Αθλητική επικαιρότητα

:joy::joy:

3 Likes

Δεν είχα την παραμικρή προτίμηση για τον νικητή. Θεωρώ υπάρχει και 3η άποψη αυτή των προσωπικών στάνταρ

Θέλω να πω και κάτι άλλο πάνω σε αυτό και θα πάρω σαν δεδομένο πως έχω δίκιο και δεν είναι πέναλτι (όχι γιατί είμαι κάνας παντογνώστης αλλά γιατί μετά θα γίνουμε dark με τις διακλαδώσεις :sweat_smile:)

Anyway ορθώς αναφέρει ο @nnnkkk πως η Αργεντινή ήταν ανώτερη σχεδόν σε όλο το ματς, ορθώς όμως γράφω και εγώ πως πρέπει να αναφέρουμε τον αστερίσκο του πέναλτι.

Όπως και να χει η απόφαση αυτή δεν ισοδυναμεί με στήσιμο μιας και δεν δίνει από μόνη της το τρόπαιο στην ανώτερη Αργεντινή αλλά απ την άλλη το ότι η ομάδα του Μέσι ήταν φανερά καλύτερη δεν αναιρεί ένα διαιτητικό λάθος σαν επιχείρημα από μόνο του

Αυτή είναι η άποψη μου προφανώς όποιος θεωρεί πως η Γαλλία έχασε απ αυτό ή όποιος θεωρεί πως όλα είναι καθαρά με το πέναλτι θα έχουν άλλη άποψη.

Βέβαια δεν ξέρω αν θα έγραφα τόσο ψύχραιμα με ομάδα που όντως υποστήριζα αλλά ελπίζω πως θα το έκανα :stuck_out_tongue:

1 Like

Κοίτα, για πολλούς το αν είναι πέναλτυ μια φάση ή όχι εξαρτάται από το ποιος φοράει ποια φανέλα. Εκεί δεν μπορεί να υπάρξει κάποια σοβαρή συζήτηση.

Συνηθως αυτοι που παιρνουν ως δεδομενο την μια αποψη σε μια φαση που χρειαστηκε ολοι να δουμε σε replay 5 φορες και καποιοι απο εμας αρνηθηκαμε να ταχθουμε με ισχυρογνωμοσυνη με την μια ή την αλλη πλευρα, μπορουν να θεωρηθουν και οπαδοι, εστω και στιγμιαια :stuck_out_tongue:

Και για να σας ηρεμησω και λιγακι μερικους παρελθοντολαγνους, η ιδια λογικη ισχυει και για το ποιος ειναι ο καλυτερος ολων των εποχων, αλλοι μπορουν να θεωρουν τον Μεσι, αλλοι τον Μαραντονα, αλλοι τον Πελε, ολες σωστες αποψεις ειναι. Μην φοβαστε, δεν σας χαλαει κανενας το ονειρο!

Το πέναλτι του Μανέ ήτανε?

:point_up_2:

Αν δε θεωρείς σοβαρά αυτά που λες είναι δικό σου πρόβλημα :stuck_out_tongue:

Καλά μωρέ για να γίνει κατανοητή η δική μου πλευρά το κάνω

Άλλωστε πιο πάνω γράφω αυτό.

Για μένα λέω δεν το παίρνω ως δεδομένο ούτε λέω πως είναι ανήκουστο να έχεις την αντίθετη άποψη

1 Like

Μωρε εσυ ξερω πως τα γραφεις, αλλωστε δεν εισαι ποτε οπαδος νομιζω (δεν μπαινω στο θρεντ του Ολυμπιακου για να εχω πιο πληρη αποψη, το εχω mute οπως και ολα των ελληνικων ομαδων :stuck_out_tongue: )

Απλα μια ακομα υπενθυμιση πως σε αυτο το φορουμ απαγορευεται να εχεις αντιθετη αποψη, που δεν ειναι καν ακραια μαλιστα, πρεπει καποια πραγματα να ειναι αντικειμενικα σκουπιδια, καποια να ειναι αντικειμενικα αδικα, και καποια να ειναι αντικειμενικα κειμηλια. Τη υπερμαχω και αγιος ο θεος!

1 Like

Οι Αργεντινοί ήταν καλύτεροι σχεδόν σε όλα τους τα παιχνίδια, όχι μόνο στον τελικό. Απ’ τη στιγμή που υπάρχει var και το βλέπουν 5 διαιτητές τότε ο,τι και να λέμε εμείς δεν έχει νόημα. Πήγε σα χαζοβιόλης ο Ντεμπελε, και όπως κάθε ποδοσφαιριστής, ο Ντι Μαρία ξέρει τι πρέπει να κάνει ακόμα κι αν υπάρχει υποψία επαφής, δηλαδή είναι χαζό να σκεφτόμαστε ότι οι παίχτες δεν κάνουν προπόνηση για να παίρνουν πέναλτι και να πέφτουν.

Καταλαβαίνεις και τον Βαν Χααλ που έχασε δύο φορές στα πέναλτι απ’την Αργεντινή και την πίκρα που βγάζει, αλλά δε του φταίει κανείς

2 Likes

Βεβαια ο παικτης του που ειναι και 40 χρονια μικροτερος και ζει πιο εντονα τις στιγμες πανω στο χορταρι, βγηκε και ειπε οτι δεν συμφωνει με την αποψη του Βαν Χααλ, αλλα λογικα κι ο Βερτζιλ πληρωμενος ειναι να τα πει αυτα, ισως βασικα να εκαναν συμφωνια που παει πισω στο 2019, με τον Μεσι να αφηνει τον Βερτζιλ να κατακτησει το Champions League, και τον Βαν Νταηκ να ανταποδιδει την χαρη το 2022 για το Μουντιαλ. Παιζει κι αυτα να τα διαβασουμε εδω μεσα.

Ενω αλλιως, εχει;

1 Like

Πήρε σωστά πρότυπα από το ΟΠΑΠ Arena :clown_face:

1 Like

Έχουν γίνει τεράστιες αδικίες και με var. Ότι το είδαν στο var άρα κομπλέ, δεν είναι επιχείρημα.

Κάπου έχω στο πατρικό μου σε μια νάυλον λίγο χορτάρι απ’ το Μπερναμπέου. Δεν ξέρω ποιος έχει πάει, αλλά είναι απίστευτα ψηλό το στάδιο, χωρίς υπερβολή 50 μέτρα

2 Likes

Πιο τέρμα διάζωμα δεν πάει :sweat_smile:

3 Likes

Αυτό το βίντεο είναι για μια κακή σεζόν του στα 35 του χρόνια, επειδή δεν έβαλε 79 γκολ και δεν πήρε το Τσάμπιονς Λιγκ.

3 Likes