Αθλητική επικαιρότητα

Οκ, τώρα κατάλαβα…

Συγχαρητήρια στον ΠΑΟΚ για το πιο μάγκικο πρωτάθλημα στο ελληνικό ποδόσφαιρο με 4 σερί νίκες σε ντέρμπυ. Ευτυχώς δεν το πήρε η ομάδα που έδωσε 4 φιλικά στα 10 των πλέι οφ.

3 Likes

Ήταν δίκαιο και έγινε πράξη.

2 Likes

Δωστε κοντεξτ σε μας που δεν εχουμε δει ουτε ενα δευτερολεπτο Σουπερ Λιγδας , ετσι για το ποπ κορν

Ε άμα δεν παρακολούθησες τα φετινά πλέι οφ και την πορεία του ΠΑΟΚ για να βλέπεις τα στημένα γκέιμ σιξ και σεβεν που σπρώχνουν τους Ευρωπαίους δε σου φταίει κανένας

Χμμμμ μου φαινεται πως νομιζεις οτι ειδα κατι ισαξιο ή χειροτερο απο την σουπερ λιγδα, αλλα ειμαι σιγουρος οτι βλεπω κατι πολυ πιο τιμιο και ισονομο :stuck_out_tongue: Αλλα πες μωρε να ξερω κι εγω

ΥΓ. Εχει πει κανενας οτι σπρωχνουν τους Ευρωπαιους?

Long story short, μετά από ευρωπαϊκή σφαλιάρα έπρεπε να πάρει 4 σερί ντέρμπι σε 20 μερες για να πάρει το πρωτάθλημα. Ε και το’κανε
Την ΑΕΚ με ανατροπή κιολας

2 Likes

Επίσης ήταν για το μεγαλύτερο χρονικό διάστημα η καλύτερη ομάδα στην κανονική περίοδο. Οριακά ήταν “άδικο” που έφτασε στο σημείο να πρέπει να κάνει τόσες σερί νίκες σε ντέρμπι για να το πάρει

Ααα δεν υπηρχε ειρωνεια στο αρχικο σου ποστ, οκ δεν καταλαβα καλα :stuck_out_tongue: Δεν ηξερα οτι εισαι μπαοκ! Δηλαδη τα ματς του μπαοκ ειναι ντερμπι αλλα τα ματς των αλλων ειναι φιλικα? :thinking: Οπως και να χει συγχαρητηρια, ειμαι σιγουρος οτι επι 36 αγωνιστικες ηταν πεντακαθαρη η λιγκα :stuck_out_tongue: Παω να δω στημενο ματσακι Game 7!

Παναθηναϊκός είμαι ρε! Δε μπορώ δηλαδή να παραδεχτώ ένα μάγκικο πρωτάθλημα αντιπάλου;

1 Like

Το άξιζε ο ΠΑΟΚ, δίκαια το πήρε και μπράβο του.

Ευχαριστούμε κύριε Ιωάννη. Γαμημένε :stuck_out_tongue:

9 Likes

Α οχι, μια χαρα μπορεις να το παραδεχθεις, ολα καλα, δεν ειπα κατι για το πρωταθλημα, δεν εχω αποψη. Απλα ρωτουσα για να καταλαβω τι παιχτηκε και τι σημαινουν τα cryptic μηνυματα :stuck_out_tongue:

Αυτο δεν ειναι αληθεια για ολες τις ομαδες που μπαινουν στα playoffs για τον τιτλο?

2 Likes

Πέραν της όλης μαγκιάς του να πάρεις ένα πρωτάθλημα που διεκδικούν και οι 4 μεγάλοι και όλοι με καλές ομάδες, νομίζω είναι και το μοναδικό πρωτάθλημα από το 2004 και μετά που αυτός που το παίρνει είχε και κόντρα διαιτησία (ή για να το πω καλύτερα, η διαιτησία ευνοούσε την βασική αντίπαλο). Θα έβαζα σε αυτά και το πρωτάθλημα της ΑΕΚ του 2018 (που διαιτητικά ήταν κομμένο και ραμμένο να το πάρει ο ΠΑΟΚ) αλλά εν τέλει όπως εξελίχθηκε εξωαγωνιστικά, είναι δύσκολο να μπει στην ίδια κατηγορία.

1 Like

Πρώτο άρθρο εδώ και 8 χρόνια που δεν αναφέρεται η Opta, γιατί είναι αφηγηματικό.

:face_holding_back_tears:

Ήταν η πρώτη φορά που ταξίδεψα αυθημερόν για έναν τελικό, στους υπόλοιπους το ταξίδι ήταν τριήμερο. Και ακριβώς επειδή το ταξίδι μου ήταν έκτακτο, το έξτρα εισιτήριο που βρέθηκε ήταν μεμονωμένο: δεν θα καθόμουν μαζί με τον πατέρα μου ή κάποιον άλλον γνωστό.

:face_holding_back_tears:

Επιπλέον, ήταν (και είναι ακόμα) ο μοναδικός τελικός που έχει διεξαχθεί σε ασιατικό έδαφος

-Ε, Θέμη γράψε κανένα άρθρο ρε μλκ, πέρασαν 19 χρόνια, κλείσ’ το και όμορφα με έναν γαμάτο επίλογο.
-Έγινε

Ενώθηκαν οι διηγήσεις όλων όσοι ήταν στο γήπεδο, μ’αυτές εκείνων που το είδαν στην τηλεόραση, των παικτών και έφτιαξαν μια τεράστια ιστορία. Γράφτηκαν βιβλία, ανέβηκαν δύο θεατρικά έργα, γυρίστηκαν τρεις ταινίες.

:handshake:

1 Like

Ταιριαστό για ένα ματς που χρειάστηκε και την ηθοποιία του -κατά τ’ άλλα μεγάλου- Στίβεν Τζέραρντ.

Μην ξεχνάμε και αυτό ε

Η μόνη λογική εξήγηση είναι ότι η μάζα των φανέλων των παιχτών της Λίβερπουλ ήταν τόσο μεγάλη, που έλκυε τον Dudek προς το μέρος τους

1 Like

Για να ειμαστε δικαιοι, ο κανονας για τους τερματοφυλακες τοτε ηταν απιστευτα χαλαρος, ειχαν σχεδον βασικα το ελευθερο να κανουν οτι γουσταρουν στις εκτελεσεις πεναλτι. Δεν ξερω αν μαλιστα αλλαξε και καποια στιγμη επισημα ο κανονισμος ή οχι, αλλα ξερω οτι καποια χρονιά (πριν καμια δεκαετια πιθανολογω) υπηρξε ειτε επαναδιατυπωση του κανονισμου, ειτε ρητη εντολη απο την UEFA (FIFA?) να εφαρμοζουν οι διαιτητες αυστηρα τις οδηγιες.

Τι φαση με το ασιατικο εδαφος? Κυριολεκτικα στο ιδιο γηπεδο επαιξαν περυσι City και Inter. Το γηπεδο απο οτι βλεπω βρισκεται στο Ευρωπαικο κομματι της Κωνσταντινουπολης εντωμεταξυ.

Ο τυπος ενοχληθηκε εντωμεταξυ επειδη οι φανς της αντιπαλης ομαδας γιουχαραν τους Αγγλους οσο αυτοι τραγουδουσαν το you’ll never walk alone :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: Οχι απλα ενοχληθηκε, αλλα βουρκωσε απο τα νευρα.

Ας μην εβαζε το χερι ο Ρινο.

Πιστευετε οτι ο Θεμης ειναι πιο γραφικος με τη Λιβερπουλ η’ με τον Μεσι; Εκτος βεβαια αν ειναι γραφικος με το ενα θεμα και αντικειμενικος με το αλλο. Τωρα που το ξανασκεφτομαι, μαλλον ετσι θα ειναι :joy:

Ναι

2 Likes

Είναι γενικά πρήχτης με το να θέλει να περνάει τις απόψεις του ως αντικειμενική αλήθεια, εσύ τώρα σκέψου ο,τι θες.

1 Like