι.

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/adokso-kai-thlibero-telos-gia-parma/3078198
Συμπαθης ομάδα. Θυμαμαι αμυδρα τον εαυτό μου να παρακολουθεί πιτσιρικάς τον τελικό του 99 με Κρεσπο, Βερον κτλ

…κρίμα…τέτοια δυστηχώς φέρνει η κρίση:):!:

Το "και με τον πρόεδρό της, Τζιαμπιέτρο Μανέντι να έχει ήδη συλληφθεί για ξέπλυμα χρήματος"
ονομάζεται κρίση;

:cry::cry::cry:

…κρίση ηθικής:):!:

ενα ωραίο άρθρο για την πορεία της λατσιο φέτος που δεν εχω καταφέρει να δω, μια που το εχω παρατήσει το “άθλημα”. (μην ανοίξει κανείς κουβέντα για ακροδεξιούς και τα λοιπά)

Ρε γαμώ τη sieg heiLazio τους λέμε :!:

τουλάχιστον δεν άνοιξες κουβέντα

Μη με προκαλείς

Δεν εχει αδικο βεβαια. Να βυθιστει στα ταρταρα η λατσιο και καθε λατσιο.

Καλα. ας βγάλουμε 2ο κόμμα επόμενες εκλογές την χρυσή αυγή, και ελα να μιλήσουμε για μια ιταλική ομάδα μετα

καταλαβαινω το σκεπτικο σου αλλα δε βλεπω το κακο να αναφερθει και κατι παραπανω για τη λατσιο απο το τι μπαλα παιζει στο γηπεδο

Thy will de done Crimson :smiley:

Btw χρόνια πολλά για χτες ρε!

ευχαριστώ τον απο πάνω. :smiley:

ρε και σύ We Rock. η προτροπή μου στο αρχικό ποστ είναι της λογικής οτι θα φτάσουμε πάλι στο ίδιο σημείο και δεν έχει κανένα νόημα να το κάνουμε.

όπως έχω ξαναγράψει, η αγάπη/συμπάθεια/whatever ενός ελληνα για μια ομάδα του εξωτερικού , δεν μπορεί να να μπλέξει με την κουβέντα του “μα έχει μια σκληροπυρηνική ομάδα στο πέταλο που αυτό και εκείνο και το άλλο…” . η άμεση επαφή και τριβή -που δεν υπάρχει στην προκείμενη- κάνει διαφορετική την κάθε περίπτωση και λογική.

δεν πρόκειται να ξεχάσω την βραδιά που είδα κύπελο ιταλιας απο “χιονισμένη” συχνότητα της ραι με γιουβεντους και ένας ξανθομπαμπουρας ΕΚΑΝΕ ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ ολόκληρη “κυρία”.

και απο τότε κόλλησα και είδα και άλλους. ειδα μποκσιτς(Θ-Ε-Ο-Σ) μαντσινι σιμεονε στανκοβιτς αλμειδα(ΤΣΟΓΛΑΝΟΣ!) λιβερανι(ενα από τα ελάχιστα γκολ στην καριέρα του ενάντια στην γιουβεντους, είναι αυτό που πρέπει να έχω πανηγυρίσει περισσότερο στην ζωή μου) βερον μαουρι, ακομη και τον καστρομαν.

είδα ΜΠΑΛΑΡΑ την εποχή που άμυνα πήγαινε σύννεφο και η σκοπιμότητα ήταν πραγματικά ορόσημο(οκ. οχι όπως προηγούμενες δεκαετίες, αλλά και πάλι) των ομάδων και τρόπος ζωής.
είδα πίσω, και έτριβα τα ματάκια μου με νεστα-σταμ-κοουτο μιχαιλοβιτς-οντο(“αγρότης” το παλικάρι) πανκαρο(μορφή) φαβαλι(400 συμμετοχές μόνο…) κολαροφ.

είδα παίχτες να γιγαντώνονται οπως ο νεντβεντ , και άλλους να καταστρέφονται σχεδόν όπως ο μεντιετα. και ακόμη περίεργες και άστοχες επιλογές όπως ο κοβασεβιτσ ή ο κιεζα. και παίχτες όπως ο φιορε να δείχνουν διαφορετικό πρόσωπο ανά σεζόν αλλά με σημαντική προσφορά στην ομάδα.

και κλάματα όταν έφευγε ο νεστα…

έζησα και είδα μαρκετζιάνι-περουτζι. ο ένας πιο στρατιώτης απο τον άλλον. ο ένας να εχει ζήσει τα δύσκολα χρόνια, και ο άλλος να μην την εγκαταλείπει σε αυτά που ήρθαν. για την παρουσία τους και τις επιδόσεις τους δεν μιλάω καν…

είδα πρωτάθλημα με την βοήθεια του(οπαδού της λατσιο!!) κολινα που άφησε την γιουβε να παίζει σε λίμνη ενω έπρεπε να διακοπεί το ματς.
είδα κύπελλα , ευρωπαικο τιτλο, και ευρωπαϊκό σουπερ καπ απέναντι στην united !!

είδα μπροστά βιερι σαλας λοπεζ κρεσπο!!!. και κλοζε και ροκι και ζαρατε και τον τρελο τον παντεφ, και και και…(τον κοραντι τον θυμάται κανείς ρε?!)
για το θεό, κάποια σεζόν στην ιδία ομάδα υπήρχαν μπροστά(οχι στην εντεκάδα) ραβανελι βιερι κλαουντιο λοπεζ σαλας και ο “αδερφός του ινζακι” !!!

φυσικά και να αναφέρει οτι θέλει ο καθένας. αλλά εγω τα απο πάνω, και πολλά άλλα, δεν μπορώ να τα ξεχάσω. είναι πάνω απο κάθε ανύπαρκτο παπάρα που τον παίζει στο πέταλο οταν σκέφτεται πως είναι ανώτερος απο κάποιον άλλον(πούτσες μπλε βέβαια γιατί το γκολ του λιβερανι πιο πάνω ακόμη το πανηγυρίζουν)

και πάνω από όλα το γκολ του μποτσιτς που χειροκροτα μέχρι και ο αντίπαλος τερματζης, δεν το ξεχνάς γιατί υπάρχουν μαϊμούδες στα γήπεδα

*[B]edit [/B]ειδα οικονομικό σκάνδαλο που κόστισε την θέση του πάτερα του δεύτερου κολλητου μου!! (μικρός είναι ο κόσμος λέμε…)

Πολλά λες. ΑΛΛΑΞΕ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ.

Κρίμσον μη μασάς, εκείνη η Λάτσιο (τέλη 90ς, αρχές 00ς) έπαιζε μακράν την καλύτερη μπάλα ανάμεσα στις ιταλικές (και όχι μόνο) ομάδες της εποχής.

Η ενδεκάδα του τελικού Κυπελλούχων το '99 είναι ονειρική:

Μαρκετζιάνι - Πάνκαρο (μορφάρα), Φαβάλλι, Μιχάιλοβιτς (τρομερά στημένα), Νέστα - Στάνκοβιτς (σεβασμός), Νέντβεντ, Αλμέιδα, Μαντσίνι - Σάλας, Βιέρι (από τα καλύτερα 2 σε 4-4-2 όλων των εποχών)

Έδιτ: Ελπίζω όλοι να θυμόμαστε ποια επιθετικάρα είχε προσωρινά ισοφαρίσει για τη Μαγιόρκα.