Nba

Με Bucks φωτια και Butler σε Philly, αυτο που θεωρουσαμε αδιανοητο (δηλαδη το να μην παει καν τελικους Ανατολης η Βοστονη) ειναι πλεον ενα αρκετα πιθανο σεναριο. Βεβαια ο Kyrie μπορει απο μονος του να αλλαξει μια σειρα playoffs (το εχει ηδη κανει στους τελικους του 2016) οποτε ακομα και τριτοτεταρτοι να βγουν στην κανονικη περιοδο, θα δουμε πολυ ωραια πλεηοφφς πιστευω.

Μην ξεχνάς το Τορόντο που με την αλλαγή προπονητή και την ανταλλαγή του Kawhi ενδεχομένως να μην είναι το ίδιο post season ανέκδοτο.

Προσωπικά δεν κατατάσσω αυτόματα τη Philly στα φαβορί. Θέλω να δω πως θα συνεργαστούν οι Jimmy-Simmons που έχουν παρόμοια χαρακτηριστικά (δεν είναι κακός περιφερειακός σουτέρ ο Jimmy αλλά προτιμά να μπαίνει στο ζωγραφιστό όπως και ο Simmons). Προβλέπω να χάνει τη θέση του ο Fultz και παίρνει φανέλα βασικού ο Redick που και πλάτος δίνει στην επίθεση και μπορεί να πάρει ασίστ από τις διεισδύσεις των 2.

Όπως και να έχει απέκτησε πολύ μεγαλύτερο ενδιαφέρον η Ανατολή.

Πλέον πιο εύκολα μετακομίζει κάποιος παίκτης στην ανατολή, μια η dream team των Warriors, λίγο η μετακίνηση του Lebron έχει αλλάξει πολύ το τοπίο και τις ευκαιρίες για τελικό.

Το ξεκίνημα των Cavs είναι εφιαλτικό στην μετά Lebron εποχή (1-11). Ο Love για μια ακόμα χρονιά τραυματίας (με τραγικό ξεκίνημα στα 4 παιχνίδια που έπαιξε), και πλέον δεν ξέρω αν ο συγκεκριμένος παίκτης θα δείξει ποτέ το πρόσωπο που είδαμε από αυτόν στις πρώτες χρονιές στους Wolves.

Δεν πιστεύω ότι η Σιξερς είναι ικανοί για τελικό. Αντίθετα Τορόντο και οι πολύ καλύτεροι φέτος Μπακς είναι οι ομάδες που μπορούν να βάλουν πολύ δύσκολα στους Σελτικς. Οι οποίοι μέχρι στιγμής, μόνο καλοί δεν είναι βέβαια…Είναι αρχή όμως ακόμα και η λογική λέει ότι θα ανέβουν στη συνέχεια.

Πάρα πολύ έντονη φημολογία τις τελευταίες μέρες για Carmelo και Rockets. Ούτε πέρυσι αλλά ούτε και φέτος πείθει και τόσο είναι η αλήθεια. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να την πληρώσει αυτός για την κακή ως τώρα πορεία.

Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά ψήνεστε για μια φάση NBA Manager;

  1. Η παιχτούρα που ακούει στο όνομα Jrue Holiday οφείλει να έρθει στον γάβρο σε φάση Έντι Τζόνσον & Ριβερς

  2. Η παιχτούρα που ακούει στο όνομα Julius Randle οφείλει να πάρει την θέση του Green στους GSW

(Σηκώνω Γιουρολίγκα & φοράω NBA δαχτυλίδι ταυτόχρονα)

δυσκολο αλλα αμα γινει θα ανεβουν οι Bulls

AD και Βulls είναι ένα σενάριο που θα παίζει μέχρι να γίνει πράξη.

Τώρα, αν όντως οι Pelicans ζητάνε αυτά τα ανταλλάγματα, τους βάζεις κορδέλα, τους πας στο αεροδρόμιο και γελάς χαιρέκακα με την ανοησία των NOP. Moυ φαίνεται πολύ καλό για να είναι αληθινό.

3 Likes

Luka και ανάσταση D-Rose (όσο κρατήσει) είναι τα μόνα ενδιαφέροντα πράγματα στο φετινό ΝΒΑ μέχρι τώρα.

Κανονικά θα έπρεπε να είναι και οι Lakers του Lebron, αλλά το υπόλοιπο ρόστερ μου είναι τόσο αποκρουστικό που δε θέλω ούτε να τους βλέπω μπροστά μου,

Αρα ολο το ροστερ?

Ομάδα στην οποία παίζει ο Τζαβάλ Μαγκί αξίζει εξ ορισμού την αμέριστη συμπάθειά μας

2 Likes

Το ροστερ που υπάρχει ένας υπερπαικτης και όλοι οι υπόλοιποι μέτριοι στην καλυτερη. Και με έναν κάτι σαν προπονητή στον πάγκο. Φόραγε και το ροζ το κουστουμάκι του χθες, κούκλα ήταν.

Ψηφοφορία

Το έριξα Hawks 1997

Raptors 99 και Miami Vice 2018

Πρασινη-Μαυρη Σελτικς λατρεια, οπως και η μαυρη με ασπρες λεπτες ριγες Ορλαντο.

Miami Vice οντως γαμαγε.

1 Like

Συμφωνώ για Orlando 93. Βγάζει κάτι από Ιταλική κομψότητα.

Όταν είχε πρωτοβγεί αυτή η ριγέ του Ορλάντο, δε μου πολυάρεσε. Τελικά όμως την εκτίμηση, είναι πολύ καλή. Όλες αυτές οι ριγέ είναι ωραίες, και των Bulls και των Pacers. Επίσης μου αρέσει και των Sonics του '96.

EDIT: από Βοστώνη προτιμώ εύκολα την κλασσική πράσινη-άσπρη, είναι πάρα πολύ ωραία.

Τριπλ Νταμπλ με 50 ποντους τα διελυσε ολα ο Χαρντεν.
Τεραστιο καρφωμα στη μαπα του Τζαβεηλ, και κανα δυο τριποντα απο του διαολου τη μανα

1 Like

Curry όλα τα λεφτά.

1 Like