Αθλητική επικαιρότητα

Βασικά, αυτό ρε Κρίμσον, ναι. Τόσες συμπάθειες υπάρχουν εκεί πέρα, Napoli, Parma, Fiorentina, Sampdoria, τα σιχάματα πήγες και βρήκες;

[SPOILER]Livorno ξέρω γω :roll:[/SPOILER]

Εντάξει ωραία ομάδα είχε τότε η sieg heiLazio. Δε θα μπορούσα να την υποστηρίζω ή έστω να τη συμπαθήσω ποτέ, αλλά ωραία ομάδα.

Βέβαια…

…[B][U]σχεδόν[/U][/B] ακριβές:

[SPOILER]

Btw,

είχες δεν είχες, πάλι εκεί το πήγες αρουραίε.

Θα διαφωνήσω, συμπαθέστατη η Πάρμα αλλά η Λάτσιο έπαιζε πραγματικά μεγάλη μπάλα.

και όχι μόνο ιταλικές είπαμε, ε;

[SPOILER][/SPOILER]

γρακχε, ωραίο στο σποιλερ σου,και συμπάθεια η παρμα, αλλά τα 90λεπτα που έβλεπα τότε με την λατσιο, ήταν σκέτη ανατριχίλα. τελείωνε το ματς και ένιωθα πραγματικά γεμάτος.
δεν μιλάμε για καλό ποδόσφαιρο μιας μικρομεσαίας ομάδας. έπαιξε μπάλα ισάξιας των 7-10 μεγάλων κλαμπ. έστω για ενα συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.

έβαλα χθες το βράδυ μερικά βιντεακια απο την εποχή, και σε σημεία κρατούσα αναπνοή. ειδικά κάτι ματς με γιουβε, αξέχαστα. έκαναν 5 χρόνια να μας πάρουν μια νίκη, και αυτή σε κύπελο. πιο δύσκολα ήταν τα ματς με παρμα και φιορεντινα .
ακόμη θυμάμαι το ματς του 99 μέσα σε φιορεντινα. 3-3 με τον μπατιστουτα να βάζει 2 γκολακια, με το ένα να είναι ενα πολύ καλό φαουλακι. τρομερός.

[B]Lazio 1999 - 2000[/B] ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!


(το ΑΡΧΙΔΑΤΟ γκολ του σαλας στο 0:57…)
(το γκολ της χρονιας στο 1:25)

φακ.2011 . πέτυχα το νικητήριο γκολ του κλοσε στο 93ο λεπτο στο ντέρμπι με την ρομα . ανατριχίλα η έκρηξη που ακολούθησε

Εγώ πάντως πολύ την είχα φχαριστηθεί εκείνη την πούτσα που σας είχε ρίξει η Ίντερ σ’ εκείνον τον τελικό του ουέφα το '98, με Ζαμοράνο και Ρονάλντο να οργιάζουν. :smiley:

πωωωω. μεγάλη πικρά εκείνο. θυμάμαι τον τότε κολλητό που ηταν ιντερ να με παίρνει τηλέφωνο στο σπίτι(κινητό? τι ειναι αυτό??) και να κοροϊδεύει για καμιά ώρα.
βέβαια του είπα οτι μόνο πιο δυνατοί θα βγούμε απο αυτό , γιατί στην ομαδα φαινόταν οτι υπήρχε τρομερή δουλειά και όρεξη. και δεν άργησε να φανεί αυτό. καθόλου…

μα γιατί να κρυβόμαστε. όλες τις πούτσες στη Λάτσιο τις χαιρόμαστε

Δεν το περίμενα αυτό από 'σένα Crimson…[-X

…λέει ο πανος που σε αυτά που αναφέρω ήταν 2 ετών :razz:

Σε άλλα νέα, παγκόσμια ημέρα θεάτρου σήμερα

Δεν το λέω ρε απο ποδοσφαιρικής άποψης, άλλωστε από τότε που πήγα σχολείο και μετά έχω καθαρές αναμνήσεις. Το λέω καθαρά για sieg heiLazio που λέει και ο σοφός Γράκχος.

…ωραίο αφιέρωμα…πως και δεν έχει κανέναν του Ολυμπιακού μέσα…όλοι έχουν σκοράρει???

:):!:

ειχα μια χαρα που λετε πως θα δειξει επιτελους χαντμπολ η δημοσια τηλεοραση μετα απο χρονια, μιας που μου αρεσει πολυ το αθλημα, κουνια που με κουναγε

μια απορια εχω μονο, ποσοι απο αυτους μεσα ξερουν ποσα ατομα εχει η καθε ομαδα στο χαντμπολ

Αυτά τα λες γιατί δεν είδες τους Περέιρα και Κασάμι στην άκρη του γηπέδου που προκαλούσαν τις υγιείς φίλαθλες οικογένειες δείχνοντας τα γεννητικά τους όργανα.

έκλαψα λίγο…

Στο χτεσινό Corinthians - Danubio είχε 38,928 θεατές!
[B][I]Όταν μπήκε ένα από τα γκολ οι 38,927 φώναξαν “goooool”, αλλά ο λεβέντης του βίντεο είχε άλλη γνώμη…[/I][/B]

…:lol:…παντού η μαγκιά της φυλής:D :slight_smile: :!:

16 χρόνια(νιώθω γέρος) από το σλαλομ του ΘΕΟΥ γκιγκς στο ματς με την αρσεναλ.

…λέτε να το τραβήξει ο Κοντονής στα άκρα, και να αποκλείσουν τις Ελληνικές ομάδες από τα Ευρωπαικά κύπελα:?..θα αποκτήσει νόημα η μέρα μας:):!:

Ειμαστε για πουλο γενικά . Δεν θα ηταν άσχημη ιδέα να παίζουμε στο παναφρικανικό η ασιατικό Τσάμπιονς λίγκ . Άραγε αυτο το ενδεχόμενο το σκέφτηκε ο πλατινις και ο Κοντονής ;