Αθλητική επικαιρότητα

Τι στο καλό, 43 ήταν. Κρίμα ο ανθρωπος

1 Like

Ο ανθρωπος που ήταν ιδιοκτησία του Κατάρ φαουντέσιο για 2 χρόνια ΕΠΡΕΠΕ να σηκώσει και το Μουντιάλ στο Κατάρ, για να πάρουν και αυτοί λίγη από την αίγλη του. Φόρεσε και τη διχτυωτή κελεμπία στην απονομή σαν ελάχιστο φόρο τιμής.

  • Ακόμα δεν έχω δει ούτε φάση από το συγκεκριμένο τουρνουά

Επίσης

Δεν πάει κάπου το μυαλό μου :thinking::clown_face:

Σας γαμάει ο Μέσι και πονάτε

ΑΛΦΖ ΨΦ

1 Like

Καλα το οτι ηταν στημενο το Μουντιαλ ειναι βλακεια, η αστειοτητα με το Κοπα Αμερικα σορυ αλλα μια χαρα βαση εχει.

Αρκεί κάποιος να κοιτάξει οποιοδήποτε πρωτάθλημα της Λατινικής Αμερικής, για να διαπιστώσει ότι ο προγραμματισμός και η μορφή της κάθε μιας διοργάνωσης, αποφασίζεται μετά από 18 λίτρα αλκόολ, είναι γενικό το πρόβλημα (και το sombrero έχει αρκετά αρθράκια για τα πιο άσημα πρωταθλήματα, νομίζω το Εκουαδόρ έχει το πιο τρελό?)

2 Likes

Εννοειται οτι ισχυει και εννοειται οτι δεν υπαρχει αποδειξη. Αλλα ειναι λιγο διαβολικες συμπτωσεις ολα αυτα ετσι? Εφτανε να γινεται καθε χρονο καποια φαση το Κοπα, ελεος δηλαδη.

image

Θόλωναν τα νερά οι Λατινοαμερικάνοι για το Messi από το 1931 :stuck_out_tongue:

Η μόνη χρονιά που έγινε το ένα πίσω απ’ το άλλο ήταν το 2016 και το 2021 (που ήταν να γίνει το 2020). Ένα απλό google αποκαλύπτει πως το 16 το έκαναν γιατί η αντίστοιχη UEFA γιόρταζε 100 χρόνια, και το 2020 θέλανε να το κάνουν ζυγές χρονιές και να συμπέφτει με τα Euro, που λόγω κορονοιού το έκαναν το 21 για να μη χαθεί η χρονιά.

Είναι δυνατόν κάποιος σοβαρός άνθρωπος να πιστεύει αυτά τα πράγματα, δηλαδή είμαστε σοβαροί?

1 Like

Ρε συ, αλλο να πεις παλια γινοταν καθε χρονο και μετα αλλαξε και αλλο παλια γινοταν καθε εναν χρονο, μετα εγινε 2, μετα 4, μετα καποια συγκεκριμενη τυχαια περιοδο εγινε καθε 2 η και 1 χρονο και πλεον γυρναμε παλι στα 4.

Τεσπα δεν θα σε πεισω (δεν μπορω κιολας, δεν εχω αποδειξεις, καφενειακες μαλακιτσες να περναει η ωρα) οποτε ας το αφησουμε εδω. Δεν με καιει κιολας το θεμα, απλα το βρισκω ελαφρως αστειο.

Ιδού η απόδειξη ότι το μουντιάλ ήταν στημένο να το πάρει ο Μέσι.

Ο Εμιλιάνο Μαρτίνεζ κάνει απόκρουση στο 120ο λεπτό του αγώνα σε σουτ του Μουανί ο οποίος ήταν μιλημένος από πριν.

image

2 Likes

Ζωντανή ιστορία των παγκοσμίων κυπέλλων είδαμε πάντως με αυτή την απόκρουση. Καρέ που θα μπαίνει στο ίδιο tier με την κουτουλιά του Ζιντάν, το χέρι του θεού κλπ

1 Like

Το τουρνουά γινόταν ανά 4 χρόνια. Μπήκε ένα εμβόλιμο το 2016 γιατί έκλεινε τα 100 χρόνια η conmebol.

Αποφάσισαν μετά από το 2019 τα τουρνουά να γίνονται σε ζυγές χρονιές και τις ίδιες που γίνονται τα Γιουρο. Με αυτή την απόφαση είτε θα γινόταν το 20 είτε το 24. Επειδή καμία ομοσπονδία δεν είναι φιλανθρωπικός οργανισμός, το βάλανε το 20 για να βγάλουν λεφτά. Το 20 δεν έγινε γιατί είχε covid και το κάνανε το 21.

Το πρόγραμμα από εδώ και πέρα (αν δεν το ξαναλλαξουν μόλις ο γιος του Μέσι υπογράφει επαγγελματικό συμβόλαιο) θα γίνεται κανονικά 24,28,32 κοκ.

Δεν έγινε κανένα από το 15 ως το 20 κάθε χρόνο, δεν είναι να με πείσεις για κάτι, και προφανώς φαίνεται περίεργο μόνο σε χαζοβιόληδες

1 Like

Ευχαριστω.

Μαλακια μου που ασχολουμαι

Έλα μωρέ, προφανώς εννοώ ότι δεν ήξερες την ιστορία και δεν είχες δει τι είχε γίνει. Αν μετά από αυτά που σου είπα επιμένεις ότι “είναι περίεργο” ε τότε μπορεί να σου πω ότι όντως είσαι χαζοβιόλης :stuck_out_tongue:

Δε θυμόμουν αυτό όταν το ανέφερα παραπάνω, αλλά η τεχνοφεουδαρχία που με παρακολουθεί μου το πέταξε σαν προτεινόμενο πριν λίγο, άρα το ποστάρω

2 Likes

Ρε δεν υπάρχει αυτό! 6 από τα 7 παιχνίδια βγήκαν ισοπαλία.

Και Κηφισιά - Πανσερραϊκός 4-4 από 0-3 στο ημίχρονο. Δείτε Premier League εσείς.

1 Like

Μλκ bostonflesh έχεις πετάξει κοτσάνες και κοτσάνες εδώ μέσα, αλλά αυτή πρέπει να μπαίνει στο πάνθεον

MLS MONO

3 Likes

Μεταξύ μας, απ’ το να βλέπεις την Τσέλσι καλύτερα να βλέπεις Κηφισιά

4 Likes

Μαζευόμαστε 11 από δω και κάνουμε μια rocking fc. Πρώτη χρονιά το παίρνουμε :smiling_imp:

Ναι μωρε ξέρω ότι ανεβαίνει ραγδαία ούτε μια πλάκα να μην κάνουμε;:stuck_out_tongue:

Παγκόσμια πρώτη να έχεις δώσει 1 δις σε έναν χρόνο και να μην έχεις τέρμα και φορ