Βοήθεια σε ένα προσωπικό πρόβλημα

Εκμεταλευόμενος την ανωνυμια που μου προσφέρει το διαδύκτυο πήρα το θάρρος να εκμυστηρευτώ το πρόβλημά μου και να αναζητίσω βοήθεια με συμβουλές σε εξίσου ανώνυμα άτομα. Το μέχρι πρότεινος διαχειρίσιμο πρόβλημα είναι πως είμαι υπερβολικά πολύ γαμάτος και μάγκας, πράγμα το οποίο έχει ξεφύγει από τον έλεγχο και μου έχει δημιουργήσει προβλήματα τόσο σε επαγγελματικό όσο και σε προσωπικό επίπεδο.:frowning:

Δεν ξέρω αν κάποιος εδω μέσα είχε αντιμετοπίσει παρόμοιο πρόβλημα σε κάποια φάση της ζωής του και σε πόσο μεγάλο βαθμό, αλλά θα ήμμουνα χαρούμενος αν άκουγα πως αντιμετωπίσατε παρόμοιες εμπειρίες.

[SPOILER]

λογικά θα είσαι οκ[/SPOILER]

αναζητήσω
αντιμετωπίσει

κοίτα, κι εγώ το παθαίνω, συνέχεια. Σε νοιώθω, επιβαρύνεται σε τέτοιο βαθμό η καθημερινότητα και οι διαπροσωπικές σχέσεις. Αισθάνεσαι τόσο μόνος. Εγώ για να το διαχειριστώ (ποτέ δεν το ξεπέρασα, εξακολουθώ -χρόνια τώρα- να είμαι ο πιο γαμάτος άνθρωπος που ξέρω) ακούω μέταλ. Και πίνω.

[SPOILER]

[/SPOILER]

Τί πίνεις; Αλκοολ;:-k

Αμίτα Μότιον Θετική Ενέργεια με Βότκα.
Πρωί Μεσημέρι Βράδυ πριν το Φαγητό.

πιες και τίποτ’ άλλο, καλό κάνει, κακό δεν κάνει. Σε ενώνει με το σύμπαν. Χαλαρώνεις.
ίσως αυτό να’ναι καλύτερο.

Συγχαρητηρια και για την καταπληκτικη ερμηνεια σου στο “αξιον εστι”.

Αυτό. Και προσευχή στον Χριστό, τον Βούδα, τον Αλλάχ και τον Χομεϊνί!:papas:

Έχετε παραστρατίσει όλοι…Μπήκα εδω μέσα για να σας επαναφέρω στο δρόμο του θεού!
Τα night clubs και τα κουμποιούτερς σας απομάκρυναν από την λατρεία του Κυρίου!

Σάκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!