Αθλητική επικαιρότητα

Εγω παντως βαζω Καισαρη τα βραδια και εχω λυσει το προβλημα της αυπνιας. Εχει smooth φωνη και δεν κανω πλακα. Ωρες ωρες αν ειμαι σε διαθεση απολαμβανω και την γραφικοτητα του

2 Likes

Δε χρειαζόμαστε τα xgoals, xassists, xexpectedassists, xdribbles και όλα τα υπόλοιπα που γράφει (παίρνει έτοιμα) για το Μέσι για να ξέρουμε ότι είναι ο καλύτερος έβερ, αρκεί να τον βλέπεις να παίζει.

1 Like

Ν’ αγιάσουν τα δαχτυλάκια σου

One of the best, but yeah

Τι ματσάρα ο τελικός κυπέλλου.

3 Likes

:smile:
Πανδαισία!

Θα έπαιρνα όρκο ότι έχω ξαναδιαβάσει το ίδιο άρθρο από τον ίδιο άνθρωπο. Αν γράψω και “με παρόμοιο τίτλο” θα βάλω το Deja Vu να παίζει στο background.

Υπερβολική 2η κίτρινη στον Κωτσιρα πολυ σοφτ. Αλλά μερικοί περιμένουν στην γωνία επειδή είναι γυναίκα διαιτητής νομίζω :thinking:

O κ. Google είναι εξυπηρετικός.

Το έγραψε πέρυσι (ίσως και παλιότερα), του άλλαξαν ημερομηνία και φαίνεται σαν νέο άρθρο. Κλάσικ.

Σε γενικές γραμμές πάντως έγινε ό,τι περιγράφει. Το υποκειμενικό στοιχείο είναι έντονο, αλλά σας διαβεβαιώ ότι είναι περισσότερο αντικειμενικό απ’ ό,τι φαντάζεστε.

Από το build up του πρωινού της Τετάρτης, την αγορά παγωτού από πλανώδιο που περπατούσε στη μέση της εθνικής οδού επειδή όλα ήταν μποτιλιαρισμένα, την πεζοπορία χιλιομέτρων ως το γήπεδο, τις ορδές των χιλιάδων άγγλων που κατουρούσαν οπουδήποτε έβλεπε το μάτι σου, την απαράδεκτη (δι)οργάνωση όπου έχω παράδειγμα ανθρώπου που βγήκε από το γήπεδο και ξαναμπήκε (ενώ χιλιάδες scousers έφυγαν στο ημίχρονο και δεν τους επέτρεψαν -σωστά- να ξαναμπούν), την έλλειψη φαγητού και νερού, τις απαράδεκτες υποδομές, το YNWA στο ημίχρονο, τα όσα εκτυλίχθηκαν στην κερκίδα στο δεύτερο ημίχρονο και την επιστροφή της ταλαιπωρίας στην Πόλη, όλα είναι αληθινά. Η υπερβολή του κειμένου είναι ελάχιστη.

1 Like

Τα “γραφικός” και “αντικειμενικός” δεν είναι αντώνυμα, ούτε αποκλείεται να ισχύουν και τα δύο ταυτόχρονα.

Εν προκειμένω, ο Θέμης είναι σίγουρα γραφικός και με τα δύο. Και υπερβάλλει και για τα δύο. Αυτό δεν σημαίνει ότι ο Μέσι ΔΕΝ είναι ο καλύτερος ποδοσφαιριστής όλων των εποχών, ούτε εξαρτάται κάτι τέτοιο από το τι θα πει ο Θέμης για αυτό.

Το ύβρις-τιμωρία-κάθαρσις επειδή οι Ιταλοί “σφύριζαν στο γουοκαλόν” (ΟΜΑΓΚΑΝΤ ΤΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ!) αρκεί από μόνο του για να τερματίσει το γραφικόμετρο της υπερβολής.

2 Likes

Καισαρης εισαι, κανεις το θεατρο σου. Αναφερομουν στα οσα εγραψε οτι συνεβαιναν την ημερα του τελικου, οχι σε οσα ενιωθε ο (καθολου συμπαθης) Θεμης :stuck_out_tongue:

Εισαι ομως και τυχερος: αν ειχε δει τι συνεβαινε τις προηγουμενες δυο μερες στην Πολη, θα ειχε καλυψει ολο το bandwidth του Sport 24 για να γραψει τις “εμπειριες” του.

Ο τελικος κυπελου σημερα αναστενει και νεκρο παντως… χειροτερο θεαμα δεν θυμαμαι να εχω δει…

Ανάποδα. Ρουφάει κάθε όρεξη για ζωή μέχρι κ απ’ τον Ευτύχη Μπλέτσα

7 Likes

Έχει παλμό το γήπεδο τουλάχιστον.

3 Likes

Πάντως, το άδειο γήπεδο έχει και τη φάση του γιατί περνάνε από το μικρόφωνο όλα τα μπινελίκια και οι “σχολιασμοί” από τους παράγοντες σε πάγκους/επίσημα.

Σε συνδυασμό με την μπάλα που παίζεται, το κάνει αρκετά καλτ.

Το κερασάκι στην τούρτα της σημερινής αθλιότητας με το τραγικό ποδόσφαιρο και τις άδειες κερκιδες, το κυνήγι του Καρυπίδη στο τέλος στην Γαλλίδα.

Μαγεία ελληνικού ποδοσφαίρου.

2 Likes

Υπαρχουν ξενα καναλια που πληρωνουν για να δειξουν τους αγωνες στη χωρα τους ; Αν ναι αυτο μπαινει στη συνδρομη εξτρα που πληρωνουν αν ειναι συνδρομητικο , η το εχει δωρεαν …χαχαχα .Ο Αρης καταφερε δικο του παιχνιδι να το χασει ( εφοσον εφτασε να ειναι με παικτη παραπανω. )

Δεν είδα τον χθεσινοβραδινό αγώνα για να έχω άποψη για την χαμηλή ποιότητα του θεάματος που λένε όλοι όσοι το παρακολούθησαν.
Αυτό για το οποίο είμαι βέβαιος είναι ότι, μετά και τα χθεσινά έκτροπα, το κυνηγητό και τις απόπειρες βιαιοπραγίας στη διαιτητή που έπαιξαν διεθνώς, τις δηλώσεις περί “αυτής της γαλλίδας που μας φέρανε” κλπ, η κυβέρνηση θα πάρει όλα τα απαραίτητα μέτρα προκειμένου να “φτάσει το μαχαίρι στο κόκκαλο”!
Μη σου πω ότι δεν αποκλείεται να κλείσει πάλι τα γήπεδα για τους θεατές για κανα δίμηνο, έως τα τέλη Ιουλίου δηλαδή!

4 Likes

Δεν ξέρω αν το έχει κάνει ήδη αλλά ειλικρινά ελπίζω η Γαλλίδα στην επιστροφή της να μιλήσει και να είπε όλα όσα συνέβησαν, τι έζησε στην χώρα των ούγκανων.
Στον τελικό των άδειων εξέδρων με παράγοντες να την έχουν πάρει στο κυνήγι.
Να μας κάνει ρεζίλι των σκυλιών παγκοσμίως, αυτό θέλω πραγματικά γιατί αυτό μόνο μας αξίζει.

7 Likes

3 Likes